İnternete Resim Yüklemek-Resimli Anlatım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ertasi

Paylaşımcı
Bazı kardeşlerimizin foruma resim koyma konusunda sıkıntıları var.Değişik yerlerde bunu ifade etmişler.Bende bana göre en basit yöntemiyle anltmaya çalıştım.Umarım faydalı olur.Sorun olursa yine cevaplarım.

İnternete resim yüklemek için değişik siteler var.Ben şimdilik

www.resimyuklet.com kullanıyorum.Bu siteye giriyoruz.Aşağıdaki sayfa açılıyor.

Bilgisayarımızdan resmi seçip yükle dedikten sonra alttaki durum çubugunun tamamlanmasını bekliyoruz.Tamamlandıktan sonra karşımıza aşağıdaki sayfa çıkıyor.

Burdaki gösterdiğim kodu cevap yazdığımız yere yapıştırıyoruz.Bu kadar.
Sorun olursa yine cevaplama çalışırım
Selam ve Dua ile

ÇiLe-i AşK

Asistan
tesekkürler bende resim yükleyemiyordum:good[1]:
peki birde bazı resimler cok büyük oluyorlar onları nasıl kücültüp upload edeiliriz :confused1[1]: :thinking:

ertasi

Paylaşımcı
tesekkürler bende resim yükleyemiyordum:good[1]:
peki birde bazı resimler cok büyük oluyorlar onları nasıl kücültüp upload edeiliriz :confused1[1]: :thinking:
Benim bildiğim kadarıyla resim boyutu küçültmek için bilgisayarınızda Windows resim ve fax görüntüleyicisi ve paint dışında bir resim proğramı olması gerekiyor.Bir çok bilgisayarda olabilecek Microsoft photo editor proğramı varsa eger:
1-Küçültmek istediğimiz resmi microsoft photo editor ile açıyoruz.
2-İmage menüsünden Resise seceneğini açıyoruz.
3-Açılan kutudaki Units kutusunu pixels olarak ayarladıgımız zaman resmimizin şimdiki boyutları piksel olarak görünüyor.
4-O kutulara resmimizin istediğimiz boyutunu yazıyoruz.Bir kutuya boyut girdiğimiz zaman diğer boyutu otomatik değiştirir. En boy oranını korur.
5-Bu kutucuga ok dedikten sonra resmimiz küçülmüş oluyor
6-Eski büyük halini silmek istiyorsak.Yeni haline kaydet diyebiliriz.Yada farklı kaydet diyerek yeni bir isimle kaydedebiliriz.
BU ANLATTIĞIM PROGRAM GENELDE bir çok bilgisayarda bulunabilir. Daha değişik resim düzenleme proğramları ilede yapılabilir.
kolay gelsin
SELAM ve DUA ile

M

M.T.

Guest
Ehem ehem bende daha güzel anlatim var:p Hem ertasi sadece o sitelerde olmuyor baska daha kolay bir site var ... ehh bidee biz anlatmaya basliyalim resimlii....
Evet arkadaslar

Ilk öncelikle http://www.imageshack.us/ adresine giriyorsunuz...

unbenanntoj0.png

simdi girdiniz sitede gözat gölümü var bende almanca yaziyor "Durchsuchen" zaten kirmizi icine aldim o butona basin istediginiz resmi secin vee..

unbenannt2ec5.png

"host it" basin ve bekleyin...

unbenannt3nn1.png

Bir sayfa gelicek orda "Direct link to image" yaziyor onu kopyalicaksiniz ama sadece onu öbür linler bos yani foruma olmuyor ;) neysee sonraa...
unbenannt4qc4.png

Ihvan-Foruma girip cevap yerinde bir buton var resimli kirimizi icine aldim yaninda 4. yaziyor ona basiyorsunuz...

unbenannt5ym5.png

ve bir sey geldii degilmi ordaki http:// siliyorsunuz yoksa olmuyor cünkü sizin kopyaladiniz linkte o http:// var...

unbenannt6de2.png

Sildikten sonra kopyaladiginiz linki oraya yapistiriyorsunuz ve "ok" a basiyorsunuz..

unbenannt7lq7.png

"ok"a bastiktan sonra cevap yazma bölümüne kopyaladiginiz link geliyor isterseniz birseyler daha yazip yaninaaa cevaplayin ve resminiz forumda günceleniyorrrrr...:clap2:

ertasi

Paylaşımcı
1-Yahu ben sadece o sitelerden oluyor demedim :)
2-Ayrıca benim javurcam yok :) ing sitelerden uzak durmaya calışıyom :p
3-Allah aşkına üyeler karar versin benim ki mi kolay M.T. ninkimi :D tabi bu işlerden iyi anlayanlar images.hack.us derler ama.:)
4-Tabi kolay oldugundan ancak 7 resimde anlatmışsın :)
5-Buraya kadar yazdıklarım tabi ki işn muhabbet kısmı
6-Allah Razı Olsun
7-Hakkını Helal Et
:yahoo:

M

M.T.

Guest
1-Yahu ben sadece o sitelerden oluyor demedim
2-Ayrıca benim javurcam yok :) ing sitelerden uzak durmaya calışıyom :p
3-Allah aşkına üyeler karar versin benim ki mi kolay M.T. ninkimi :D tabi bu işlerden iyi anlayanlar images.hack.us derler ama.:)
4-Tabi kolay oldugundan ancak 7 resimde anlatmışsın :)
5-Buraya kadar yazdıklarım tabi ki işn muhabbet kısmı
6-Allah Razı Olsun
7-Hakkını Helal Et
:yahoo:

bak sen sadece siteyii anlatmissin ihvan foruma nasil eklenir yapmamissin hem ben yavas yavas uzun uzun anlatimkiii millett daha güzel düsünmeden:)P) anlasin diyee :p:O.

MEHMETOGLU

Üye
Merhabalr. madem bu alanda bu konuda reklam yapmak caiz buyrun birde bizim kolay sistemi deneyin :) hazır olarak forum kodunu veriyor

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
bende www.imageshack.us u kullanıyom daha rahat geliyor bana bir tane daha var aynı anda 4 5 resime link alabiliyosun....alışınca olmuyo :) imageshack'dan vazgeçmem detaylı paylaşımlarınız için teşekkürler kimse yapamamazlık yapamaz...

M

M.T.

Guest
Hepinizinkisiii cok zor arkadas, en kolayi benimkisi :p baska kolay site tanimam ben:O:whistling[1]: :whistling[1]:

MEHMETOGLU anlatimin icin tesekkürler ;).

S

SaLtan

Guest
s.a arkadaşlar

resim uploud etmenin en kısa yolu resmi sap tıklayıp özelliklere getiriyorusunuz slacı, açılan menu de adres url yazan yeri kopyalayıp foruma yapıştırıyorunuz. sonra zerini tarayıp forumdaki resim tarayıcısını tıklıyorsunuz. girdiğiniz url nin sol başlangıcı ve sağ sunuda İMG eklenmişse resmini gönderilmeye hazırdır..

S

SaLtan

Guest
image.php

böyle. resim uplod etmek için başka site kullanmak bir hayli zaman alır ve pc nizin gücünü azaltır..

ÇiLe-i AşK

Asistan
s.a arkadaşlar

resim uploud etmenin en kısa yolu resmi sap tıklayıp özelliklere getiriyorusunuz slacı, açılan menu de adres url yazan yeri kopyalayıp foruma yapıştırıyorunuz. sonra zerini tarayıp forumdaki resim tarayıcısını tıklıyorsunuz. girdiğiniz url nin sol başlangıcı ve sağ sunuda İMG eklenmişse resmini gönderilmeye hazırdır..

sizin dediginiz şekilde upload edebilmek için resmin bir adresi olması gerekiyor pc'de olan resimlerinde url'si olmuyor bu siteleri kullanarak url adreside almış oluyoruz resimlerimize
ama tabi dediginiz yöntem daha kolay :good[1]:

S

SaLtan

Guest
sizin dediginiz şekilde upload edebilmek için resmin bir adresi olması gerekiyor pc'de olan resimlerinde url'si olmuyor bu siteleri kullanarak url adreside almış oluyoruz resimlerimize
ama tabi dediginiz yöntem daha kolay :good[1]:

her resmin url si vardır kardeş. resimlerin özellikleri tıklayınca görürüsünüz inşallah.

ertasi

Paylaşımcı
sahra_yagmur haklıymış ihvan host vermiyor.Saltan sen meseleyi farklı anlamışsın.Biz bilgisayarımızda olan bir resmi yüklemekten bahsediyoruz.ve gördüğüm kadarı ile ihvan herhangi bir dosya yüklemeye açık değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...