İnanan Var mı ? A.B.D Afganistan'dan Çekiliyor .

ihvanistanbul

AkhenAton
müslümanlar, islamı istemiyor....
Aynı hayreti yaşıyorum. Bir yanda sürekli kotulenen Taliban diğer tarafta Taliban'ın açıklamalarına bakıyorum ters hiç bir şey yok. Bir tek 13-40 yaş arasındaki kadınlarla alakalı ganimet söylentisi ( ki iftira olduğuna inanıyorum. ), Geri kalan herşey hakka hukuka uygun.
Kadınlar kapansın
Erkekler namazlarını camide kılsın.
Kadınlar şeriatın izin verdiği ölçüde çalışabilir, okuyabilir.
Erkekler sakal bıraksın, sarık sarsin.
Uyuşturucu üretimi tamamen yasak.
Erkek çocuklarla alakalı iğrenç adetleri tamamen yasak ( cezası idam ki tam takdir etmelik bir hareket )
Düşman güçler istemiyoruz, Türkiye dost olarak gelecekse buyursun diyor adamlar.

gamsız

Profesör

cahid

Kıdemli Üye
Yaşadığımız süreçteki "pandemi" palavralarında olduğu gibi medyanın yalan bombardımanı devam ediyor. Medya ve batı İslam'ı hakim kılacak savunacak hiçbir yapıyı desteklemez -desteklediği bir yapı varsa şüphe edin-
-Taliban'ın ilk icraatlarından biri aşıyı yasaklamak oldu (Yalan kutusuna maruz kalmadıkları için kirlenmediler)
-Afganistan'dan iltica edenlerin çoğu tıpkı Suriyelilerin bir kısmı gibi bizdeki lâiklere benzeyen İslam dışı bir hayatı savunan tipler.
Aşağıda belirtilen şartları kabul etmeyip başka ülkelere gidenler (genel af da ilan edildiği halde) İslam değil başka dine mensup olmak istiyorlardır maalesef.. (BİLİM dini , atalar dini , lâiklik dini v.b.)

Taliban'ın bazı uygulamaları
*Önceleri yumuşak bir görünüm veren örgüt Kabil'in ele geçirilmesinin ardından çok katı kurallar uygulamaya başladı.
*Şeriata dayalı anayasal sistem yürürlüğe girdi. Hanefi mezhebi ön planda tutuldu.
*Şeriatın gündelik hayatta uygulandığını takip etmek için Emr-i bil Maruf (iyiliği emretme) Bakanlığı oluşturuldu.
*Hayatın her alanından soyutlanan kadınların çalışması, kız çocuklarının okula gitmesi ve eğitim alması tamamen yasaklandı.
*Kadınlara peçe zorunluluğu erkeklere ise takke ve sakal mecburiyeti getirildi.
*Sakalını kesenler için 6 aydan başlamak üzere hapis cezası verildi. Yüzü görülen kadınlar kırbaçlandı.
*Afganistan Televizyonu'nun yayını durduruldu. Fotoğraf dahil her türlü görsel yayın ve müzik yasaklandı.
*Erkeklere, evine en yakın camide 5 vakit namaz kılma mecburiyeti getirildi.
*Emri bil Maruf görevlileri camilerde yoklama aldı.
*Mazeretsiz camiye gitmeyenlere ağır yaptırım uygulandı.
*Namaz surelerini bilmeyenler kırbaçlandı.
*Bütün okullar medreseye dönüştürüldü. Ders kitaplarındaki görseller yok edildi.
*'Medreselerde' 3'üncü sınıftan itibaren tüm öğrencilere en az 3 metre olmak üzere sarık sarma mecburiyeti getirildi.
*Ele geçirilen tüm bilgisayarlar TV kabul edilerek kırıldı.
*'İslam devletine karşı gelenler' hain ilan edilerek doğrudan idam edildi.
*Özellikle farklı mücahit gruplara mensup kişiler, yakalandıklarında şer ve fesat hükmü ile idam edildi.
*Çok sayıda kişinin çeşitli sebeplerle eli kesildi.
*İdamların ve el kesmelerin birçoğu cuma namazlarından sonra gerçekleştirildi ve halka izlettirildi.
*Kesilen eller, şehrin merkezinde sergilendi.
*Resmi kurumlarda Peştu dili mecbur edildi.
*Toplu taşıma araçlarındaki aynalar, kadınlara bakılabileceği gerekçesiyle kaldırıldı.

Alıntının kaynağı Taliban ne demek Taliban kimdir amacı ne Taliban ne zaman kuruldu?

Tarihe dikkat edin Kabil daha yeni ele geçirildi Cuma namazları sonrası cezalandırmalardan söz ediyorlar!! Henüz ulaşamadıkları Cuma'nın tatbikatını herhalde gaipten haber veren oldu internethaber denen rezil yere!!

Son düzenleme:

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Aynı hayreti yaşıyorum. Bir yanda sürekli kotulenen Taliban diğer tarafta Taliban'ın açıklamalarına bakıyorum ters hiç bir şey yok. Bir tek 13-40 yaş arasındaki kadınlarla alakalı ganimet söylentisi ( ki iftira olduğuna inanıyorum. ), Geri kalan herşey hakka hukuka uygun.
Kadınlar kapansın
Erkek çocuklarla alakalı iğrenç adetleri tamamen yasak ( cezası idam ki tam takdir etmelik bir hareket )
Düşman güçler istemiyoruz, Türkiye dost olarak gelecekse buyursun diyor adamlar.

aynı şey, Türkiye Müslümanları içinde geçerli, ufak bir azınlık hariç, islamı istemiyorlar...

cemaliii

Kıdemli Üye
Taliban ülkenin şuan meşru yönetimidir. Sevin veya sevmeyin. Türkiye talibanla doğru ve iyi ilişkiler kurmalıdır. Bunu en çokda mülteciler vs kendi çıkarlarımız için yapmalıyız. Keşke zamanında esadlada iyi ilişkiler içinde olsaydık. Hoş zaten savaştan önce ilişkilerimiz çok iyiydi. En azından ilişkileri koparmadan süreci yürütebilseydik. Bugün suriyeli mülteciler konusu daha farklı olabilirdi. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Mühim olan bu.

gamsız

Profesör
Kadınlar kapansın
geçmişinde yanlış hareketleri çok olduğundan güvenilmiyor , yoksa yukarıda zikrettiğiniz söyledikleri doğru, inşallah o yönde devam ederler.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Talibani neden sempatik bulmadığımı sorguladım. Ben de antipatik duygular oluşturması nedendir diye düşündüm ve geçmişi hafızamda yeniden tahayyül ettim. 1979 yılında Rusya Afganistanı işgal etmiş ve yerel kuvai milliye oluşmuş tüm cemaatler karşı koymuştu. Burhaneddin Rabbani, Gulbeddin Hikmettir, Mevlevi Yunus Halis, Abdurrab Resul Sayyaf ve daha irili ufaklı bir çok cemaatin lideri Milli Mücadelede yerini almıştı. General Raşit Dostumu da tanımayan yoktur.

İste Afganistan'da yerel güçler bu liderler öncülüğünde milli mücadele verirken Talibanin bu günkü beyin takımı Pakistanda medreselerde öğrenci örgütlenmesine gitmişler ve Taliban - ÖĞRENCİLER ismiyle dünya kamuoyunda tanınmaya başlamışlardı. Milli mücadeleye bir mermi bile katkısı olmayan bu yapı Ruslar ülkeden kovulduktan sonra oluşturulan hukumetle savasmislar Kuzey ittifakı komutanı ve Genelkurmay Başkanı olan Ahmet Şah Mesutu da suikastle şehit ederek Afganistanin haricileri olmuslar mevcut hükümeti zayiflatmis ardından ülkenin bazı kesimlerinin yönetimini ele alıp bitmeyen savaşları koruklemislerdir.

2001 yılından beri amerikanin Afganistan işgali ve 20 yıllık demokrasi getirme ve El Kaidenin Taliban kolunu tımar etme mücadelesinin ardından ! hiç bir direnişle karşılaşmadan tüm ülkede hakimiyeti ele aldılar.

Çinin sabah akşam destek açıklamaları, Talibanin Ruslara karşı mücadele vermemesi Amerikadan destek ve icazet alsalar da sola yatık bir hükümet kuracakları anlamına geliyor.

Yine de tek parti iktidarı catismasizlik anlamına gelebilir. Bu umutla bekleyelim görelim. İnsanlar zulmeden kader adalet eder...

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
Twitter'da Gazali diye bir hesap var. Bir iki tweetini hem bu konuda hem farklı konularda paylaşmıştım. Takip etmenizi oneririm.
--

Anladığım kadarıyla biz muslumanlar ABD yi gözümüzde fazla büyütüyoruz. Yenilmez, uydudan bağırsak problemimizi bile gören, oyun oynar gibi tek tuşla tüm askeri sistemleri cokertebilen bunu da binlerce kilometre uzaktan yapabilen superkahramanlar ülkesi! Halbuki böyle imajı olan bir devletin ayağında terlik altında motor olan insanlara yenilmemesi ( hicbirsey için değilse bu imaj için ) gerekirdi. Bu olay Allah'ın biz müslümanlara: "sabir ve namaz ile yardım isteyin. İnanırsanız galip sizsiniz! " kaidesini hatırlatması ve yine " Allah'tan başka Galip yoktur" hakikatini yüzümüze çarpması olarak bakmak gerekir zannımca. Dile kolay tam 20 yıl. En son öyle bir gittiler ki kendilerinden olanlari bile kaçıracak vakitleri/halleri kalmadı.
ABD çok güçlüydü, askeri bütçesi bizim 40 katimiz ( şaka değil belki daha fazla ), Afganistan'ın 1000 katı ama Afgan dağlarında susuzluktan terleriyle dillerini ıslatan bir avuç kararlı ve imanlı insana karşı duramadilar. Küfrün iman karşısında diz cokmesidir bu mağlubiyet. İnsaAllah Rabbimizin inayet ve keremiyle daha sedid kâfir olan kızıl Çininde doğu Türkistan'a diz çöktüğünü görmek nasip olur. La galibe ilallah...

cemaliii

Kıdemli Üye
Twitter'da Gazali diye bir hesap var. Bir iki tweetini hem bu konuda hem farklı konularda paylaşmıştım. Takip etmenizi oneririm.
--

Anladığım kadarıyla biz muslumanlar ABD yi gözümüzde fazla büyütüyoruz. Yenilmez, uydudan bağırsak problemimizi bile gören, oyun oynar gibi tek tuşla tüm askeri sistemleri cokertebilen bunu da binlerce kilometre uzaktan yapabilen superkahramanlar ülkesi! Halbuki böyle imajı olan bir devletin ayağında terlik altında motor olan insanlara yenilmemesi ( hicbirsey için değilse bu imaj için ) gerekirdi. Bu olay Allah'ın biz müslümanlara: "sabir ve namaz ile yardım isteyin. İnanırsanız galip sizsiniz! " kaidesini hatırlatması ve yine " Allah'tan başka Galip yoktur" hakikatini yüzümüze çarpması olarak bakmak gerekir zannımca. Dile kolay tam 20 yıl. En son öyle bir gittiler ki kendilerinden olanlari bile kaçıracak vakitleri/halleri kalmadı.
ABD çok güçlüydü, askeri bütçesi bizim 40 katimiz ( şaka değil belki daha fazla ), Afganistan'ın 1000 katı ama Afgan dağlarında susuzluktan terleriyle dillerini ıslatan bir avuç kararlı ve imanlı insana karşı duramadilar. Küfrün iman karşısında diz cokmesidir bu mağlubiyet. İnsaAllah Rabbimizin inayet ve keremiyle daha sedid kâfir olan kızıl Çininde doğu Türkistan'a diz çöktüğünü görmek nasip olur. La galibe ilallah...

Buna benzer bir yazı yazmayı düşünüyordum. Ben ikiz kuleleri bal gibi de el kaidenin vurduğunu düşünüyorum. America güçlü imajına halel gelmesin diye her seferinde aslında onuda america yaptı şu sebepten diye komplo teorileri uyduruyor. Peki bu teoriyi hiçbir americalı yetkiliden duydunuz mu? Ben duymadım. Kimden duyduk. Müslüman veya türk olarak bildiğimiz abi yazarçizer dernek başkanı vsden duyduk. Hah işte dikkat edin onlar esas amerikanın sesi.

cemaliii

Kıdemli Üye
Aynısı pearl harbl içinde geçerli. Bundada aynı komplo teorisi. America 2.dünya savaşına girmek için bu baskın oldu diyorlar.oysa pearl harbl baskınını japon generaller ilmek ilmek planlamışlar.

KAFKAS

Kıdemli Üye
1)michael moore - fahrenheit 9/11
2)Dylan Avery -Loose Change 1-2
3)zeitgeist the movie
4)zeitgeist addendum
5)zeitgeist moving forward