İlhan Selçuk'tan Erdoğan'a "uzlaşma" içerikli sıcak mesajlar

Dua Nur

Kıdemli Üye
İlhan Selçuk'tan Erdoğan'a "uzlaşma" içerikli sıcak mesajlar

Star TV'den Uğur Dündar, dün akşam çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan Cumhuriyet Başyazarı İlhan Selçuk'a ulaştı. İlhan Selçuk'un Erdoğan'a 'sıcak' mesajını olduğunu anlatan Dündar şunları söyledi:

"Sayın İlhan Selçuk, Başbakan Erdoğan'a uzlaşma ve yumuşama çağrısı yapmasını beklediğini söyledi."

İLK ADIMI ERDOĞAN ATSIN

Dündar, İlhan Selçuk'un, ilk adımın Başbakan Erdoğan tarafından atılmasını beklediğini belirterek, "İlhan Selçuk, Başbakan Erdoğan'ın uzlaşma ve yumuşama adına ilk adımı atması gerektiğini söyledi" dedi.

Hürhaber

LİKa

Asistan
Ergenekon feci şekilde sıkışmış olmalı; tatlı dil yılağı deliğinden çıkartırmış. Birde bunu denesinler çeteler.

Türkay

Doçent
Hapiste hidayetemi erdi yoksa veya bükülemeyen bilek öpülürmü diyor.

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Büyük pazarlık başladı.

Pazarlığı başlatanlar her kimse İlhan Selçuk'u aracı olarak Kullanıyorlar.

Erdoğan Çok ciddi manada önde.

Rest Çekmekte.

Ve bu pazarlık nasıl sonuçlanacak bilmiyoruz.

Bu pazarlıkta 3 ay sonra atanacak olan 23 rektör konuşulacak.

Ağustosta ki YAŞ kararları konuşulacak.

Ve Zannımızca başörtüsü serbest kalacak önümüzdeki dönemde.

50 yılımızın pazarlığı yapılacak.

Ve şuan Erdoğan=Millet 3-0 önde.

Allah'ım Bu Millete yardım Et.

Enes

İhvan Forum Üye
bu gibi durumlarda karşılıklı restleşmelerin hiçkimseye bir yararı yoktur...

velevki ilhan selçuk anti demokratik emeller güden bir çetenin üyesi dahi olsa yine de bir kitlenin (azınlık bir kitle olması da fark etmez) kabul ettiği bir insan olarak her söylediği karavana değildir...

öyle düşündüğümüz gibi bu adamlar dinsiz imansız kitapsız da değildir...

kendi yaşadıkları çevre ve doğuştan gördükleri eğitimden dolayı dine karşı souğukturlar...

ama kesinlikle hırçın bir dilin kimseye faydası yoktur...

tuncay özkanı hiç sallamam ama ilhan selçuk öyle yabana atılacak bir kalem de değildir... çünkü ben ilhan selçukun kuklalık yaptığına hiç şahit olmadım!

söylemek istediğim; böyle bir çete var ise ve ilhan selçuk içinde ise ilhan selçuk oynatılan değil oynatandır... ama tuncay özkan oynayandır!

en iyisi sevgi dili kullanılarak ortamın yumuşamasını sağlamak...

bu ortamın hiç kimseye faydası yok...

çünkü hepimiz aynı gemideyiz

Asude

• Don't Panic
180 derece dönmek bu olsa gerek :)
Böyle insanlar kişiliklerine başka başka giysiler giydirerek şaşırtıyorlar.
Haber için teşekkürler...

Derin Manâ

Asistan
Çıkınca sevinçten beyni bulanmıştır, yakında ağzını bozar.

Meryem

Komplike
Nasıl sıkışmış kuyruğu. Yoksa neyine bunların uzlaşma...!? :lac:

inkişaf_

Doçent
Önce kendi gazetesindeki kışkırtıcı akajanlara söylesin bu sözü ve , gazetesi aracılığıyla çıkartılan teröre son versin.

Başbakanın dediği gibi "ayrıcalıklı konumlarını sürdürmek isteyen "dinazorlar kendilerinin oluşturduğu hukuksuzluğa bir baksınlar.

manifesto

Yasaklı
Bu uzlaşma veya sukunet mesajı değil
AKP yi sıkıştırdıklarını sanıyorlar
Derin mesaj şu ;
Tamam meclis sende ama bizim elimizde armut toplamıyor gördün
Şimdi seninle anlaşalım
Sen çete operasyonlarını gündemden düşür
Bizde KAPATMA davasının icabına bakalım
Türban ile ilgili düzenlemeyi iptal edicez,bir daha gündeme getirme sende siyasi yasaklı durumu düşme

Mesajın içeriği bu.Yani millete sırtını dön,yola gel deniliyor

zaman

Asistan
Erdoğan'dan İlhan Selçuk'a cevap

Başbakan Erdoğan: Yönetimde bulunduğunuz gazete de dâhil olmak üzere şahsım ve partimle alakalı şu ana kadar yapılanları ne yapacağız?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmasının ardından "Başbakan eğer bir uzlaşı yaklaşımı içinde bu kutuplaşmaya son verici bir girişimde bulunursa, karanlık günlere doğru sürüklenmekte olan ülkenin selameti açısından olumlu bir davranış yapmış olur" şeklinde açıklamalarda bulunan Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk'a Saraybosna'dan cevap verdi.

Başbakan Erdoğan, Bosna Hersek Bakanlar Kurulu Başkanı Nikola Spiriç ile görüşmesinin ardından çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Selçuk'un serbest bırakılmasının ardından kendisine yaptığı 'uzlaşma' çağrısıyla ilgili olarak, "Uzlaşma mesajının metnini de okursa çok daha isabetli olur. Ben hep uzlaşma mesajı verdim, hala da vermeye devam ediyorum. 'Hiçbir zaman gerilimin tarafı olmadık, olmayacağız' diyorum. Bunun için yapılması gereken neyse bunu yapıyorum. Halkımın arasında buna gayret ediyorum. Medyadan da destek istiyorum.

Gerilimde medya çok büyük rol oynadı. Sayın Selçuk'a diyorum ki, yönetiminde bulunduğunuz gazete de dahil olmak üzere, tüm medya gruplarının gerek şahsım, gerek partimle alakalı şu ana kadar yaptıklarını ne yapacağız? Aynı şekilde diğer medya organlarının şu ana kadar yaptıkları tahrikleri nereye koyacağız? Diğer köşe yazarlarının hakarete varan yorumlarını, partimle ilgili yaptıklarını nereye koyacağız? Ben her şeye rağmen bunları üstlenirim. Eğer ülkem kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız. Her zaman söylüyorum yine söylemeye devam edeceğiz" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarla ilgili olarak ise Erdoğan, "Bahçeli'nin daha önce söyledikleri başkaydı, şimdi başka şey söylüyor. Burada bir çözüm aranıyorsa bu çözüm için konuşulur. Biz herhangi bir endişe ile geleceği bakmıyoruz.

Aynı şekilde CHP'nin takındığı tavırlara göre de bir tavır içerisinde değilim. Bizim anayasa değişikliği içinde zaten partilerin kapatılmasını zorlaştıracak, adeta yok hale getirecek bir çalışmamız vardı. Bu vesile ile olan bir şey değil" diye konuştu.

DHA

zaman

Asistan
Bu uzlaşma veya sukunet mesajı değil
AKP yi sıkıştırdıklarını sanıyorlar
Mesaj ŞU ;
Tamam meclis sende ama bizim elimizde armut toplamıyor gördün
Şimdi seninle anlaşalım
Sen çete operasyonlarını gündemden düşür
Bizde KAPATMA davasının icabına bakalım
Türban ile ilgili düzenlemeyi iptal edicez,bir daha gündeme getirme sende siyasi yasaklı durumu düşme

Mesajın içeriği bu.Yani millete sırtını dön,yola gel deniliyor

:

İşte bu. Mesaj bu. Allah Erdoğanın Yardımcısı olsun . Allah başörtüsüyle ve Ak Partiyle uğraşanları kahretsin. Amin.

zebih

Kıdemli Üye
ok yaydan çıktı bir kere.

hedefine varır varmaz bilemem; ama senaryonun cılkını çıkardıkları kesin.

kurtlar vadisi senaristlerine versinler sipariş, daha akıl dolu, daha izlenirliği yüksek kaliteli bir metin koysunlar ortaya.

bu ne ya:

yargı

bir yandan türk milleti adına

türk milletini kapatmaya çalışıyor

bir yandan da

türk milleti adına

türk milletinin ümüğüne binenlerle uğraşıyor

bu film dünyanın hiçbir yerinde hit almaz, ancak cüneyd arkın filmleri kategorisinde değerlendirilir.

yargı bu kadar meşhur olursa, şöhret onun başını döndürür!

in yargı!

o koltuk sana büyük geldi.

şöhret beladır!

bak!

birileri seni incitiyor, birileri seni pohpohluyor!

halbuki sen

bu milletin adaletinin remzisin

ne işin var senin manşet süsü güzellemeler arasında!

inkişaf_

Doçent
İLHAN ABİNİZ TIRSMIŞ GİBİ!

Omurgasıyla, eklem yerleriyle, böbreğiyle dalağıyla falan dimdik ayakta olduğunu söylediler hınk deyicileri, ama bana pek öyle gelmedi...

Sanki bir şeyler "kırılmış" içinde.
Pabuç fiyatlarının sandığından daha yüksek olduğunu görünce şaşırmış gibi bir hali var.
"Konuşmayacağım" deyip sonra da üç gündür bülbül gibi şakımayı hadi bir taktik olarak kabul edelim ama, işin ciddi olduğunu da anlamış gibi görünüyor.

Bu sefer pek öyle James Watt'ın buhar makinesine binip kaçmak yok.
Öyle olmasaydı, "ortalığı yatıştırmak başbakana düşer" diye alttan almazdı.
Aydın Doğan'ın adamlarına düşmez mi mesela? Vahşi saldırıya devam mı etsinler?
Yatışır gibi görünüp saldırıyı sürdürmek "omurgalı" bir davranış mı yoksa?
"Sivil toplum bilmemnelerinden itidal çağrısı" yaza yaza geçir babam geçir, ha?

Alttan alırmış gibi gösterip mi dikleniyor, yoksa diklenmeyi sürdürürmüş gibi yapıp mı geri basıyor?... Tilki değilim ki bileyim!
Ne yatışması yahu? Hani gerilim tırmanacaktı? Plan ve program bunun üzerine kurulmamış mıydı?

Hani herkes "hesaplaşmaya hazır" olacaktı?
Karşı tarafın da fatura yazmaya elinin kalem tuttuğunu görünce bir daha düşünecekmiş gibi görünüyor.

Karşısına aldığı adamın, Adnan Menderes gibi sıkıyı görünce ağlayıp zırlamaya koyulan bir adam olmadığını anladı.

Süleyman Demirel gibi şapkasını alıp gidecek bir adam da hiç mi hiç olmadığını gördü (ayrıca bunun şapkası yok, şapka sevmez!)
Durup dinlenmesi, nefes alması ve yeni dümenler bulması gerekiyor.
Belki kapatma davasının sonunu bekleyecek, belki Ergenekon'dan hamle umacak...
Belki de Ergenekon "işinin" daha fazla büyümemesi için dua edecek...

Bu arada bir sürü basın hokkabazı da yangına körükle gitmeyi sürdürsün, onların derdi satış, abinin öyle bir sorunu yok. Abi gazete satmaz, abi devlet kurtarır.

Bu kez devlet onu kurtarabilirse ne devlet!
Seksen üç yaşına gelmiş adama yapılır mı bu?...
Seksen üç yaşına gelmiş adam bunlarla mı uğraşır, diyen yok.
Ne bileyim abi, ben yurtdışındaydım, yeni geldim. Aklım ermez.

ENGİN ARDIÇ