İlk Bisiklete Binişiniz

ibrahimi

Has Uşak
Ben de çoğu çocuk gibi ilk önce yardımcı tekerlerle bindim bisiklete.Balkonda biniyordum annem aşağıya pek indirmiyordu,yaşım müsait değil diye.

Daha sonradan söktüler o iki tekeri ve kısa sürede öğrendim bisiklete binmeyi.O ilk dengede durduğum ve bisikleti sürebildiğim zaman hissettiğim hazzı anlatamam.

O gün akşama kadar inmemiştim tepesinden :O öyle ki annem misafirliğe gittiğinde yanında götüremedi bile beni.

İlk bisikletim bmxti ama binemeden kuzenlerime verdi babam.
Sonra bir toscana marka bisikletim oldu ufak,tek vitesli,o zaman vites nerde :)
Daha sonra şu ihlasın dağıttığı bisan ihlas işte.İlk vitesli bisikletimdi :)

Büyük bisiklet kazamı da daha sonra anlatayım :D

eylül

Veled-i kalbî
Kaybetmiştin değil mi bisikletini:)

Kayıp aranıyordan hatırlıyorum.

Bisikletimin markasını hatırlamıyorum ben. Galiba sizler kadar özellik tutkunu falan değildim.

Yardımcı tekerleri yoktu benim bisikletimin, en büyük yardımcı babamdı.

Bisikletten düştüğüm için yaralarım çok olurdu, en çok onları hatırlıyorum.

Hızı çok seviyordum, öyle bütün gün sokaklarda olamıyorduk ama çıktığım her saatin o hazzını unutamam.

Şimdi de öyle bir imkân olsa, çok iyi olurdu.

Ara ara geceleri kullanmaya çalışsamda kısıtlı alanlarla beraber hız olmadan tadı çıkmıyor.

tommy

Profesör
mahallede bir kiza carpmistim :)

simdi dusunuyorum da birden onume cikmis olmali, yoksa ben duz yolda gidiyordum.

fakiri

Kıdemli Üye
Arkadaşlar Selamun Aleykum , İlk mesajımı buraya yazmamı umarım yadırgamazsınız. Çünkü, bu bisikleti sürmeyi öğrenme olayı benim çocukluğumda çok büyük bir anısı var. Şöyle ki, bisiklet sürmeyi yeni öğrendiğim hafif meyilli bir sokak vardı. O sokakta kendimi aşağıya doğru bırakır kimseye çarpmamak için dikkat ederdim. Ancak, 200-300 metre uzakta gördüğüm bir kişiye çarpmayayım diye onca metrelik uzaktan niyetlenirdim, şahıs yaklaştıkça üzerine doğru bisikletle gidişimi ve o kaçtıkça kovalayışımı unutamam! :))))
Üyeliğimiz hayırlı olur inşaallah .

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Ben hayatımda hiç bisiklete binmedim... :)

ibrahimi

Has Uşak
Neyse güncelleyelim.
Bisiklet kazamdan bahsedecektim,Tren yolunun kenarındaki yaya yolunda bisiklet kullanırken yaya yolu bitti.Yer ile yol arası mesafe baya fazla olunca ve ben de hızla inmeye çalışınca,direk toprağa çakıldım ve ön teker ve tekeri tutan maşa ters dönmüştü :)

ummuhan

Kıdemli Üye
Arkadaşlar Selamun Aleykum , İlk mesajımı buraya yazmamı umarım yadırgamazsınız. Çünkü, bu bisikleti sürmeyi öğrenme olayı benim çocukluğumda çok büyük bir anısı var. Şöyle ki, bisiklet sürmeyi yeni öğrendiğim hafif meyilli bir sokak vardı. O sokakta kendimi aşağıya doğru bırakır kimseye çarpmamak için dikkat ederdim. Ancak, 200-300 metre uzakta gördüğüm bir kişiye çarpmayayım diye onca metrelik uzaktan niyetlenirdim, şahıs yaklaştıkça üzerine doğru bisikletle gidişimi ve o kaçtıkça kovalayışımı unutamam! :))))
Üyeliğimiz hayırlı olur inşaallah .

Hey gidi fakiri hey :)

ahsen

Profesör
ben dört tekerlekli bisiktete binmedim hiç ikisi neyime yetmiyor tek başıma öğrenmiştim zaten :)

umeyme

...'SessizLik'...
Annem öğretmişti ilk binmeyi ,yardımcı tekerleri çıkardıktan sonra dengede durmak kolay olmuyordu bi çocuk için :)

Bisikletin arkasından tutardı, O'nun bıraktığını anladığım zaman bende dengemi kaybederdim : )) Halbuki bilmesem hiç sorun yok.Ama çabuk öğrenmiştim : )

--

Bigün babamın iş yerinin orda bisiklete binerken Türk olmayan bi çocuklar yolumu kesip bisikletimi almak istemişlerdi..Çok korkunçlardı ,çocuklardı ama yüzlerinde o çocuk masumiyeti yoktu..Sonra teyzenin biri sağolsun bağırmıştı onlara.. hasılı kelam vermedim bisikletimi onlara : ))
--
Sonra yine birgün bi yokuşda durdum indim bisikletten, korktum,güvenemedim kendime çünkü bi yakınım bisikletle kaza yapmıştı ve beni oldukça etkilemişti..Nese..sonra aman nolcak dedim :eek:leyo: bikere pedalı çeviririm sonra giderim ,çok dik bi yokuşda değildi aslında amma olcak ya ,,direksiyonu sağa çeviricem ama dönmüyor bitürlü!E karşısıda kaldırım ve ötesi bahçe..baktım durabilmenin çaresi yok!mümkün değil!Neyse..o kaldırıma çarptım sonunda :D ve kendimi kaldırımın ötesindeki bahçede buldum :D Tabii bisiklet kaldı ben uçtum oraya :eek:leyo:
Ehh..O günden sonrada birdaha bisiklete bindiğimi hatırlamıyorum :)))

ibrahimi

Has Uşak
geçmiş olsun :D

bizim komşuda hep benim bisikletimi kaçırıyordu ufakken :banned:

_Berceste_

bir tutam delilik...
bisiklet anilarim canlandi birden:) ne güzel olmus bu konuyu acmaniz:)ALLAH razi olsun
bana babam almisti ilk bisikletimi:)sürmeyi de babam ögretti.önce yardimci tekerlekle sürüyordum sonra bahcede bana ögretti.
5 yasindaydim ögrendigimde haliyle bisikletimde kücük cocuk bisikletiydi:)bisiklet cocuklugumun vazgecilmezlerindendi.bi keresinde arakadasimla sürüyoruz
ellerimizi birakarak sürmeye deniyorduk.ben dengeyi kaybettim ve park halinde bi arabaya carptim hem düstüm hem arabayi cizdim:) korktum ve kactim:))
cocukluk iste:)