İlaç Fabrikasına tepki gösterelim...

ummuhan

Kıdemli Üye
İlaç fabrikası, okul gezisinde başörtülü veliyi içeri almadı
ilac.jpg
Öğretmenlerinin ricasıyla otistik oğluyla birlikte okul gezisine katılan Hatice Ünsal, "İçeri alınmayınca kendimi cüzzamlı gibi hissettim." diyor. Abdi İbrahim İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri, okullarını yaptıran Abdi İbrahim İlaç Fabrikası'na bir okul gezisi düzenledi. swfobject.embedSWF("http://content.zaman.com.tr/pics/reklam/bankasya_haberalti01.swf", "Banner#322", "200", "160", "8");
Öğretmenin ricası üzerine 11 yaşındaki otistik öğrenci Enes de geziye annesi Hatice Ünsal ile birlikte katıldı. 28 Şubat 2008 günü yapılan geziye katılanlar içeriye girerken, başörtülü olduğu gerekçesiyle otistik Enes'in annesi Hatice Ünsal içeri alınmadı. Fabrika müdürü olduğunu söyleyen görevli, Hatice Ünsal'a 'başörtüsünü çıkarması' şartıyla kendisini içeriye alacağını söyledi. Teklifi reddeden Hatice Ünsal, oğluyla birlikte fabrika binasının önünde kalakaldı. Duruma oldukça içerleyen Hatice Ünsal, sinirini 15 yıllık genel cerrah olan eşi Ramazan Ünsal'dan çıkardı. Eşini arayan Hatice Ünsal, "Senin yerli diye hep ilaçlarını yazdığın firma başörtülü diye beni içeri almadı. Yazıklar olsun sana." şeklinde konuşuyor. Evlilikleri boyunca eşinden duyduğu en ağır sözlerle irkildiğini söyleyen genel cerrah Ramazan Ünsal, "Eşime güvendiğim halde çocuğumun öğretmenine de sorup çek ettim. Maalesef aynen böyle olmuş." dedi. Yıllarca milletin parasının yabancı şirketlere gitmemesi için diğer hekim arkadaşları gibi Abdi İbrahim firmasının ilaçlarını reçeteye yazdığını anlatan Ünsal, "Bana yazıklar olsun." diyor. Neredeyse günün 24 saatini otistik çocuğuyla birlikte geçiren anne Hatice Ünsal, 120 kişilik heyet içinde oğluyla birlikte dışarıda kalarak bir travma yaşamış. Ünsal, o anda kendini cüzzamlı gibi hissettiğini söylüyor. Ailesi, neden fabrikaya alınmadıklarını, hak etmedikleri dışlanma ve horlanmaları Enes'e anlatamıyor. Enes ve annesi Hatice Ünsal kapıda kalırken geziyi düzenleyenler de bu ayrımcılığa karşı seslerini çıkarmadı. Abdi İbrahim şirketindeki yöneticilerden birinin eşi Abdi İbrahim İlköğretim Okulu'nda da öğretmen. Geziyi organize eden de aynı kişi. Hatice Ünsal'ın içeriye alınmama olayına tepkisi, "Ben de biliyorum bunlar içeriye başörtülü almıyorlar." şeklinde olmuş. Abdi İbrahim şirketi yetkilileri ise Hatice Ünsal ve oğlu Enes'in grupla birlikte fabrikayı gezemediğini kabul ediyor. Ancak bunun Hatice Ünsal'ın tercihi olduğunu, başörtüsü yasağı uygulamadıklarını savunuyor.
İbrahim Balta05 Mart 2008, Çarşamba

ummuhan

Kıdemli Üye
Yukarıdaki haberde %100 yerli olduğunu iddia eden bir ilaç firmasına kendi adını taşıyan ilköğretim okulunun düzenlemiş olduğu gezide otistik oğluna yardım etmek amacı ile onun yanında giden bir başörtülü annenin yaşadıkları ile ilgili haberi göreceksiniz.

Ben bu haberi okuyunca son derece üzülüp bu konu ile ilgili ne yapabilirim diye düşündüm. ve elektronik posta ile bu durumu haber verebildiğim kadar çok kişiye ulaştırmaya karar verdim. Bölücülük yapanları dağlarda hatta sınır ötelerinde aramak yerine öncelikle şehirlere bakmamız gerektiğini sivil olduğunu iddia eden Abdi İbrahim İlaç firmasının toplumda ayrımcılık ve bölücük yaptığını sizde görün okuyun bilin istedim.

Bu gün size zararı dokunmamış olabilir.Ama unutmayın sizinde başınıza böyle bir olay gelebilirdi.
Lütfen tepkisiz kalmayın.Sesinizi duyurun.

Tepkimizi abdi ibrahim marka ilaç almayarak, doktorlar da tepkisini o firmanın ilaçlarını yazmayarak gösterebilir.
Hatta Duyarlı eczacılar bile bunu yapabilir.

Unutmayalım her ilacın temel maddesi aynı olan birden fazla muadili var,
eczanelerde bunun resmi bir listesi de var. Eczacılar bilir.

Ayrıca abdi ibrahim ilaç firmasının [email protected] adlı mail adresine tepkinizi bildirebilirsiniz.

Gülzar-ı İrfan

..............
Nihayet AĞBİ sizin UMMUHAN ablayla ortak bir noktada buluştuğunuzu,O' na teşekkür ettiğinizi gördü bu gözler..:clap2:
NE GÜZEL BİR OLAY FORUM İÇİN, KARDEŞLİK ADINA:)

Evet haklısınız ablacım,ağbicim tepkimizi ortaya koyalım...

ALLAHA EMANET OLUN

ummuhan

Kıdemli Üye
Nihayet AĞBİ sizin UMMUHAN ablayla ortak bir noktada buluştuğunuzu,O' na teşekkür ettiğinizi gördü bu gözler..:clap2:
NE GÜZEL BİR OLAY FORUM İÇİN, KARDEŞLİK ADINA:)

Evet haklısınız ablacım,ağbicim tepkimizi ortaya koyalım...

ALLAHA EMANET OLUN

Yanılıyorsunuz kardeş bu ilk teşekkür değil daha önce de olmuştu teşekkür butonuyla değil ama " a ummuhan abla siz böyle şeyler düşünürmüydünüz...." tarzında....

yalnız ban yaptığı hakaretten sonra bana ne dese boş... o yüzden siz gene görmezden gelin siz konuya bakın derim ben :) İlaç firmasına tepki gösterin yani :)

agbi

Yasaklı
Yanılıyorsunuz kardeş bu ilk teşekkür değil daha önce de olmuştu teşekkür butonuyla değil ama " a ummuhan abla siz böyle şeyler düşünürmüydünüz...." tarzında....

yalnız ban yaptığı hakaretten sonra bana ne dese boş... o yüzden siz gene görmezden gelin siz konuya bakın derim ben :) İlaç firmasına tepki gösterin yani :)

Yine ima Yine ima

Bak Ummuhan abla bana imalarla yaptığın hakaretleri buraya dökerim en yenisi Cimcimenin beni ruh hastası olduğumu belirtitir msj ına desteğin.

Aç bakalım yasal tepkilerimizi gösterelim sözüne kaç kere imalarla dalga geçtin hep " Sakın ha şimdi sana der alternatif düşünce ve Yasal tepkiler " çok kere bu anlamda kullandığın sözlerini unutmadım.spat ta ederim.

ummuhan

Kıdemli Üye
Yine ima Yine ima

Bak Ummuhan abla bana imalarla yaptığın hakaretleri buraya dökerim en yenisi Cimcimenin beni ruh hastası olduğumu belirtitir msj ına desteğin.

Aç bakalım yasal tepkilerimizi gösterelim sözüne kaç kere imalarla dalga geçtin hep " Sakın ha şimdi sana der alternatif düşünce ve Yasal tepkiler " çok kere bu anlamda kullandığın sözlerini unutmadım.spat ta ederim.

İşte buyrun...

agbi

Yasaklı

Lütfen Ummuhan abla.

Yukarıda alıntı yaptığım mesajınızdaki imaları.

BAKIN BENİM BU KONUDA YAZDIĞIM 3 NO'lu mesajda size saygı duyduğumu belirtmeme rağmen siz yukarıda alıntı yaptığım msj la cevap verdiniz.

Pes doğrusu.

Lütfen yazdıklarımı okuduktan sonra düşünün.

Ondan sonrada ....İşte buyrun... demeyin.

Lütfen bu tutumunuzu bırakın.

agbi

Yasaklı
Yine harika bir tepki.

Teşekkürler abla.

YASAL TEPKİLERİMİZ Çok doğru çağrışım PEKİ NELER YAPMAMIZ GEREKİR????

oguz

Yeni
Annesinin başı kapalı yada açıkta olabilir
bizler haksızlıklara sadece başıkapalı olanlar uğradığında değil
haksızlığa kim uğramışsa karşı çıkmak zorundayız
İlaç firmaları sadece böyle insani haksızlıklıklar yaptıklarında değil
haksız kazanç sağlamak için yaptıkları yolsuzluklardada onlara karşı çıkmak zorundayız ...

Erkam.

Kıdemli Üye
Güzel söylüyorsunuz da bugün eczaneye gittiğin zaman abdiibrahim markalı ilaç varsa başka bir markasıda yoksa,hasta olan kişiye ilacı almamayıda tavsiye etmek hoş olurmu bilmiyorum.

Gerçekten çok hayasızlık etmişler, şiddetle kınıyorum abdi ibrahim ve kardeşlerimizi içeri almayan zavallı kişileri.

oguz

Yeni
Müslüman Türkler yemenlerde cephelerde savaşırken
gayri müslimler mallarına mal katmışlar ülkenin italat ve ihracatını ellerinde tutmuşlardır
mutlu azınlık böylece doğmuştur
bunların isimleri değişmiş ama bize olan bakışları değişmemiştir
ekonomik yönden güçlü değilsen söz hakkında az demektir
haksızlıklara karşı çıkıyorsak ekonomik yöndende güçlü olmak zorundayız
ülkenin kaynaklarını gerçek sahipleri kullanmak zorundadır
yoksa onların kapısında işçi muamelesi görmeye horlanmaya devam edersin...

ummuhan

Kıdemli Üye
Ülke kaynaklarını gerçek sahipleri dediğiniz vatandaşlarının kullanabilmesi için öncelikle uyurgezer vatandaşlıktan çıkarılıp sahip olduğu değerlerin farkına vardırılmalıdır değil mi?

agbi

Yasaklı
Ülke kaynaklarını gerçek sahipleri dediğiniz vatandaşlarının kullanabilmesi için öncelikle uyurgezer vatandaşlıktan çıkarılıp sahip olduğu değerlerin farkına vardırılmalıdır değil mi?

Yerinde ve çok isabetli bir tespit.Teşekkürler

Size göre başta ben uyurgezer vatandaşlar nasıl uyandırılmalı.? Önerileriniz ?

ummuhan

Kıdemli Üye
Bedirhan cevap veriyorum de ve başla bakalım :D

türkü

Kıdemli Üye
Yerinde ve çok isabetli bir tespit.Teşekkürler

Size göre başta ben uyurgezer vatandaşlar nasıl uyandırılmalı.? Önerileriniz ?

agbicigim herkesi teker teker dürtmek gerek bence :D
su ile teşebbüs de var ama uyku sersemliginde tepkisel boyutları daha tehlikeli olabiliyor
bizzat deneme-yanılma yolu ile gözlemlenmiştir. :O

bensiz makara sararsınız ha..:eek:leyo:

agbi

Yasaklı
Bedirhan cevap veriyorum de ve başla bakalım :D

Şimdi bunun konu ile ne alakası var ablacığım.Hele hele :D bunun.

Bakın kahramanihvan kardeşimiz ne güzel bir düşünce tespitini ortaya koymuş... Güzel söylüyorsunuz da bugün eczaneye gittiğin zaman abdiibrahim markalı ilaç varsa başka bir markasıda yoksa,hasta olan kişiye ilacı almamayıda tavsiye etmek hoş olurmu bilmiyorum. Bunun üzerinden yoğunlaşsak

agbi

Yasaklı
Müslüman Türkler yemenlerde cephelerde savaşırken
gayri müslimler mallarına mal katmışlar ülkenin italat ve ihracatını ellerinde tutmuşlardır
mutlu azınlık böylece doğmuştur
bunların isimleri değişmiş ama bize olan bakışları değişmemiştir
ekonomik yönden güçlü değilsen söz hakkında az demektir
haksızlıklara karşı çıkıyorsak ekonomik yöndende güçlü olmak zorundayız
ülkenin kaynaklarını gerçek sahipleri kullanmak zorundadır
yoksa onların kapısında işçi muamelesi görmeye horlanmaya devam edersin...

İşte akıl ürünü teşekkürler.

İrdelemek gerek

ummuhan

Kıdemli Üye
agbicigim herkesi teker teker dürtmek gerek bence :D
su ile teşebbüs de var ama uyku sersemliginde tepkisel boyutları daha tehlikeli olabiliyor
bizzat deneme-yanılma yolu ile gözlemlenmiştir. :O

bensiz makara sararsınız ha..:eek:leyo:

Görmezden geliniyorsun tÜrkÜ daha teferruatlı ve akılcı ve dahi tarafgir olmayan mesaj yazmalısın...

agbi

Yasaklı
Görmezden geliniyorsun tÜrkÜ daha teferruatlı ve akılcı ve dahi tarafgir olmayan mesaj yazmalısın...

Mesajınızdaki güzel bir öğüt.

Yalnız size tekrar teşekkür ederim.

Yasal tepkinin değerini anlayıp kişileri teşvik ettiğiniz için.