İngiltere Başbakanı Cameron : Tekrar Seçilirsem WhatsApp, iMessage Ve Snapchat’i Yasaklayacağım | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İngiltere Başbakanı Cameron : Tekrar Seçilirsem WhatsApp, iMessage Ve Snapchat’i Yasaklayacağım

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
İngiltere Başbakanı Cameron : Tekrar Seçilirsem WhatsApp, iMessage Ve Snapchat’i Yasaklayacağım

İngiltere Başbakanı David Cameron mesajlaşma uygulamalarının yasaklanması gerektiğini söyledi. Cameron'a göre, iki kişinin arasında geçen ve gerektiğinde istihbarat yetkililerinin göremediği mesajlar ulusal tehdit unsurları arasında.

YENİDEN SEÇİLİRSE YASAKLAYACAK

Cameron, Mayıs ayında İngiltere’de düzenlenecek olan genel seçimlerde yeniden seçilirse, aralarında WhatsApp, iMessage ve Snapchat’in olduğu mesajlaşma uygulamalarını yasaklamak istediğini söyledi.

WHATSAPP VE SNAPCHAT'I NASIL ENGELLEYECEK?

Cameron’a göre söz konusu mesajlaşma uygulamalarının mesaj içeriklerini kriptolu bir biçimde tutması ve gerektiğinde istihbarat yetkilileriyle paylaşmamaları terörist gruplar için hayli ilgi çekici olabilir.

Cameron hükümeti, diğer taraftan telekom operatörlerinin ve ISS’lerin kullanıcıların online aktiviteleri ve mesajlarıyla ilgili daha fazla kayıt tutmasını zorunlu hale getirecek bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Cameron’ın halihazırda yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp ya da Snapchat’i nasıl engelleyebileceği ise merak konusu. Cameron hükümeti yasak için 2016’da eyleme geçmeyi planlıyor.

http://www.ensonhaber.com/davit-camerondan-whatsapp-yasaklansin-aciklamasi-2015-01-13.html

Nerede ÖZGÜRLÜKÇÜLÜK ?
 
Üst