• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

İmam Gazali ve İhya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ebu Huzeyfe

Asistan
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.misakonline.com
Maalesef bu İmam ve şaheseri İhyâ hakkında yazacağım ve değerini öne süreceğim yazı daha yayınlanamadan forumun sövügücü ve müdavimleri tarafından alelade sövgü ile süslenip forumun yöneticileri tarafından da önyargı ve iftira ile kapandı!

Üstelik Vahdet isimli başlığımıza Tefrika ismi konarak!

İnsanın ELİNSAF diyeceği geliyor ama nerede! Zerresi kalmamış!

Hani vahdet başlığı altında masumane soru soran Hasan Bey? Asıl siz kendi kalbinizi ve imanınızı sorgulayın!

En net yazılarımızı MisakOnline'da yazıyoruz. İmam Gazali ve İhya hakkında bir satır hakaret mi görülmüş? Bu apaçık bir iftira ve tavır almadır! Aslında bir savaş ilanıdır!

Biz vahdet dedikçe kuduranlar çoğalıyor!

Bu kadar mı rahatsız oluyorsunuz ümmetin vahdetinden!

İhya başlığı altında 4-5 tane şaheser ismi yazdım. Adı üzerinde şaheser! İhya bunlardan birisidir! Konu altında İmam Gazali'nin İhya'yı nasıl yazdığını, önemini ve İhya'nın şaheser olmasına rağmen bizzat fanatiklerince okunmadığına değinecektim ki gerek kalmadı. Fanatiklerinin okumadığı açıkça belli oldu!

Tekrar yazıyorum:

İhya bir şaheserdir! Her müslüman tarafından okunmalı! Fanatiklerinin İhya hakkında övücü gözüken gerçekte sövücü olan yazılarına ve sözlerine aldırmadan okumalı ve istifade etmeli.

İmkan oldukça bu başlık altında İhya'nın güzel yönlerine ve önemine değineceğiz.

türkü

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
birzamanlar sizden kitap tavsiyeleri aldıgımda birinci basamak kitaplardan sonra (müslüman olmam neyi gerektirir? f.yeken vs..)
-"mutlaka ihya yı da okumak gerekli" dediginizi bügün gibi hatırlıyorum

biraz hüsn-ü zan beslemek gerekli degil mi din kardeşiniz için?
testiyi kırmadan peşinen dövmek denir sizin yaptıgınıza..:lac:

ben size inanıyorum.
bakalım ,bilelim ,ögrenelim ihya nasıl bir kitapmış? ;)

Hasan

Kardeşiniz
İhvan Üyesi
Kalkıpta ihya yı ulumiddin adlı esri şaheser olarak anlatacağız dedikten sonra,hafız ıraki gibi bitakım zevatın ihayada uydurma hadis var demesi ile işte ihyanın içindeki uydurmalar denmesin diye baştan uyarıyorum.Gerek konuyu açan gerekse sonradan müdahil olanlar bu çeşit isnadda bulundukları an hem konu kapanır hemde ceza verilir.Bu ŞAHESERDEN faydalanılacak ise buyrun başımız üstüne.SELAMETLE.

misak

Profesör
İhvan Üyesi
la havle devamını bekiyoruz hocam

Ebu Huzeyfe

Asistan
İhvan Üyesi
Web sitesi
www.misakonline.com
Kalkıpta ihya yı ulumiddin adlı esri şaheser olarak anlatacağız dedikten sonra,hafız ıraki gibi bitakım zevatın ihayada uydurma hadis var demesi ile işte ihyanın içindeki uydurmalar denmesin diye baştan uyarıyorum.Gerek konuyu açan gerekse sonradan müdahil olanlar bu çeşit isnadda bulundukları an hem konu kapanır hemde ceza verilir.Bu ŞAHESERDEN faydalanılacak ise buyrun başımız üstüne.SELAMETLE.
Siz gerçekten de Ehl-i Sünnet adına ehl-i sünnet alimlerini bile infaz edecek kadar cani ruhlu yöneticiler!

Size tek sözüm;

Allah'tan korkun!

"Hafız Iraki denen zevat" diye hakaret ettiğin ve pis diline doladığın zat, tüm Ehl-i Sünnet ulemasınca takdir edilmiş ve adına HAFIZ eklenmiştir. Hafız, Kur'anı ezberleyen değil, o döneme ait hadis kitaplarının da çoğunu ezberleyen kişi demektir.

"Gazali'ye laf söyletmem" mantığı ile geri kalan herkese sövmeyi mübah görmek terbiyesizliğin danıskasıdır. Seni tevbeye davet ediyorum!

Ayrıca Türkçe bile bilmeyen sen nasıl forum yöneticisi oldun? Zevat çoğul bir kelimedir. Bunu bile bilmeyenler burada mı sadece yönetici olabiliyor?

İmam Gazali senin şişirdiğinden daha büyük bir alimdir ve ben vallahi yeminle söylüyorum ki, sen ne o büyük imamı tanıyorsun ve ne de İhya'sını baştan sona okumuşsun. Aksini ispat edersen, işte hodri meydan! Ben de yeminimin keffareti olarak tamm 3 gün oruç tutacağımı ha buradan ilan ediyorum!

Hiç olmazsa sus da yazacakarımızdan faydalan!

misak

Profesör
İhvan Üyesi
huzeyfe herşeye inat susuyorum ve merakla ihya hakkında yazacaklarınızı bekliyorum

talib

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Artık beklemeyin yasaklanmış :)

Yani açtığı konulara giremeden bir tartışmadır başlıyor. Gelen taşlara aldırış etmeden konularına girse, belki mesele olmayacaktı ama bunu da yapmadı.

Hırsızın suçu var mı bilemiyorum :)

sır

Üye
İhvan Üyesi
Gelen taşlara aldırış etmeden konularına girse, belki mesele olmayacaktı ama bunu da yapmadı.

Hırsızın suçu var mı bilemiyorum :)
gelen elinde taşla geliyorsa , çiçekle karsılık beklemeye hakkı var mı ?

Hasan

Kardeşiniz
İhvan Üyesi
Kendisi allame ya yazacaklarından faydalanacağız.Nefsinle amel eden allame ,o bahsettiğin hafız dediğin alim efendi cumhur tarafıından abes görülmüştür ,imam gazaliyi şişirmeye gerek yok edepli olmak yeter,ama siz çok şişirilmişsiniz goole allamesi kardeş.TDK ALLAMESİ KARDEŞ BU ARADA O ZEVAT KELİMESİNİ O VE O GİBİLER ANLAMINDA KULLANDIK .
Tefsirinizi yazın,alimleri sorgulayın veya sizin bu fitne işlerine uymayanlara yukardaki gibi hakaret edin bunlar size yakışır ama bu forumda değil.SELAMETLE.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...