iNCELEDİM: NEDEN 'HAYIR' DİYORUM.

Dincsoy

Asistan
Arkadaslar Konuyu acan Kardesimiz kendimi arastirmis alintimi yapmis bilmem de
amma velakin kendi arastirip Basta Basbakan ve ana Muhalefetin Maddeler yani Degisiklikler Hakkinda konusma yapacagina Horoz dövüslerine aldirmadan karar verseler ne iyi olur Degilmi?

Ne yazik ki Biri Basbakan olmus Digeride Ana Muhalefet Lideri keske adam olabilselerdi

Ben yine de Eskisinde iyi deyip EVET diyorum

Sogu oy verenlerde öyle karar veriyor saten

Daha öncede yazmıştık yine yazalım..
Bu ülkede Anayasa üstü ve yazılı olmayan bir kanun vardır hep..

"Türkiye'de yönetim Laikçiden Laikçiye geçer"

Cumhurbaşkanlığı,
Başbakanlık,
Bakanlıklar,
Yüksek Bürokrasi,
Genelkurmay,
Yargı,
YÖK,
Genel Müdürlükler falan filan..

Ak Parti'den önce bu saydıklarımızda yönetim hep aynı zümreden aynı zümreye geçerdi.
Es kaza araya yabancı zümreler sızınca zinde güçler hemen harekete geçer ve "balans ayarı" yapardı.

Ak Parti'den sonra işler değişti, Ak Parti birilerinin ümüğünü sıkmış fırsat vermiyor. Artık birçok alanda yönetim laikçiden laikçiye geç(e)miyor.
Kala kala Danıştay, Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi kaldı..

Orasıda halloldu mu artık yönetim, halk kimi istiyorsa ve ehil olan kimse ondan ona geçecek...

Bu kadar...

Eh işte bu kadar basit. Bazıları hala işi bilmem ne siyasi şeylerden umut sağlamak,şöyle olmak,böyle olmak tipi basit şeylerden "Hayır yada Boykot" yapalım diyor. Bu kişileri anlamak cidden zor. Yani arkadaş git ufak bir tarih oku.1950'ye kadar Allah demenin yasak olduğu dönemlere bak.Sülemaniye'nin,Sultanahmet'in ahır olarak kullanıldığı dönemleri incele.Yani insanın hiç politik bilgisi bile olmasa,buna sırf CHP karşı çıkıyor diye,gider" EVET "oyu basar.Ne diyeyim,Allah(c.c) sizi ıslah eylesin.