İhvanForum'da Sosyal Etkinlik Açılımı

ibrahimi

Has Uşak
Selamlar.

Bilindiği gibi ihvanforum İslami içerikli paylaşım platformudur.Her türlü pisliğin bulunduğu internet ortamında faydalanabileceğimiz bir ortam oluşturmaktır amacımız.Bu amacı çeşitli sosyal etkinliklerle öne çıkartmak istiyoruz.

Nedir bu sosyal etkinlik?
Örnek verecek olursak bir kuran'ı kerim meal çalışması gibi.İki kere düzenlediğimiz şiir yarışması gibi.Bu ve benzeri yeni etkinlikler üretmek istiyoruz.

Sizin de ihvanforum'da şu etkinlik olsa da katılsam dediğiniz etkinlikler, aklınızdan geçen,olsa güzel olurdu dediğiniz etkinlikler kesinlikle vardır.İşte biz fikirlerinizi öne çıkarmayı planlıyoruz.

Bu şekilde etkinlik fikri olan,ben katılırım,koordine kısmına yardım ederim diyenleriniz varsa fikirlerinizi almak isteriz.

TakVa

Ordinaryus
senaryo yarışması olabilir.

-Muhammed-

Profesör
Şiir , hikaye, deneme, Kuran Meal'i okuma, Ayın sözü gibi yarışmalar olabilir...

ibrahimi

Has Uşak
senaryo yarışması olabilir.

Bu güzeldi ama kabul edilebilir olması için çoğunluğu da alakadar eder olmalı.Bekleyelim görelim hemfikir olanlar çıkarsa neden olmasın.

Şiir , hikaye, deneme, Kuran Meal'i okuma, Ayın sözü gibi yarışmalar olabilir...

Bunu bir yarışma olarak düşünmeyin sadece.bir konu olur o konu hakkında ilmi münazaralar,araştırmalar,devamlı katılımın söz konusu olduğu etkinlikler de olabilir.

eylül

Veled-i kalbî
mektup yazalım. geleceğe, geçmişe, anımıza...

tarihte isim yapmış birinin kılığına girelim günümüz şartlarına göre ne yapardı ne düşürdü, onu anlatalım.

asr-ı saadete el sallayalım, bir sahabenin eteğine asılalım, O'na ziyaretçi notu bırakalım.

.....

böyle gider mi bilmem. üç dakikada bu kadarcık fikir var bende.

SeTTaR

Profesör
İki şiir yarışmasınada nasip olmadı katılayım inşAllah bir daha olursa katılacam.
Kur'an meali okuma fikrimi belirtmiştim önceden,nasıl yapıla bilir diyede açıklama yapmıştım
bölüm sorumlusuna umarım kabül olur.

eylül

Veled-i kalbî
İki şiir yarışmasınada nasip olmadı katılayım inşAllah bir daha olursa katılacam.
Kur'an meali okuma fikrimi belirtmiştim önceden,nasıl yapıla bilir diyede açıklama yapmıştım

Şiir yarışması nasip inşaAllah olur :)

Meal çalışması da gündemimizde, en kısa zamanda o da aktif duruma geçecek inşaAllah :)

tebeyyün

Doçent
*Deneme yazılabilir.

*Bir konuda araştırma yapıp herkesin elindekileri boşalttığı bir havuz yapabiliriz.Sonra belki e-kitapçık gibim bir şey yapılabilir.

*Eskiden ihvanda dergide çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Çok güzeldi bence :)

*Meal çalışması nasıl oluyor bilmiyorum ama güzel olur heralde.Buda yapılmıştı ama galiba ben pek ilgilenmemiştim.

*şiir yarışmasıda hoş oluyor.

ben bunların ve diğer etkinliklerin hepsinde katılımda bulunabilirim.gerçi bir yandan iş bir yandan açık öğretim birde 2 sınav ve ek dersler ilave ettiler.Vaktim olduğu her an internette, katkıda bulunabilirim inşaAllah...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Fotoğraf yarışması olabilir, herkes kendi çektiği fotağrafla katılacağı bir yarışma güzel olur diye düşünüyorum. Fotoğraflar sergilenir sahipleri belirtilmeden, üyelerin oylarıyla dereceleme yapılabilir.

MonoLeuM

Asistan
Farklı ama İhvan Forum'un erkek üyeleri İstanbul'da buluşsa güzel olurdu.
Bende gelirdim bin km ötelerden.

Gerçekten çok istiyorum.
Camileri gezeriz, yemek yeriz vs..

Böyle bir etkinlik düşünüyor musunuz?

tebeyyün

Doçent

Gerçekten çok istiyorum.

Sizin dediğiniz asosyallik :p
Böyle bir şey olursa bende katılabilirim.Yani katırım zaten döt duvar arasından dört duvar arasına göç edip duruyoruz.Nefes almış oluruz.

ibrahimi

Has Uşak
mektup yazalım. geleceğe, geçmişe, anımıza...

tarihte isim yapmış birinin kılığına girelim günümüz şartlarına göre ne yapardı ne düşürdü, onu anlatalım.

asr-ı saadete el sallayalım, bir sahabenin eteğine asılalım, O'na ziyaretçi notu bırakalım.

.....

böyle gider mi bilmem. üç dakikada bu kadarcık fikir var bende.

Güzel fikirler eylül.Allah razı olsun.
Ama bu düşüncelerini derinleştirmelisin,mesela kılığa girme konusu ilgi çekici gibi,fikir sahibi olarak biraz daha derin sunarsan fikrini aklımızda oluşabilir.

Meal çalışması vardı ve 2 kere yapıldı,tekrardan yapılacaktır inşaAllah.Daha önce organizasyonu yapan ahver ablamızla tekrar görüşelim bu konuda.Şiir yarışması daha yeni yapıldı bismillah :) İnşaAllah vakti gelince tekrar olur.

ibrahimi

Has Uşak
*Deneme yazılabilir.

*Bir konuda araştırma yapıp herkesin elindekileri boşalttığı bir havuz yapabiliriz.Sonra belki e-kitapçık gibim bir şey yapılabilir.

*Eskiden ihvanda dergide çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Çok güzeldi bence :)

*Meal çalışması nasıl oluyor bilmiyorum ama güzel olur heralde.Buda yapılmıştı ama galiba ben pek ilgilenmemiştim.

*şiir yarışmasıda hoş oluyor.

ben bunların ve diğer etkinliklerin hepsinde katılımda bulunabilirim.gerçi bir yandan iş bir yandan açık öğretim birde 2 sınav ve ek dersler ilave ettiler.Vaktim olduğu her an internette, katkıda bulunabilirim inşaAllah...

Desteklerinizi ve fikirlerinizi her halükarda bekliyoruz.Deneme derken içeriği nedir? Açarmısınız biraz?

Evet ihvan dergi ve ihvan video gibi oluşumlarımız vardı.Fakat bunlar yönetici odaklı olduklarında maalesef devam edemiyor çünkü yöneticiler her olayın ucundan tutamıyor,yetişemiyor çünkü.

Bu tarz oluşumlara dışarıdan üyelerimizin desteği olursa ve onlar yöneticiye çok yük bindirmeden etkinliği devam ettirirse daha başarılı olur.

Aksi halde üyelerin katılımı olmadan devam etmesi asla düşünülemez.Örnek olarak meal çalışmasını iki kere üyelerimiz yönetmişti ve devamlı olabilmişti.

Fotoğraf yarışması olabilir, herkes kendi çektiği fotağrafla katılacağı bir yarışma güzel olur diye düşünüyorum. Fotoğraflar sergilenir sahipleri belirtilmeden, üyelerin oylarıyla dereceleme yapılabilir.

Bu konuda aklımızın bir köşesinde.Fotoğraf yarışmasını düzenleyeceğiz fakat yarışma için gerekli zemini bekliyoruz.Ödül temini,organizasyon v.s. gibi.

ibrahimi

Has Uşak

Gerçekten çok istiyorum.

Hay Allah razı olsun.
Biz de ihvanın erkekleri nerelerde diyorduk.Yüzyüze gelsek,samimiyetimiz ve bağlılığımız artsa,sanalda reele bu işi döksek diyorduk.Yöneticiler arasında biz bunu yaptık ama üyelerden böyle bir istek gelmeyince olmadı.

Bu işin üstüne en yakın zamanda düşmek gerek.
Peşini bırakma monoleum :)

tebeyyün

Doçent
Desteklerinizi ve fikirlerinizi her halükarda bekliyoruz.Deneme derken içeriği nedir? Açarmısınız biraz?

Evet ihvan dergi ve ihvan video gibi oluşumlarımız vardı.Fakat bunlar yönetici odaklı olduklarında maalesef devam edemiyor çünkü yöneticiler her olayın ucundan tutamıyor,yetişemiyor çünkü.

Bu tarz oluşumlara dışarıdan üyelerimizin desteği olursa ve onlar yöneticiye çok yük bindirmeden etkinliği devam ettirirse daha başarılı olur.

Aksi halde üyelerin katılımı olmadan devam etmesi asla düşünülemez.Örnek olarak meal çalışmasını iki kere üyelerimiz yönetmişti ve devamlı olabilmişti.

Bu konuda aklımızın bir köşesinde.Fotoğraf yarışmasını düzenleyeceğiz fakat yarışma için gerekli zemini bekliyoruz.Ödül temini,organizasyon v.s. gibi.

İçeriği nedir?
İçeriği kişilere kalmış.Ego'su çok sağlam biri olarak diyeceğim ki; Yapılan her şey O'nun rızası için olacağından içeriğide O'nun razı olacağını düşündüğümüz şekilde olacak.Aslında buda derginin bir parçası ayrı bir şey değil.

Süveydam

Aşk-ı Gül
Serbest kürsü tartışma platformları olabilir..
mesela her hafta veya 2 haftada bir bi konu üzerine ..

ve fotoğraf yarışması veya deneyimli arkadaşlardan fotoğraflarla gezelim görelim şeklinde tanıtımlar olabilir.

mostar

Profesör
bu ara hatim kampanyası göremiyorum...

MonoLeuM

Asistan
Hay Allah razı olsun.
Biz de ihvanın erkekleri nerelerde diyorduk.Yüzyüze gelsek,samimiyetimiz ve bağlılığımız artsa,sanalda reele bu işi döksek diyorduk.Yöneticiler arasında biz bunu yaptık ama üyelerden böyle bir istek gelmeyince olmadı.

Bu işin üstüne en yakın zamanda düşmek gerek.
Peşini bırakma monoleum :)

Bırakmam zaten çok istiyorum:)

İnşaallah en yakın zamanda gerçekleşir.

Araya kışın girmesi belki olumsuz etkileyebilir belki.

Ama o kara kış gününde buluşabilmek gerçekten dostluğun kardeşliğin bir göstergesi daha olur.
Ben soğuk ve lapa lapa kar yağan bir günde buluşmayı çok isterdim:)