Internet cikti Islam sorgulanmaya basladi.

Kaptan

Mecra Yazarı
Matbaa ciktiginda Hristiyanlik sorgulanmaya basladi ve cöktü. Internet cikti simdi de Islam sorgulaniyor.

Yahayy deizm'e göz kirpiyor, adams77 kafasi karisik, ihvan bunlari gordukce bozuk ve sirk itikadina daha bir azimle sariliyor. bi husben tevhidden sapip kufurle uzlasi icinde savrulma yasiyor. Hakperest desen murcii'lige kaymis gorunuyor, Kacak ehl'i sunnet adayi, henuz beklemede, verda modernitenin etkisinde, bazilari felesefeyle kafayi bozmus (isim vermeyeyim kiymete binmesinler :) )

Tamam tek tek gelin gardimi aldim bekliyorum.:D

Son düzenleme:

adams77

Kanalizasyoncu
Matbaa ciktiginda Hristiyanlik sorgulanmaya basladi ve cöktü. Internet cikti simdi de Islam sorgulaniyor.

Yahayy deizm'e göz kirpiyor, adams77 kafasi karisik, ihvan bunlari gordukce bozuk ve sirk itikadina daha bir azimle sariliyor. bi husben tevhidden sapip kufurle uzlasi icinde savrulma yasiyor. Hakperest desen murcii'lige kaymis gorunuyor, Kacak ehl'i sunnet adayi, henuz beklemede, verda modernitenin etkisinde, bazilari felesefeyle kafayi bozmus (isim vermeyeyim kiymete binmesinler :) )

yahu kaptan bende kafamı var karışık olsun :)

Kaptan

Mecra Yazarı
Vallahi sorgulayan düşünsün kaptan dediğin gibi ben itikadimda sabitim Allahın izniyle

"İyi ki sorgulamamışım filan yaa! Belki ben de çok sivri bir akıllıyım, ben de 'Kuran'ı inceleyelim' derdim. Öyle, manyaklığın sonu yok. Iyi ki sorgulamamisim. Allah saptırmadı bugüne kadar, bundan sonra saptırmasın. İyi ki Efendi Hazretleri gibi mürşid bulmuşum. İyi ki o beni bulmuş"

Hakperest

Kıdemli Üye
İslamın sorgulanmasından korkmuyoruz ama zevku sefahat istilası kötü
Ben murciecilikten çok ümmetçiyim kaptan
Ümmet olarak Ana esaslarda birleşirsek belki ayrıntılara inerim ama hayli uzağız

Tevhid ve Vahdet mühimdir
İkisi ayrılmazlar
Bedirde müşrik saflarında öldürülen hicret etmeyen muvahhidler cehennem ile müjdelenmişler
Bu yüzden Tevhid uğruna vahdeti, vahdet uğruna tevhidi kaybetmemek gerek
Bardağa dolu tarafına mecburuz şimdi

Kaptan

Mecra Yazarı
Bu yüzden Tevhid uğruna vahdeti, vahdet uğruna tevhidi kaybetmemek gerek
Bardağa dolu tarafına mecburuz şimdi

Tamam iste bizde onu diyoruz. "La Şiiye la Sunniyye, vahde vahde Islamiyye" ugruna Tevhidi ikinci plana atiyorsunuz. Tevhid kisilerle iliskilerimizi ve kisilere bakisimizi belirleyen bir inanc sistemidir. Kisi buna uydugu takdirde kardesimizdir aksi mumkun degildir. Rahmetli Kutup'un dedigi gibi "cahili hukum ve anlayislardan ayrismak zorundayiz". Arzu edilen nesli ancak bu sekilde insaa edebiliriz. Konu uzun konusuruz ins.

bi husben

Kıdemli Üye

Örnek ver kaptan hangi küfürle uzlaşı.Bırak Allah aşkına Erdoğanı destekliyoruz diye küfürle uzlaşımı oldu.

Hakperest

Kıdemli Üye
Tamam iste bizde onu diyoruz. "La Şiiye la Sunniyye, vahde vahde Islamiyye" ugruna Tevhidi ikinci plana atiyorsunuz. Tevhid kisilerle iliskilerimizi ve kisilere bakisimizi belirleyen bir inanc sistemidir. Kisi buna uydugu takdirde kardesimizdir aksi mumkun degildir. Rahmetli Kutup'un dedigi gibi "cahili hukum ve anlayislardan ayrismak zorundayiz". Arzu edilen nesli ancak bu sekilde insaa edebiliriz. Konu uzun konusuruz ins.
Teorik ve pratik ikisini de konuşmak gerek..
Mesela; ülkemiz ahlaken çökmesin diye turizmi kaldırsak, ülkemize ve dolayısıyla islam coğrafyasına etkisi belki de onarılmaz boyutlarda olur.
Bunu yapacak güçte değilken buna odaklanırsak, enerjimizi boş yere heder etmiş olmazmıyız. Bunun en iyi yolu olabildiğince lehimize olmasını sağlamalıyız.

Küresel bir köye dönen dünyada herşeyde radikal kalmak artık pek mümkün değil. Stratejik denge ile işi lehine çevirebilirsiniz ancak. Youtube müslümanları direk dışlasa karının 3 te 1 ni kaybeder.
Şeyhine Allah a bağlanır gibi bağlanmak ve sevmek şirktir ama bunu tarikatlere şamil edip hedef yaparsan, müntesiplerini bir adım daha şirke ulaştırırsın. Halbuki şirke bulaşmadan şeyhine bağlanan tarikat erbabı da vardır. Nefisperestliğe en iyi çare tasavvuftur bundan faydalanmak gerek ayrıca.

Yanisi strateji değişimi şart
Postmodernizme karşı yeni taktik strateji geliştirmeliyiz
Hernekadar nefsaniliğe yenilme ihtimali yüksek olsa da

Kaptan

Mecra Yazarı
Örnek ver kaptan hangi küfürle uzlaşı.Bırak Allah aşkına Erdoğanı destekliyoruz diye küfürle uzlaşımı oldu.

Muslumanin gorevi insanlari kendi nefsi arzularina gore yonetmek degildir. Bizim gorevimiz alemlerin Rabbine kulluk yapmak ve onun emir ve yasaklarina gore yasamak ve yasatmaktir.

Konuyu pekala biliyorsun, icinde henuz seni rahatsiz ediyorken cok gec olmadan o sese kulak ver. Yok ehvendi, yok konjonktor falan gececeksin kardesim..

bi husben

Kıdemli Üye
Muslumanin gorevi insanlari kendi nefsi arzularina gore yonetmek degildir. Bizim gorevimiz alemlerin Rabbine kulluk yapmak ve onun emir ve yasaklarina gore yasamak ve yasatmaktir.

Konuyu pekala biliyorsun, icinde henuz seni rahatsiz ediyorken cok gec olmadan o sese kulak ver. Yok ehvendi, yok konjonktor falan gececeksin kardesim..

Sende biliyorsunki Allahın emir ve yasakları bir elin parmaklarından fazladır
tam anlamıyla Allahın emir ve yasaklarına uysaydın şimdi burda yazmıyor olurdun
aslında senin çoktan şehit olman lazımdı ya ırakta ya suriyede ya arakanda ya filistinde yada afganistanda

senin düşüncene göre mülümanlar mekkeden çıkmadan hepsi orda şehit olması gerekiyordu.Ama işte olumuyor boyle değilmi kaptan

ihvanistanbul

AkhenAton
Akletmek elden gidiyeah
Kafatasını kullan ama kafayı kullanma
Güldürdün ihvan :LOL::ROFLMAO:
aklettiğini iddia eden senin öz anandan öte anana söven ihtilaflı %1, reise muhalifler zındık kafir... diyen halini, yahayyı ve diğerlerini görünce aklıma güvenmekten korkarım hakperest.

ŞAKİROĞLU

Asistan
Web sitesi
www.hikayeler.net
Kaptan diyor ki: ''İnternet çıktı şimdi de Islam sorgulanıyor''.

İnternet çıktı ama İslam sorgulanmıyor.

İslam sorgulanmaz...

Sorgulananlar 'islam' adına çok konuşup, insanlar hakkında hüküm verenlerdir. Bu kimseler ve hükümleri, İslam'a uygun mu diye sorgulanıyor.
İslamiyet?..

İslamiyet sorgulanabilir.

Vaazların, fetvaların, içtihadların, hal ve hareketlerin, -problemlerin bir türlü bitirilemediği bu zamanda-, İslami olup olmadığının anlaşılması gerekir.
Hangi vicdansızlar 'yanlışlara' ''İslami' adını vermişler, sorgulanması ve bilinmesi gerekir.

Tevhid inancı ayrı şeydir; İslam nizamı ayrı şeydir.

Kaptan, ''Kişi tevhid inancına uyduğu takdirde kardeşimizdir aksi mümkün degildir'' diyor.

Doğrudur...

Tevhid inancında olan kişi tevhid inancına sahip olmayan kişiyi sevemez, onu kardeş bilemez. Lakin İslam'a uyumda ikisi arasında münasebet kesilemez.

Hakperest

Kıdemli Üye
aklettiğini iddia eden senin öz anandan öte anana söven ihtilaflı %1, reise muhalifler zındık kafir... diyen halini, yahayyı ve diğerlerini görünce aklıma güvenmekten korkarım hakperest.
Kuranda akledenler için öğütler vardır
Sana ne ondan bundan
Bak hz adem için ilim akıl haya hakkındaki hadisi şerife
Hz Adem aklı seçmiştir..

Kuran ve sünnette durum bu iken düşünme ve akletmeyi yermen dine terstir

t@mam

Üye
internet dünya tarihin en büyük buluşudur. Başlığa katılmak mümkün değil.. İnternet saatlerce kitapdan ulaşmak istediğiniz bilginin mesafesini/süresini belki dakikalara, belkide saniyelere indirmiştir.