İnşallah Zayıf Hadistir.

Kaptan

Mecra Yazarı
Hocanın biri kürsüde bir hadis anlatıyormuş.

Yarın müslümanlar cennete girdiğinde hurileri görecek ve bunlar benim mi diyecek. Ona diyecekler ki "yok seninki ileride". O kişi biraz daha ileri gidecek, ne görsün bu huriler çok daha güzel, sevinecek bunlar benim derken "yok seninki ileride köşkün icinde". Sevinçle köşke gider kapısını açar bir de ne görsün kendi hanımı. Hoca bu şekilde anlatırken cemaatten biri dayanamaz ve der ki:

"Hocam inş bu hadis zayıf hadistir"

:) :)

Kaptan

Mecra Yazarı
İşin gücün gırgır şamata! Hayat sana güzel :D :D

He hayat bana güzel. Dolar aldı basini gidiyor, sattığımız malı yerine koyamiyoruz. Müşteri zamlardan şikayetçi , bı de bize kiziyorlar, doları bahane edip ürünlere zam yapıyormuşuz. He hayat bana güzel.

cemaliii

Kıdemli Üye
bence zayıf değil. Direk uydurma hadis.

talib

Kıdemli Üye
Cennetteki güzel vurgusu için söylenmiş ise, neden uydurma olmuş olsun. Hadisi araştırmadım, merak ettiğim size nesi garip geldi. Dünyada kadınlarının cennette çok güzel olacağı söylenmiş.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Cennetteki güzel vurgusu için söylenmiş ise, neden uydurma olmuş olsun. Hadisi araştırmadım, merak ettiğim size nesi garip geldi. Dünyada kadınlarının cennette çok güzel olacağı söylenmiş.

geçen bir arkadaş, ciddi ciddi şunu söyledi, abi dedi, hanımda bende cennetlik olsak, hanımımın cennette eşim olmasını istemem...tabi bunu yüz güzelliği değilde, huyundan sebeb söyledi, sanırım....bazen, insanın eşide olsa, dünyada idare ediyor demekki... cennet, yokun olmadığı yer, orda hanım kafa şişirmezki, hemde kötü huyu kalmaz cennette,,,, cenneti, dünyaya benzetti sanırım...:)

ihvanistanbul

AkhenAton
He hayat bana güzel. Dolar aldı basini gidiyor, sattığımız malı yerine koyamiyoruz. Müşteri zamlardan şikayetçi , bı de bize kiziyorlar, doları bahane edip ürünlere zam yapıyormuşuz. He hayat bana güzel.

niye sikayetleniyorsunki? Bu islerin boyle olacagini soyledigimde sende kiziyordun... hele bekle bakalim ekmek 2-4 lira arasina geldiginde benzin 7 tlyi gectiginde gorecegiz hanyayi konyayi...

ben sahsima acimiyorum. Saadetlilerde diger muhaliflerde uyarirken kulak tikadik pek cok seye simdi yumurta kapiya dayandi. Ya bu yangini sondurecekler yada topyekun ateste yuruyecegiz...

Kaptan

Mecra Yazarı
niye sikayetleniyorsunki? Bu islerin boyle olacagini soyledigimde sende kiziyordun... hele bekle bakalim ekmek 2-4 lira arasina geldiginde benzin 7 tlyi gectiginde gorecegiz hanyayi konyayi...

ben sahsima acimiyorum. Saadetlilerde diger muhaliflerde uyarirken kulak tikadik pek cok seye simdi yumurta kapiya dayandi. Ya bu yangini sondurecekler yada topyekun ateste yuruyecegiz...

Benzine zam gelsin, nasılsa ben hep yirmi liralık alıyorum benim için fark etmiyor.

Kaptan

Mecra Yazarı

İhvan gaza gelmeyelim gözüm, vallahi ülkeyi kaosa sürüklemek istiyorlar. Hele şunu bı atlatalim söz beraber elestiririz hem de dibine kadar.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Dünya'daki eşin Cennet'te güzel olacağı söylenir. Peki, ya kötü hatırası nolacak? Öyle durumlar varki adını duymanız bile yetiyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
Dünya'daki eşin Cennet'te güzel olacağı söylenir. Peki, ya kötü hatırası nolacak? Öyle durumlar varki adını duymanız bile yetiyor.

Format atılacak kötü şeyleri hatirlamayacaksin. Yoksa "Necmi sen dunyadayken da beni sevdiğini hiç soylemezdin" muhabbeti çekilir mı yaw.

cemaliii

Kıdemli Üye
konu mizah bölümüne açıldığı için ciddiye almadım. ama cidden bu hadisin gerçek olma ihtimalini de istemiyorum. Mümkünse hanımı öbür tarafta gormeyelim.