İnsanoğlu dünyayı kıyamete zorlarken!...

Alper...

MarmaranınKralı
Katılım
10 Eki 2006
Mesajlar
9,574
Tepkime puanı
452
Puanları
0
Konum
İsLamBol
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Son yıllarda dünyada depremler, seller, tsunamiler, sıcaklar ve iklim değişiklikleri giderek artıyor. Bilimadamları, insanoğludan kaynaklanan çevre kirliğinin bunun nedeni olduğunu belirtiyor.
Dünyanın başı felaketlerden eksik olmuyor. Artık hemen her yıl dünyanın muhtelif bölgelerinde depremler, seller, tsunamiler, sıcaklar ve iklim değişiklikleri onbinlerce insanın ölümüne nede oluyor. Bilimadamları, bunun sebebinin çevreyi kirleten insanoğlu olduğunu ifade ediyor.

2007 yılının başlarında düzenlenen 2. Paris kongresine dünyanın farklı ülkelerinden katılan 500'den fazla bilim adamı, temiz bir çevreye kavuşmak için bu bilim adamları acil bir çağrıda bulunmuşlardı. Söz konusu toplantı üç önemli nokta ile son buldu:

1- Çevre kirliliği ve çevrenin bozulması, başta kara ve deniz olmak üzere, bütün insan, bitki ve hayvanları kapsamaktadır.

2- Meydana gelen bu bozuk çevreden insanlar sorumludur. Zira bu çevre kirliliği, insanların ürettiği tehlikeli bir takım kirli maddeler neticesinde oluşmaktadır.

3- Uygun olan tedbirleri alıp hava kirliliğinden kurtulmak için, hava tabakasında bulunan karbon gazının normal oranına dönme imkânı vardır. İlginç olan şu ki; Kuran-ı kerim bu sonuçları bize sadece bir ayet-i kerime ile özetlemektedir. Bu ayette, insanlar sebebiyle ifsadın kara ve denizde meydana geldiği işaret edilmektedir.

Yüce Allah (c.c.) şöyle buyuruyor: "İnsanların bizzat kendi işledikleri yüzünden karada ve denizde düzen bozuldu ki Allah yaptıklarının bir kısmını onlara tattırsın; belki de (tuttukları kötü yoldan) dönerler" (Rum:41).

Kur'an-ı Kerim, üzerinde yaşamamız için; yüce Allah'ın (c.c.) insanlar için en güzel biçimde yarattığı yeryüzünü ve temiz tutulması gereken çevremizi koruma konusundaki açıklamalarıyla çevreci bilim adamlarını geride bırakmış olmuyor mu?
 
Üst