İmam Hatİplİ Sİzİn İÇİn Neyİ İfade Eder?

kul emir

Profesör
kendimde imam hatipliyim imam hatipli benim için sıradan bir lisede okuyan müslüman bir kardeşim aklıma ne getiriyorsa aynı düşüncelerden fazlasını getirmiyor

dagcan_33

Paylaşımcı
anlamsız bir soru olmuş kim için ne ifade ediyor
1 - imam hatiplinin babası için ; alamadıgı dini eğitimi yaşamayadığı dini
öğretecek öğrenecek biri kendi ne ölüncede amel yazılacak bir konu

2 - dindar birisi için; hoca yetiştiren bir okul

3- endüstri meslek lisesinde okuyan biri için;onların yüzünden puanı kesilen fuzili birşey

4- laikliği dini devlet işlerine karıştırmayan ancak istediği zaman bilmediği din hakkında karar verebileceğini düşünenler için;irticanın devlet eliyle yürütüldüğü bir okul

5- standart vatandaş ortanın sagı için;aslında önemli olmayan sol tarafından büyütülen aşırı sagın arka bahçesi

6- asker için; TC nin en büyük düşmanlarının yetiştiği yer

7- chp için; aslında olması gereken sadece türkiyenin hoca ihtiyacını karşılayan ama bir tane fazla çıkarsa onuda hapse atmak gereken okul

8- aydın dindarlar için ;türkiyede cocuklarına yeterli din eğitimi veremeyen halkın bu ihtiyacı karşılandığı takdirde olmasada olur.denen bir okul

9- imam hatipli için:kendisine çok büyük haksızlık yapıldığını düşündüğü ailesinin kendini kurban ettiği bir okul

10- cumhurbaşkanına göre; mikrop yuvası katledip yada sürgün yolu ile mısıra sürülmesi gereken eğreti vatandaş türü

11- benim için;kuranında kaldıranında bir oldugu birçok maduru bulunan iyi temiz gençler

NOT: RAHŞAN ECEVİT BÜYÜK ÇIKIŞ YAPTI DİN ELDEN GİDİ YOR MİSYONERLER HER TARAFI SARDI DİYE; allah allah yahu milletin dinine okuluna meclise giren vekile nin baş örtüsüne karışan onu engellemek için kanun çıkaran siz değilmiydiniz niye kızıyosun misyonerlere admlar kendi dinini inancını yayıyor.şikayete gerek yok her hırıstiyan olan türk ün vebali sizlerin sizede bu yeter

"haTTat"

Paylaşımcı
Üç yıl ortaokul okuyup orada iyilik ve güzellik adına, dostluk adına ve de İslamiyet adına çok şeyler öğrenmiş birisi geliyor aklıma. Yani kendim geliyor. Bazen lisesine de gitseydim diyorum. Nasip kısmet..
Vesselam..

lawyerszm

Üye
İmam Hatİplİ Terİmİ Bana GÖre Çok Subjektİf Bİr Terİm. Yanİ DÜŞÜnen KİŞİnİn Hayat Şartlarina,dÜŞÜnce Yapisina, Aİle Çevresİne GÖre Anlami DeĞİŞebİlecek Bİr Terİm.
Ancak Genel Olarak Bİr Takim Dİnİ Kurallari Bİlen Buna GÖre YaŞayan Bazi Şeylerİ Hemen BoŞvermeyen KİŞİ Olarak Kendİ BakiŞ AÇimdan Tanimlayabİlİrİm. İyİ GÜnler

S

SaLtan

Guest
benim için anlamsız, debil yıllarım olsada. ara ara keşke bu okulda okumasaydım tereddütlerine kapılsamda. artık pişman olmadığımı düşünüyorum.
imamhatip okumak kendi içinde bir ayrıcalıktır. iyi vede kötü imamhatip bana bir vizyon sağladı. misyon yükledi. alçakgönüllülüğü öğretti.. imamhatipteki dostluklar okuldan sonra başlıyor. kopamıyorsun dostlarında. kopsun istemiyorsun. okulun iklimi yeniden solumak için..

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Cevaplarinizi Çok Merak Edİyorum:)

İHL de okuduğum yıllarda, benim için hiçbir anlam taşımıyordu sanki. :thinking:
Ama yıllar geçtikçe bir İHLli olmanın ne kadar güzel ve farklı bir şey olduğunu, kavga eden, öğretmen döven-bıçaklayan öğrenci haberlerini izledikçe daha iyi anlıyorum. :)

saygılı + ahlâklı + dindar + örnek insan = İHL öğrencisi :friends:

BAHÇEM88

Üye
kalbim

imam hatib benim kalbim her şeyim canım cananım birtanem bana kişilik kazandıran bir okul ihl den önce yapmadığımşey kalmamıştı ve beni ihl düzeltti onun için ihl ye canım feda olsun.

merkam

Paylaşımcı
ben de bir ihl li olarak , bir yasaklı olarak, söylüyorum ki; ihl benim var olsum, yasaklanısım ve mücadele anlayısım...o herşeye rağmen sumayısım, İMAM HATİP S AHİP OLDUĞUM DURUS... YÜRÜYÜŞÜMDEKİ ANLAM.. VE İMAM HATİP VAR OLUSUN FARKINA VARABİLME SEBEBİ.....

hamide

Profesör
bende bir imam hatipliyim halen okumaktayım ama eskisi

gibi değil gerçekten imam hatipli oldugunu kavramayan öğrenciler var

başını örtmeyenler var ama 1400 sene önceki sahabe gibi insanlarda var

imam hatip diince aklıma hayatta yaptıımdan gurur duyduum şey aklıma gelio.imam hatip benm içn bi yaşam tarzı.herşeye rağmen yıkılmayışımız...

haticenur

Üye
selam imam hatiplim selam senin ruhuna
selam imam hatiplim selam senin guyguna
selam tertemiz kalbe...

İMAM HATİPLİ OLMAK BİR GURURDUR BENİM İÇİN.DİNİMİ EFENDİMİ ALLAHI TANIDIĞIM SIRALAR...
KUARN-I KERİM OKUNAN SÜREKLİ, DUALAR EZBERLENEN, BU VATAN İÇİN DUA EDEN...
FAKAT YERİ GELDİĞİNDE HAKSIZCA HORLANAN DIŞLANAN İMAM HATİPLİLER...

Huzeyme

Paylaşımcı
Keşke bende imamhatipli olsaydım keşke...
Sende imam-hatiplilerin kardeşisin. Ne farkederki. Ya ol, ya sev. sende seviyosun.

Bende diyorum ki: "Yarabbi ben de imam-Hatipli olduğum için sana şükrediyorum."

M

mohuko

Guest
"s. büşra" nickli arkadaşa;

bir imam hatipli olarak kendimi ifade eder de...

asıl senin o resmin neyi ifade ediyor??????

omuz dekolteli ihvan avatarı... hmmm.. yeni yaşımız hayırlı olsun!?!

muhip

Üye
bende iyiki ihl'liyim diyenlerdenim..gereçekten bu ülkede iyiki ihl'ler var..ama son zamanlarda çıkartılan ihl'den düz lisye geçiş insanlara süper bir hak olarak gelsede ben bunun ilerisi konusunda endişeliyim çünkü böyle giderse ilerde ihl'ler mezun veremeyebilir...yani ihl'nin kökünü kurutmak isteyen zihniyet tereyağından kıl çeker gibi kimsenin tepkisini çekmeden bunu başarmış olabilir ki inşallah böle bişey olmadan halkımız uyanır...ihl'den bişey olmuyoo diyenlere aldanmayın ,onlar moralinizi bozmasın arkadaşlar..isterseniz allah öyle yollar açıyo ki karşınıza siz bile şaşırıyorsunuz...

Huzeyme

Paylaşımcı
"s. büşra" nickli arkadaşa;

bir imam hatipli olarak kendimi ifade eder de...

asıl senin o resmin neyi ifade ediyor??????

omuz dekolteli ihvan avatarı... hmmm.. yeni yaşımız hayırlı olsun!?!

Bi dakkada gittim baktım geldim abi. O avatar'a üzüldüm.

~zuzii~

Paylaşımcı
aklıma ilk önce bn qeliyorum :D
ya aslnda sevyrm hem de cok sebyrm okulumu fkt tbii her yerde ortamı bozacak haller ve şahıslar oluyor.. bunun lekelenmesinden nfrt edyrm ama ne olursa olsun İHL bir AYRICALIKTIR