İnned Dine İndallahil İslam...

_ikLiL_

VUSLATA HASRET.....
3294_67756494660_67742454660_1527967_715096_n.jpg

Ben ağlamaktan utanmayanım pişmanlık tövbesiyle ruhunu rahatlatanım. Benim yolumun üzerine dolunay güneşi görmeyeli yıllar oldu.
Ağustos güneşi gerçektir peki ya ocak ayazı? İnsanlar mevsimler gibidir derler. 4 mevsim bestelere konu olmuş.
Bazısı yaz hiç bitmeyecek sanıyor bazısının güneşi görünce gözleri kamaşıyor yabancılıktan8230; vuslat nerede?
Dayanmak gerek. Kaf Kef kaldığı yerden devam eder
şarkı bittiği yerden başlar nokta konduğu yerden uzaklaşır.
Şarkılar birer insan gibidir
yıllar geçtikçe hüzünlenir vakit gelince ağlarlar.
Yargılar birer cellat gibidir ille de giyotinim ille de giyotinim derler. Her göz altın aramasaydı çinko madenin şâhı olurdu.
Ben altın dediklerinde aşağı bakıyorum
onlar altın dendiğinde 8220;hani nerededir8221; diyerek her bir tarafa bakınıyorlar.
Ben aynı şeyleri anlattıkça beni daha çok sevenleri görüyorum. Gördüklerime inanmam gerek.
Hüsranlarımla komşu olduğumdan beri beş çaylarında dolunayı izliyoruz. Komşu komşunun külüne muhtaç8230;
Tanıklarımı cansızlardan seçtim
sanıklarımsa canlılardan bir demet. Bir tanığım var biri dilim diğeri kalemim.
Biri üç öteki beş harftir8230; üç-beş anlatırlar.
Maneviyat benim sarayım
hizmet edenim dua askerlerim kelimeler hüner süsüm. Şimdi anlayabildin mi tüm bunlar benim iç yüzüm.
Sana 8220; RAB8221; dediğimde korkma
O senin de RABBIN. Kıldan ince kılıçtan keskin bir geçit bizi bekler düşersen yanarsın kendini tart.
O terazide ne kavun tartılır ne karpuz.
Bebek karında. Onun için orası dünya. Ne çok seviyor orayı. Yiyor içiyor8230;
Ahiret o göbeğin terkidir işte. Dışarıdaki kocaman evren nere8230; o bir katrecik göbek nere8230;
Bu yolda yürümemiz için emir verildi. Herkes tek başınadır denildi. Emir yüce makamdan ulaştı.
Bakıyorum da bazıları buna şaştı. Bizler dünyaya yemeye
içmeye gelmedik. Bunu hatırlaman benim gibi onlarca seneni alabilir.
Bu sahibinin sesidir. Sana senin sahibini hatırlatmak için verdiğim çaba değil nafile8230; bir-iki kişi de olsa aramıza katılır genişler bu kafile.
Rabbim fazl- u keremiyle içimi ısıtıyor elhamdülillah. Kalbi donmuşlara çöz diyor manen.
Ne mutlu ısınana
ne mutlu çözülene ne mutlu ruhunu yeterince doyuran fakire. Sen ister kabullen ister reddet sonumuz yakın mesafe.
Bal saçan dudaklar da benim acı kelamlarla yakan kor da benim.
Yol yakınken çıkış bul8230; bir çıkar yol bulamayacağın gün de gelecek. Ölüm ALLAH8217; ın emri
Ankebut8217; ta belli.
Biri RABBİNE 8220;ben de yaratırım demiş8221;. RAB 8220;yarat bakalım8221; demiş. O biri eline toprağa daldırmış
RAB şöyle demiş:
8220;dur bakalım
kendi toprağınla yap!...8221;
Benim bahsettiğim bu derinlik hiçbir denizde yok
henüz kavuşmak yakındır bir kulaç daha at ve karaya var.
Bu beyâbanın kumu olmayı çok iş sanma. Senden yığınla var demektir.olabiliyorsan onun yağmuru ol!...
Ne vesvasın yakınında kal ne de meleğin uzağında. Kalbin hüzünlü olsun.
Eğlenenleri ve eğlence düşkünlerini kendi meyhanelerinde bırak. Bir bardak içindeki renkli suya teslim
olanların sahibi hannastır..