irade

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
slm aleykum arkadaşlar!

bir sorum olacaktı:''Çocuğun dünyaya gelmesinde anne ve babanın vesile olması dışında herhangi bir iradesi var mı? :confused1[1]:

not: cevap veren arkadaşlar kaynak belirtse sevinirim. selametle

dayi

Profesör
Doğum ve Ölüm ...her iki mevhumda KÜLLİ İradenin izniyledir..ne doğacağımız günü..yeri..anayı babayı nede öleceğimiz anı..yeri..şeklini biz belirleye biliyoruz..Hikmeti İlahi diyoruz..:)

Ana ve Babanın..yani iki birbirini seven İNSANIN..sevgilerinin bir bedende toplanması değilmidir DOĞUMUMUZ..işte ....Sevdimde yarattım....olayı budur..hiç bir anne ve babanın kavgası neticesi çocukları olmamıştır:D..

Yardımcı olabildikse..ne mutlu bize..:)

HU..

V

VeLeyl

Guest
Doğum ve Ölüm ...her iki mevhumda KÜLLİ İradenin izniyledir..ne doğacağımız günü..yeri..anayı babayı nede öleceğimiz anı..yeri..şeklini biz belirleye biliyoruz..Hikmeti İlahi diyoruz..:)

Ana ve Babanın..yani iki birbirini seven İNSANIN..sevgilerinin bir bedende toplanması değilmidir DOĞUMUMUZ..işte ....Sevdimde yarattım....olayı budur..hiç bir anne ve babanın kavgası neticesi çocukları olmamıştır:D..

Yardımcı olabildikse..ne mutlu bize..:)

HU..

:)...

dayi

Profesör
Leyl....aslında doğumların hepsi..Ölümlerden daha ilginç..;)

Yani sebepler..;)..hepimizin ana ve babası tarafından yazılmış bi doğum öncesi hikayemiz vardır mutlaka..:D

HU..

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
Kardeşler ! Allah razı olsun bunu şahsen bende biliyorum lakin bana ayet veya hadis dairesinde bir cevap verirseniz çok sevinirim. Çünkü bu soru bana soruldu ve hemen hemen sizin verdiğiniz cevabı verdim. Fakat arkadaş kuran ve sünnet ışığında cevab istedi. heppinizden şimdiden Allah razı olsun. Selametle...