İmam Hatİplİ Sİzİn İÇİn Neyİ İfade Eder?

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Bence İmam Hatipli olmak sadece bizzat İmam-Hatip okullarında okumak demek değildir..Aksine o ruhu o direnişi ruhunda yaşayan tüm Mücahid gençlerimiz İmam-Hatip neslidir...

Ben İmam-Hatip'te okumadım ama bazı İmam-Hatiplilerden daha çok seviyorum o kurumu!

Bunun yanında ailesi tarafından İmam-Hatip'e gönderilip de İmam-Hatip le uzaktan yakından alakası olmayanlar hatta İmam-Hatip düşmanı olanlar da var tabi..

Bu iş gönül işi bence...

gülmisal

Üye
bence imam hatip kardeşliktir..
islamın yaşadığı ve yaşatmak için çabanın harcandığı ilim yuvası.
ben seviyorum ya imam hatibi. bir ayrıcalık bence.
daha anlatmak isterdim ama kelimeler kifayetsiz kalıyor bence...

sahara

Paylaşımcı
VALLA benim dönüm noktamdı.Gerçekten imam hatipli olmak bi ayrıcalık.
herkese nasip olmazmış gibi geliyo.
Ama olur inşallah
Mezun olalı 7 sene oldu öğretmen ve arkadaşlarımla hala görüşmekteyim çok şükür..

B

.BeYzA.

Guest
imam-hatip bence hayayı temsil ederdi, imanı temsil ederdi...ya da şöyle söylim imam-hatipliler çok hayalıydılar....şimdi ise(?) yorumsuz!!!

selam ve dua ile

mustafa63

Üye
imam hatipli olmak bu dünyada makam elde etme adına birşey ifade etmese de kişilik kazanımı ve ahiret için çok şey ifade ediyor kırık biraz da mahzun yüreğimde bütün imam hatipli kardeşlerimi muhabbetle kucaklıyorum..vesselam

cahid

Kıdemli Üye
Üstüne birşeyler eklemediğin zaman noksanlığı ifade eder..

ummuhan

Kıdemli Üye
Şu sıralar:
Ümid bağlanılan ama kendisinin dahai farkında olmayan garaibi.... şuursuz gençliği..

ihvan23

Kıdemli Üye
şimdiki halini pek bilemiyorum.geçmişte..bir kısmının vehhabi.ve mezhepsizler çemberinde olması.oradan yetişenlerin çoğunun..kendilerinden olmayanlara düşmanlık beslemelerine şahit olduk yaşadık...İTİKADİ yönden ,düşünceleri bozulan bir çoğunluğun.insanlar indinde değilde.mevlamızın indinde değeri nedir ona bakmak lazım.....hasılı kelam.bu okullar vehhabi ve mezhepsizlikle yetişmiyorlarsa.ayaklarının tozu olmaya adayım.

_sukut_

Paylaşımcı
ben bir imam tatipli olarak hayatımın en buyuk anlamı ....

eylül

Veled-i kalbî
4 yıllık İmam Hatip geçmişime baktığımda; diğer okullara kıyasla kendimi en azından ahlaken, başarı ve eğitimin kalitesi yönünden daha avantajlı hissedebilirim. Ama İmam Hatip olarak baktığımda; dinî eğitimin yetersiz verildiği kanaatindeyim. Radikal bir oluşumun içerisinde İslâm'ın eksik öğretildiği, yaşatıldığı kanaatindeyim.

Buna rağmen her ne olursa olsun İmam hatipli olmaktan da mutluyum. -ki başka bir çatı altında eksikliğimi göremezdim. 4 yılın dolu dolu geçebileceği başka bir yerde düşünemiyorum açıkçası. Bana olumlu-olumsuz bir çok yönüyle çok şey kattığına inanıyorum. İnsanı pratikte, uygulamalı olarak yetiştiriyor olması ayrı bir avantaj. Ve dahası sadece dini eğitimle kalmayıp başka alanlarda da başarı göstermesi ayrı bir güzellik.

Tabi bu bugünün imam hatiplilileri için geçerli mi?

KFK

İhvan Forum Üye
Koca 6 yıl o arka bahçedeydim ben.Erbakan'ı hiç görmedik.Kazığını yolladı bize.Hâlâ okulun duvarında asılı durur...

İmam Hatip deyince aklıma, bizim müdürün köylerden öğrenci toplamaya çalışması geliyor.Ben mezun olduğum yıl 48 kişi kalmıştık (Bizim sınıf değil,bütün okulun yekünü o).Hakikaten çok acı bir şey arkadaşlar.İstatistiğe sıra gelince %99 müslüman diye geçer.Din eğitimi veren/verebilen bir tane okulunuz yoktur.İlahiyatınız TV'lere 'sosyetik hoca' yetiştirir.Diyanetiniz almış başını gitmiştir;''besmeleyi doğru çek imamlığı kap''a çevirmiştir olayı...vs.vs.vs.

Heybeliada Ruhban Okulu geliyor bir de aklıma.Yahu daha bu ülkenin çoğunluğunu oluşturan müslüman muhafazakâr toplumun evlatlarına eğitim verebilecek kapasitede bir okul yok.Sen neyin derdindesin!Bu okul açılmadan ruhban okulu açmak abesle iştigaldir.Çoğunluğu memnun etmeden azınlığı memnun edecek politika söz konusu olabilir mi?

ibrahimi

Has Uşak
şu sıralar normal lise öğrencisinden farklı birşey ifade etmiyor.