Insanlar niçin sevilir..?

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
1262534877.jpg

İNSANLAR NİÇİN SEVİLİR..?
Bir bilgeye sormuşlar:
- Efendim, dünyada en çok kimi seversiniz?
- Terzimi severim, diye cevap vermiş.
Soruyu soranlar şaşırmışlar:
- Aman üstad, dünyada sevecek o kadar çok kimse varken terzi de kim oluyor?
O da nereden çıktı? Neden terzi?
Bilge, bu soruya da şöyle cevap vermiş:
- Dostlarım, evet ben terzimi severim. Çünkü ona her gittiğimde, benim ölçümü yeniden alır. Ama ötekiler öyle değildir. Bir kez benim hakkımda karar verirler, ölünceye kadar da, beni hep aynı gözle görürler...

ömerusta

Kıdemli Üye
ben kendimi severim cehennemden kendimi korurum bütün insanlık korunmuş vede sevilmiş olur
ömer ÇİFTÇİ

ALI25

Kıdemli Üye
Insanlar ne nicin sevilir ilkönce bir insan oldugu icin ve sonra sevilmeyide hak ettigi icinde.

Insanin güzel bir yasantisi olduktan sonra veya insan gibi insan olduktan sonra böyle herhangi bir fert i kim sevmez veya sevmek istemez ki?.

Insan bir kere ona ne denilmis Esref-i mahlukat diye peki bir insan böyle bir konumda denilmis ve getirilmis ise veya bir baska ifade ile onun bu seviyesi yüksetilmis ise vede oda buna makul olmussa böyle bir kisi nicin sevilmesin ki?demek ki insanoglu ister istemez sevilme gibi biryseyi de hak ediyor biiznillah.

ALI25

Kıdemli Üye
Yaratilani severim yaratandan ötürü.

ALI25

Kıdemli Üye
Eline saglik güzel bir konu idi vede ayni zamanda yararli da olmus sen sag ol Muhtazaf kardesim.

ALI25

Kıdemli Üye
ben kendimi severim cehennemden kendimi korurum bütün insanlık korunmuş vede sevilmiş olur ömer ÇİFTÇİ
Bu söz sakat ne alaka ben kendimi severim demek bir egoist gibi geliyor insana da ve bir misal olarak görünüs olarak senin yazmis oldugun burdaki söze bakarsak ve bende kendimi sevmem desem ne olur ki?.

Sonra sen kendini sevip vede korudugun icin insanlarinda korunmasi ve sonrada bunun icinde cennette girmeside abes ile istigal ve ayni zamanda mübagalali olmus ve bu bir vakia da degildir.