Internet Explorer'daki Büyük Açık Ne?

Meryem

Komplike
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Tepkime puanı
759
Puanları
0
Yaş
36
Konum
İstanbul
Internet Explorer kullanıcıları, güvenlik sorunları sebebi ile risk altındalar. Bu büyük güvenlik açığı Internet Explorer'ı kullanan her kullanıcı etkileyebilir.

Microsoft'un tarayıcısı Internet Explorer dünya üzerinde 900 milyon internet kullanıcısı tarafından kullanılıyor. Bilgisayar devi yeni keşfedilen hata konusunda kullanıcılarını uyardı ve korsanlar tarafından kişisel bilgilerin çalınabileceğini söyledi.

Firefox, Google Chrome ve Safari kullanıcıları bu tehditten etkilenmedi. Çünkü sadece Internet Explorer MHTML dosyalarını destekliyor ve güvenlik açığı da buradan kaynaklanıyor.

Microsoft virüsün Windows'ta olduğunu açıkladı. Bunun anlamı; Windows XP (SP3), Windows Vista, Windows 7, Windows Server 2003 ve Windows Server 2008 (R2)'de sorun var.

Windows sorun ortaya çıkmadan gidermek için çalışmalara başladı. Buradaki yamayı indirerek sisteminizi güvene alabilirsiniz.

Tüm Windows kullanıcıları özellikle Internet Explorer kullananlar, Microsoft'un güvenlik takımının problemi kalıcı olarak çözmeye yarayan yolunu kurmaya teşvik ediliyor. Firma sorunu ciddi bir tehdit olarak görüyor .

Saldırganlar HTML linki yapılandırıp, kötü niyetli bir yazılım tetiklemesi ile ona tıklayan kullanıcıları hedef alabilirler. Eğer kullanıcı linki tıklarsa korsan yazılım onun bilgisayarında çalışmaya başlar ve kişisel bilgileri ele geçirebilir.


Kaynak
 
Üst