İlk Kafa Nakli

kebîkec

İhvan Forum Üye
Haberi az önce okudum. Adamın birinin kafası başka bir gövdeye nakil yapılacakmış. Tıp dünyası da ikiye bölünmüş. Bir gurup gövdenin kafayı kabul etmeyeceğini iddia etmişler. Hakikaten ilginç bir durum. Bir an düşündüm bazı kafalar bazı vucutlara cuk otururken bazıları doğal olarak sırıtacaktır. Bazı üyeler geldi gözümün önüne birinin kafasını diğerinin gövdesine monte ettim. İlginç manzaralar çıktı ortaya. :D

http://www.haber7.com/neler-oluyor-hayatta/haber/1343056-dunyada-ilk-kez-kafa-nakli-yapilacak

can feda

Profesör
Şu an için başarılı olması imkansız gibi görünüyor...Tabi bu ameliyat için gönüllü olmak ayrı bir cesaret...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Kesinlikle öyle ve başarılı olması epey bi sorun üretir diye düşünüyorum.

Dua Nur

Kıdemli Üye
KAFANIN İÇİNDEKİ EN ÖNEMLİ ORGAN BEYİN ve oradaki bilgileri sıfırlamak imkansız.

ömerusta

Kıdemli Üye
benim kafayı kesmek istiyenler olmuştu acaba kendilerinemi takacaklardı diye düşünüyorum hocam bu haber güzel oldu artık sahip olurum kelleme
düşünsenize nefahtü ihtiyarların kafasını istemişti ona takılsa mesela bunu eba foto montaş yapa bilir gibi bir denesede nefahtüyü görsek nasıl oluyor

garip70

Ordinaryus
Bu ilk operasyonla kafa nakli gerçekleşir gerçekleşmez onu bilemem. İlk denemede kafa nakli gerçekleşmese bile tıp dünyası bu işin peşini bırakmayacaktır. Ama bazı şeylerin açıklığa kavuşacağı kesin.

İlk olarak öğreneceğimiz şey, ruh da beyinle birlikte beden değiştirecek mi? Eğer kafa(beyin) ile birlikte ruh da beden değiştirirse, ruhun beyine bağlı olduğunu öğreneceğiz.

İşin ucunda dünyaya erkek olarak gelip kadın olarak gitmek var. Ya da kadın olarak gelip erkek olarak gitmek var. Bu durumda cinsiyet değiştirmek isteyen veya çok yaşlı kişilerin genç birinin bedeninde yaşamını tekrar sürdürmek istemesi gibi uygun olmayan durumların ortaya çıkacağı kesin.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu ilk operasyonla kafa nakli gerçekleşir gerçekleşmez onu bilemem. İlk denemede kafa nakli gerçekleşmese bile tıp dünyası bu işin peşini bırakmayacaktır. Ama bazı şeylerin açıklığa kavuşacağı kesin.

İlk olarak öğreneceğimiz şey, ruh da beyinle birlikte beden değiştirecek mi? Eğer kafa(beyin) ile birlikte ruh da beden değiştirirse, ruhun beyine bağlı olduğunu öğreneceğiz.

İşin ucunda dünyaya erkek olarak gelip kadın olarak gitmek var. Ya da kadın olarak gelip erkek olarak gitmek var. Bu durumda cinsiyet değiştirmek isteyen veya çok yaşlı kişilerin genç birinin bedeninde yaşamını tekrar sürdürmek istemesi gibi uygun olmayan durumların ortaya çıkacağı kesin.

Bu kısım benimde kafamı karıştırıyor. Şimdi adamın gövdesi adam, kadın kafası nakletseler durum ne olacak veya tersi. :)

Bu iş başarılı olmasa iyi olur :)

garip70

Ordinaryus
Bu kısım benimde kafamı karıştırıyor. Şimdi adamın gövdesi adam, kadın kafası nakletseler durum ne olacak veya tersi. :)

Bu iş başarılı olmasa iyi olur :)

Kafayı hallederlerse bundan sonrasında kafa yerinde kalır sadece beyini naklederler.

Katılıyorum başaramasalar iyi olur.:)

ömerusta

Kıdemli Üye
kafaları değiştirmek şimdilik başarılı olmasada beyinleri değiştirmek çok basit

hirahos

Kıdemli Üye
Yüz naklinden dolayı ölenler oldu. Kafa nakli, imkansız gibi... Denerler ama öldürürler. :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
İşin acı tarafı başaramazlarsa iki kişi ölecek. Başarırlarsa dünyanın dengesi bozulacak. :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Şöyle ki: Beyin hariç bütün organlar beyne giden kanın kalitesine hizmet ediyor. Her şeyin beyin için olduğunu düşünürsek insan kafasını yaşatmak mümkündür diye düşünüyorum. Mesela bir insanın ana damarlarından ikinci bir kafaya hat döşeseler o kafa düşünebilir, konuşabilir, görür, duyar, tad alır Allahualem. Lakin bağlandığı vücuda hükmedemez, sinir bağlantısı olmadığı için. Çok manyak bir tasavvur oldu bu biliyorum. Etik kurallarına aykırı olur böyle bir şey. Lakin bir yerlerde bu deneyleri yapıyor olmaları güçlü bir ihtimal.. Area 51 dedikleri gizli alanda bu tip deneyler yapmadıkları ne mâlum! Ne kadar etik olmayan deney varsa hepisini orada yapıyorlar gibi geliyor bana! Uzaylılar falan hepisi işin hakikatini kamuoyundan gizlemek için perde olabilir.

hirahos

Kıdemli Üye
Abi sen bu kafayı değiştir, sözü, gerçek olucakk :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Şöyle ki: Beyin hariç bütün organlar beyne giden kanın kalitesine hizmet ediyor. Her şeyin beyin için olduğunu düşünürsek insan kafasını yaşatmak mümkündür diye düşünüyorum. Mesela bir insanın ana damarlarından ikinci bir kafaya hat döşeseler o kafa düşünebilir, konuşabilir, görür, duyar, tad alır Allahualem. Lakin bağlandığı vücuda hükmedemez, sinir bağlantısı olmadığı için. Çok manyak bir tasavvur oldu bu biliyorum. Etik kurallarına aykırı olur böyle bir şey. Lakin bir yerlerde bu deneyleri yapıyor olmaları güçlü bir ihtimal.. Area 51 dedikleri gizli alanda bu tip deneyler yapmadıkları ne mâlum! Ne kadar etik olmayan deney varsa hepisini orada yapıyorlar gibi geliyor bana! Uzaylılar falan hepisi işin hakikatini kamuoyundan gizlemek için perde olabilir.

Paralel düşünüyoruz. Aynı fikirdeyim. :gl

kebîkec

İhvan Forum Üye