Imam hatip okullarinda ne öğretiliyor

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Imam hatipli bir öğrenciye soru sordum ilmihal nedir diye bilmiyorum dedi bu okullarda dinin temel bilgileri öğretilmiyorsa bu çocuklar dört yil boyunca islam adina NE öğreniyorlar yasar nuri gibi müctehid taslağimi oluyorlar

nefahtü

Kıdemli Üye
Imam hatipli bir öğrenciye soru sordum ilmihal nedir diye bilmiyorum dedi bu okullarda dinin temel bilgileri öğretilmiyorsa bu çocuklar dört yil boyunca islam adina NE öğreniyorlar yasar nuri gibi müctehid taslağimi oluyorlar
sanırım siz yanlış bir öğrenci ile karşılaşmışsınız.
Ne kadar imam hatipli tanıdığım varsa hepsi sağlıklı bilgilere sahip.

dostluk

Kıdemli Üye
Ilmihal bilgisi derken?

mesela imanın şartı islamın şartı 32farZ peygamberimizin hayatı namaz nasıl kılınır sureler bunlar en baştan öğretiliyor yanında arabca Kur'an derside var..temel bilgiler veriliyor yani..

ama taktır edersinizki ana derslerinde öğrenmek zorunda çocuklarımız yani bir medrese eğitimi yatzındada olamaz imam hatipler

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
ilmihal bilgisi derken?

Mesela imanın şartı islamın şartı 32farz peygamberimizin hayatı namaz nasıl kılınır sureler bunlar en baştan öğretiliyor yanında arabca kur'an derside var..temel bilgiler veriliyor yani..

Ama taktır edersinizki ana derslerinde öğrenmek zorunda çocuklarımız yani bir medrese eğitimi yatzındada olamaz imam hatipler
bizim zamanimizda abdest almasini bile öğretmiyorlardi keske bi mizrakli ilmihal bilgisi verise imam hatiplilere mezun olanlar bu bilgilerden mahrumlar

Havas

Kısıtlı Erişim
bizim zamanimizda abdest almasini bile öğretmiyorlardi keske bi mizrakli ilmihal bilgisi verise imam hatiplilere mezun olanlar bu bilgilerden mahrumlar

senin imam hatipli olduğuna inamadım.:blink::D..leğen koyup abdestmi aldıracaklar.?

istinca,istibranın nasıl yapıldığınımı gösterecek?

imam hatipler çok değerli ilimler veriyorlar

türkiyeye en lazım okullardır.

yoksa millet sürü piskolojisinde bir cemaat mafyasına teslim oluyor..

ömerusta

Kıdemli Üye
yok kardeşim kurtlar oraya çöreklenmiş orada kuzuları kapıyorlar hiç bir şey öğretmiyorlar benim iki çocuğum imam hatip mezunu
hiç birşey yoktu ilahiyatı vede yüksek lisansı yapınca birz gerçeği gördüler mehmet okuyandan ALLAH c.c. razı olsun çocuklarımın hocası olur 19 mayıs ta

Kaçak

Yeni
Itiraf ediyorum ben IHL nin Bahçesinde maç bile yapmadım ...
nolcek benim bu halim ?

Ekrem01

Asistan
İmam hatip okullarında din derslerinin ögrenimi sınıf geçme notuna endeksli olduğu için lakayıtlığıda beraberinde getiriyor galiba.Bir sonraki yazılı,sözlü konularına çalışan talebe,önceki konuları unutuyor muhtemelen.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben şu an bir imam hatip ortaokulunda çalışıyorum. Beşinci sınıflara papaz maltusun teorisini okutuyoruz. Altıncı sınıflara Keynezyen iktisat teorisini. Yedinci sınıflara Kaddafinin yeşil kitaplarını, sekizinci sınıflara das kapitalini... :)

Adam dört tane sessiz harfi yanyana yazıyor sen kalkmışsın ilmihal den bahs ediyorsun. Devenin boynundan başka eğrileri de var.

ömerusta

Kıdemli Üye
yok kardeşim orası yimlik admı olan hocalar orda yimlenir orda emekli olur yatılı olduğundan yemek beleş birde nöbetci kalır üç beş yüzde ordan fasla para alır öğrencide onlara alışır gider zaten çoğu ana baba baskısıyla okuyor orda içinde cevherler çok ama işlenmiyor