İkili ilişkilerde sevgimi yoksa saygımı önde gelir?

İkili ilişkilerde sevgimi yoksa saygımı önde gelir?

• Sevgi

Oy: 19 27.9%
  • Saygı

Oy: 49 72.1%

• Kullanılan toplam oy
    68
ben diyorumki saygı olmazsa sevgide olmaz .sevgiyi pekiştiren kişilerin yada eşlerin birbirlerine duydukları saygıdır.saygı bittiği yerde sevgi yok olmaya mahkumdur.birçok evlilikte saygı çerçevesinde yürüyor eğer saygı olmazsa bugün bir çok evlilikte olduğu gibi ayrılıkla sonuçlanıyor.yorumlarınızı bekliyorum
.

berraksu

Aşafatlı
anasini yitirmis bir yavrunun bir kanadi kirik kalir hep
saygiyi yitirmis bir evlilik gibi
evliligin tek kanadi kalir, oda sevgi
tek kanatla ucmakda imkansizdir..

Gülçehre

Asistan
Bence sevgi daha önce gelir kardeşim,şahsen ben sevmediğim kişiye biraz zor saygı duyarım.Fakat saygısızda bir ilişkinin süremeyeceğ bir gerçektir.önce saygı duyupta sonra sevenler azınlıktadır sanırım:thinking:

dua ile

gurbet

Asistan
sayğının olmadığı yerde sevgide olmaz
sevgi yaşayamaz, sayğı olmazsa
kuru bir sevgi neye yarar
bu şuna benzer karşındakini defalarca kır kır seni seviyorum de ne anladık

nazlı

Üye
iki kişi birbirine önce saygı gösterecek değer verecek bunlar olmazsa sevgide olmaz mesala bir evlilikte eşler bir birini çok seviyor ama saygı göstermiyo eşinin değerlerine saygı göstermiyo busefer aradasevgi kalmıyo yani saygı olmazsa sevgi yok oluyo sevgisiz evlilik sürdürenlerde var onlarda çocukları için fedakarlık yapanlar bu fedakarlığıda coğu kadınlar üsleniyor doğru değilmi:confused1[1]: :confused1[1]:

SeNoL

MUEYABYA
ikisi bir bütün ayırmak imkansız

Gülçehre

Asistan
Gerçekten seven sevdiğini kırmaz...Haa saygı bir örnek göstereyim bir aile 10 12 senelik evlilikleri var daha önceleri bay veya bayan birbirlerini çok seviyorlar ve hiçbir saygısızlıkları yok ama seneler geçiyor bay veya bayanın ağzından eşine karşı hoş olmayan sözler çıkıyor:burada saygı mı bitmiştir? saygı da bitmiştir ama başta sevgi bitip yerini saygısızlık almıştır tabi bu benim şahsi düşüncem ama yine söylüyorum...

sevgi sevgi sevgi..sevginin olmadığı bir yerde saygı aramak biraz zor.Tabiki sözyledim yine de söylüyorum saygısız da olmaz..

selametle

ruhefza

Üye
Sevgisiz saygı,saygısız sevgi olmaz.
Bende birbirinden ayrı düşünmüyorum.

nur_visal

Paylaşımcı
İkiside birbirini tamamlıyor
ne saygısız sevgi
ne sevgisiz saygı olur...AYRILMAZ İKİLİ

XaberDar

Profesör
Ben oy kullanmak istemiyorum.
İkiside birbirini arttıran güzellikler diye düşünüyorum. Saygıyla başlarsa; kısa zamanda sevgiye dönüşür. Sevgiyle başlarsa; bu sevgi saygıyıda arttırır.
Allah ikisinide eksik etmesin İNŞ.

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Bence sevgi öndedir... Çünkü saygı zaten olması gerekendir... Bir kişi kendisine saygı duymuyorsa ancak, karşısındakine de saygı duymaz... Yani ikili ilişkilerde saygı zaten olması gerekendir, ama ilişkiyi kuvvetlendiren sevgidir bence... İnsan olmanın vasiflarından biridir bence kendine ve çevrene saygı... Ama bu iki kişi arasına indirgendiğinde sevgi olmadan da saygı ikili ilişkide pişmemiş yemek gibi olur sanırım:O ...

demsaz

Üye
Web sitesi
katre.forumup.net
İnsan kendine saygı duyduğundan ve karşısındaki kişiden de saygı beklediği için sevgi olmasa saygı mutlaka oluyor

Web sitesi
www.drcetiner.org
haklısın güllere vurgunum

Hemde çok haklısın saygı olmadanda bir şeyler illaki devam ediyor ama sevgi olmasın demiyorum ,olmadanda oluyor diyorum..:uzgunum[1]:

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
Ben oy kullanmak istemiyorum.
İkiside birbirini arttıran güzellikler diye düşünüyorum. Saygıyla başlarsa; kısa zamanda sevgiye dönüşür. Sevgiyle başlarsa; bu sevgi saygıyıda arttırır.
Allah ikisinide eksik etmesin İNŞ.

aynen katılıyorum kardeşime....

selametle...