İnsanlığın en büyük buluşu nedir?

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Tevrat'a göre Adem ve Havva yaratıldıktan sonra konuşma tanrı tarafından insana öğretilmiş,bu konuda Kuran'da bir açıklama yok"

tevrat ta Hz Adem ve Hz Havva ya konuşmanın öğretildiğini ancak bunun Kur'an da geçmediğini söylemişsiniz bende size Kur'an da da konuşmanın öğretildiğinin geçtiğini söyledim.yoksa yazıyla alakalı bir şey demedim ki siz konuyu yazıya getiriyorsunuz

Çünkü yaratılış tevratta çok daha ayrıntılı anlatıldığı için tevrattan örnek verdim,şimdi buraya tevrattan yazı assak ayıp olacak:)

Konu yazı ile ilgili söz ile değil.

Çünkü yaratılış tevratta çok daha ayrıntılı anlatıldığı için tevrattan örnek verdim,şimdi buraya tevrattan yazı assak ayıp olacak:)

Konu yazı ile ilgili söz ile değil.

"haTTat"

Paylaşımcı
Evet yazı sonradan bulundu bu doğru yalnız bence yazıdan çok çok daha önemlisi konuşabilmektir. Yani "dil" dir. Eğer ki konuşulacak bir dil olmazsa yazı da olmaz ya da oluşmazdı.
Şu halde sayın CC dillerin ortaya çıkışları ile ilgili de bir iki paragraf birşey yazmak istersiniz.

Dillerin ortaya çıkışı konusunda yazı yazmak kolay bir iş değil.Böyle bir yazı yazabilmek için birkaç hafta araştırma yapmak lazım.Yine de basit bir girişi deneyebiliriz.

essay' Alıntı:
siz kaçıyor hissi veriyorsunuz bana... tamam orada da tartışırız..

tam olarak benim sorduğum zaten evrim değil... madem öleceğiz neden dünyaya daha fazla çalışıyoruz ki?

ya da hod-ray arkdaşımızın sorduğu gibi soralım... sadece ölmek içinmi varız?

Biryere kaçtığımız yok.İş aralarında fırsat buldukça yazmaya çalışıyoruz.Anında cevap beklemeyiniz.

S

SaLtan

Guest
tarih kaynaklarında yazının sümerler tarafından bulundugunu söyleniyor.şöyle bir soru belirivermişti kafamda madem oyle hz adem,hz.şit,hz idrise nasil suhuf veriliyor diye suhufların yazılı olması gerekiriyormuş.bu sorunun yanıtını hiçte hazzetmediğim bir kitapta,osmanlı esrinden ogrendim.gercekte suhuflar direkt yazı olarak degilde peygemberlere verilen ilham yoluyla ogretiler,keşifler ve yenilikler suhuf oluyormuş.mesala hz idrisin kumaşı bulması yazı yollu değil ilham ve vahiy yollu olup ona bahşedilen bir suhufmuş.ilk ilahi kitap hz musa ya indirilmiştir.sanırım hz musa sümerlerden çok önce yaşamıştır diyebilirmiyiz?

"haTTat"

Paylaşımcı
H.z Musa'nın sümerlerden sonra yaşadığını zannediyorum. Yazı konusunda eğer dini kaynaklara başvuracaksak çeşitli tarih kitaplarında H.z Adem'in kerpiç üzerine yazılar yazdığını okumuştum. Kaynağını tam olarak hatırlamıyorum ancak Tarih-i taberide olabilir.