İmdb - ihvan Movie Database

ihvanistanbul

AkhenAton
Geçenlerde sözlüklerden birinde elemanın biri 1 yıl içinde izlediği filmlerin çetelesini tutmuştu. Aynısını yapmaya karar verdim.
Bu başlıkta da filmler için ayrı ayrı konu açmayıp tek tek inceleyeceğim.

Şimdiye kadar izlediklerim:
1847

ihvanistanbul

AkhenAton
Barfi den başlayalım:

Barfi dilsiz bir kardeşimiz. adı barfi bile değil sadece barfi diyebildiği için insanlar ona barfi diyor ( bence gayet mantıklı bir sebep ) Yine hindistanın görece temiz bir kasabasında yaşamakta. Anacağızının vefaatıyla ona babası bakıp büyütmekte ve mahallenin başına bela olmakta ki sevimlide kerata.
Barfi bir gün bir kız görür adeta kurşun yiyip sol yanından vurulan azer bülbül gibi titremeye etkisinde kalmaya başlar. Nişanlı olan bu kızı bir şekilde tavlar fakat kızın ailesi barfiyi istemez. ( kendilerince haklı sebepleri var ) olaylar gelişir... devamı için filmi izlemenizi tavsiye ederim.

ihvanistanbul

AkhenAton
Joker

heath ledger abimizin oynamayıp yaşadığı, Joaquin Phoenix abimizinse harika bir oyunculuk sergilediği bence 10 üzerinden 8.5 dan 9 alacak bir film.

jokerin hikayesi. Bu filmde süper kahramanlara yer yok. bu filmde nezaketsiz, sinsi, sinir bozucu ve yavş.k insanlar karşısında yavaş yavaş çıldıran joker reis var. Kurtarılmak isteyen süslü batmana gitsin.

Açıkcası heath ledger abiden sonra jokeri kim oynarsa oynasın sırıtır diye düşünüyordum ama phoenix de hakkını vermiş.

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
Joker

heath ledger abimizin oynamayıp yaşadığı, Joaquin Phoenix abimizinse harika bir oyunculuk sergilediği bence 10 üzerinden 8.5 dan 9 alacak bir film.

jokerin hikayesi. Bu filmde süper kahramanlara yer yok. bu filmde nezaketsiz, sinsi, sinir bozucu ve yavş.k insanlar karşısında yavaş yavaş çıldıran joker reis var. Kurtarılmak isteyen süslü batmana gitsin.

Açıkcası heath ledger abiden sonra jokeri kim oynarsa oynasın sırıtır diye düşünüyordum ama phoenix de hakkını vermiş.

Hakperest

Kıdemli Üye
Joker filmini izledim ama izlemesem de olurmuş
Canım konuyu berbat etmişler
Hoş oyuncular iyi oynamış, haklarını yememek lazım

Kült olmayı haketmiyor 6,5 puanı ancak hakkediyor

ihvanistanbul

AkhenAton
Joker filmini izledim ama izlemesem de olurmuş
Canım konuyu berbat etmişler
Hoş oyuncular iyi oynamış, haklarını yememek lazım

Kült olmayı haketmiyor 6,5 puanı ancak hakkediyor
zevkler ve renkler tartışılmaz.

Joker bir süper kahraman ya da anti-hero filmi değil. Daha doğrusu tam manasıyla bir anti hero filmi değil. Joker, toplumun birey üzerindeki etkisinin filmi. Filmin özeti aslında jokerin murrey showdaki konuşmasıydı. Evet arthur ölseydi dönüp bakmayacaklardı bile. daha fazlası spoiler olur diye konuşmuyorum :D

Bir film önerde onu izleyelim bugün

Hakperest

Kıdemli Üye
zevkler ve renkler tartışılmaz.

Joker bir süper kahraman ya da anti-hero filmi değil. Daha doğrusu tam manasıyla bir anti hero filmi değil. Joker, toplumun birey üzerindeki etkisinin filmi. Filmin özeti aslında jokerin murrey showdaki konuşmasıydı. Evet arthur ölseydi dönüp bakmayacaklardı bile. daha fazlası spoiler olur diye konuşmuyorum :D

Bir film önerde onu izleyelim bugün
yok zaten ergen tipi olsa izlemezdim bile

ezenler karşısında terör aynı ayarda sunuyor
evet aynı şey ancak sadece etki ve tepki olarak sunması, bilinçaltına yanlış mesaj yollar..
kaos ekersen kaos biçersin, hep beraber kaos yapalım doğru değil. zaten bu yüzden 18 üstü denmiş ancak ergenler daha çok izler kanımca.

hollywod; kaos, kan, isyan bir güzel zerkediyor damarlara. ağlayarak acı çekersem öldürerek güleyim bari, demeye getirmekte. dikkat edersen tutuklanma ve hapis cezasının basite indirger hale sokmuşlar.

ihvanistanbul

AkhenAton
One Cut Dead

film içinde film. Adeta filmception. japon komedi filmi. Komik mi? Belki 1 yada 2 sahnesi. değişik bir yapım. alışılagelmişin dışında. belki kültürlerimiz benzeşmediği için komik gelmemiş olabilir.

konusu: pek başarılı olmayan bir yönetmene tek seferde kamera kapanmadan zombi filmi çekme teklifi gelir veeee sonuç bu film.

ihvanistanbul

AkhenAton
The Autopsy of Jane Doe

Korktum desem korkmadım, gerildim desem evet gerildim.
Baba oğulun girdiği bir otopsi sonucunda olanları anlatan korku/ gerilim filmi. Film kendini izlettiriyor ama finali istenilen düzeyde değil. Bilemiyorum altan belki ilk kısmı beklentiyi çok yükselttiği için final biraz gölgede kalmıştır.

Hakperest

Kıdemli Üye
One Cut Dead

film içinde film. Adeta filmception. japon komedi filmi. Komik mi? Belki 1 yada 2 sahnesi. değişik bir yapım. alışılagelmişin dışında. belki kültürlerimiz benzeşmediği için komik gelmemiş olabilir.

konusu: pek başarılı olmayan bir yönetmene tek seferde kamera kapanmadan zombi filmi çekme teklifi gelir veeee sonuç bu film.
Gülebiliyor muymuşsun

ihvanistanbul

AkhenAton
Hıçkırık - Hichki ( 2018 - Hint yapımı )

Başroldeki ablamızın Tourette sendromuna sahip olmasını ve yaşadığı zorluklara karşı mücadelesini anlatan gibi görünen ama aslında sınıf farkının ergenler üzerindeki etkisini de anlatıyormuş gibi yapıp eski türk filmlerine bağlayan izlenesi bir film.

Yine yeni yeniden Beni hindistanda yaratmayan rabbime sonsuz şükürler olsun.

KUZAT

Profesör
2298

İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim,2018 yapımı arada kaçırmışım bende yeni izledim

Hakperest

Kıdemli Üye