İnanan Var mı ? A.B.D Afganistan'dan Çekiliyor .

kebîkec

İhvan Forum Üye
2001 yılında Amerikada ikiz ticaret kulelerine yapılan saldırıdan sonra Amerika Talibani sorumlu tutmuş ve diğer ülkeler gibi Afganistanı da işgal etmişti. Amaç terorden sorumlu Talibani çökertmek, tehlike olmaktan çıkarmaktı. Afganistan'da yaklaşık 20 yıldır bulunmasına rağmen çekildiği şu günlerde Talibanin başkenti kuşatmış olması ve tüm ülkenin kontrolünü eline geçireceği izlenimini vermesi düşündürücüdür.

Amerika iki şıktan birini kabul etmek durumundadır. Ya Talibani veya yenildiğini kabul etmesi gerekmektedir. Veya ya iddialarını yalanlamali yahut Taliban diye bir örgüt olmadığını itiraf etmelidir.

Cenan

Ordinaryus
Uzun zamandır dünya ve memleket gündemini takip edemiyordum. Sizin bu yazınızdan dolayı merak ettim "neler oluyor Afranistan'da" diye Twitter'a baktım.

Fazlaca iyi niyetle yazılmıs bir twite denk geldim.

Biri kafir, diğeri Musluman milletin başına bela olmus. Allah Afgan halkının yardımcısı olsun.

Hükümetin de tedbir alması gerekir ki büyük bir göç sınırda sanki.

Cenan

Ordinaryus
Müslüman terörist derken....

Kimleri kastettiğimi biliyorsunuz. Tv de veya internetten görüp okuduklarıma dayanarak söylemiyorum. Kaynak önemli. Bilgi kirliliği her zaman vardır. Bizatihi görmüş, yasamıs olan Afganistanlı Özbek'lerden duyduklarıma dayanarak yazdım. Onlarıda burada yazıp tartışmaya girecek değilim.

Herseye ragmen iyi niyetle yazilmıs twitinde gerceklesmesi muhakkakki bizi sevindirecektir. Hersey Rabbimizin dilemesiyle. Bekleyip göreceğiz.

ihvanistanbul

AkhenAton
nasıl yaptılar bellide, afganistan dan 20 yılda ne çaldılar, onu bilemiyorum...

tüm bölge ülkelerin kucağına bombayı bıraktılar. artık iran, çin ve biz düşünelim ne yapacağız diye? daha büyük ne kazanım olabilir ki? gerçi iranla çin Allahsız onlar çok düşünmez de olan yine bize oluyor. Afrikada iki kabile çarpışsa mızrağın ucu bize girecek. mikemmeel bir dış politika.

KAFKAS

Kıdemli Üye

Yağmur yağdığı zaman dolmuşlara yapılan koşuşturma aklıma geldi.Bu nasıl bir sürü psikolojidir bilemiyorum.Sen gitsen amcan anan kardeşin v.s... kalacak.Gitsen bile gitmenin sağlayacağı getiri meçhul gitmek için yola çıkarken yere çakılan iki insan

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ortada kadın yok alayı erkek!Taliban-kadın mevzusu çok fazlaca gündem oluşturduğu için!Tam tersi olması gerekir.O uçakların önünde !Ananı-eşini-kızını-kızkardeşini nasıl bırakıp da bu ortamlara girmeyi göze alır bu kadar erkekkkkkkkkkkkkkkkkkkk!

Cenan

Ordinaryus
Uzun zamandır dünya ve memleket gündemini takip edemiyordum. Sizin bu yazınızdan dolayı merak ettim "neler oluyor Afranistan'da" diye Twitter'a baktım.

Fazlaca iyi niyetle yazılmıs bir twite denk geldim.

Hükümetin de tedbir alması gerekir ki büyük bir göç sınırda sanki.

@spesifik, alıntıladığım mesajımdaki "terörist" kelimesini çıkarabilir misin? Bir gruba söylenmis söz bütün muhibbanlarını kapsar. Bu da Allah muhafaza kul hakkına girmemize sebebiyet verir. Bu yolda gerçekten samimi olan, bütün gayesi gerçekten şer'i devlet kurmak olan müslümanın hakkina girersem hesabını veremem.

Cenan

Ordinaryus
bu twetin sahibi, ne demek istiyor, taliban geçmişte veya şu anda ne yaptıki, bu kadar önyargılı...

O insanlar neden kaçıyor? Korkuları, Taliban'ın haklarında vereceği karar mı acaba? Taliban bu durumda onlar hakkında ne karar verirdi? Mekke'nin fethinde kaçanlar müşrikti bunlar Müslüman. Bir sürü soru zihinlerde. Dediğimiz gibi bekleyip göreceğiz.

Şimdiye kadar gunahlariyla, sevaplarıyla hersey geride kaldı. Hesapları Allah'a. Lakin bugünden sonra İslam aleminin de kafirlerin de gözü onların üzerinde olacak. Onlar için diyebileceğim tek şey Allah sırat-ı mustakimden ayırmasın.