İngiliz Hükümetinden İnternete Sıkı Denetim Planı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

İngiliz Hükümetinden İnternete Sıkı Denetim Planı

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63Türkiye'de her türlü terör faaliyetini destekleyici paylaşımlar sosyal medya üzerinden dolaşıma sokulurken, IP hesaplarını Türkiye'ye vermeyen Twitter'a erişim engellenmişti. Twitter'a erişim engellenince sokaklara çıkanlar, "İnternet yasaklanıyor" yaygarası koparanlar, çok daha sert uygulamaları İngiliz hükümeti yapınca sessizliğe gömülüyor.

BBC İNGİLTERE'DE KİMSEYİ KIŞKIRTMIYOR

Türkiye'de 'internet yasakları' üzerine hemen her gün bir haber yapan, eylem çağrıları yapan İngiliz BBC, söz konusu İngiltere olunca 'tarafsız haberciliğe' dönüş yapıyor..

İNGİLİZLER İNTERNETİ DENETİM ALTINA ALIYOR

İngiltere'de yeni uygulamaya göre ülkede yaşayanların internetteki her faaliyeti, bir yıl boyunca servis sağlayıcılar tarafından saklanabilecek.

MAHKEME KARARI OLMADAN İZLEYECEKLER

İçişleri Bakanı Theresa May'ın yaptığı açıklamaya göre,
polis ve istihbarat görevlileri, mahkeme kararına gerek olmadan kullanıcıların girdiği sitelerin adlarını görebilecek.
Ancak taslak yasada, MI5 ve MI6 yani iç ve dış istihbarat örgütleri ile polisin, internet kullanıcılarının faaliyetlerini tamamen izleyebilmesine karşı bazı önlemler de yer alıyor.

Örneğin Yargıçlar Kurulu'nun, İçişleri Bakanı'nın izin verdiği bir izleme faliyetini engelleme hakkı bulunacak. Yasal yetkileri olmadan telekomünikasyon kurumlarından iletişim verilerini alanlara iki yıla kadar hapis cezası verilmesi de bu önlemler arasında.

http://www.ensonhaber.com/ingiliz-hukumetinden-internete-yakin-takip-2015-11-05.html
 
Üst