ihvan siyaset forumu mu acaba

alanyali07

Kıdemli Üye
Öyle dediğini hatırlamıyorum
Video paylaşmıştı sanırım
Videoda ne vardı hatırlamıyorum

ihvanistanbul' a kışkırttı derken hatırlıyorsun ama kaptanın videoyla beraber yaptığı hakaretli yorumları hatırlamıyorsun..
videoyu da hatırlamıyorsun..
demekki olayı hatırlamıyorsun..
ihvanistanbul kışkırttı cümlen şuan iptal oldu..

kebîkec

İhvan Forum Üye
ihvanistanbul' a kışkırttı derken hatırlıyorsun ama kaptanın videoyla beraber yaptığı hakaretli yorumları hatırlamıyorsun..

Senin bu çıkarımlaına hastayım. :) İsagoci de bile yok böyle bir yaklaşım. :) Tanzim satıştan alışveriş hakkında da bir iki kelam edebilir misin nedir bu işin mantı(k sızlığ)ı.

Enes

İhvan Forum Üye
değerli dostlar hani bir söz vardır "beni bir sen anladın sen de yanlış anladın" diye.
siyasetin tabii ki insanların olduğu her yerde var olacağını biliyorum. Türkiye'de forum tecrübesi olan, forumculuktan anlayan ilk 1000 kişi arasına gireceğimi düşünüyorum. Siyaset hiç konuşulmasın diyemem ancak forum sırf siyaset oldu.

Yüzüne karşı eleştirebileceğim için buradan bir özeleştiri de sayılabilecek bir eleştiride bulunalım; ihvan forum hangi yönetici daha çok aktif ise aslında onun forumu. ben tabii ki forum kurucusu olarak geri hizmette forum için çalışıyorum ama aktif yönetimde değilim ve kararlara çok çok önemli değilse asla müdahalede bulunmuyorum. şuan gördüğüm kadarı ile en aktif yöneticimiz ihvanistanbul kardeşimiz. siyasi fikirlerine çoğunlukla katılmam ve üslubu bana gereksiz sert gelir hatta bir yönetici için fazlasıyla katı çizgileri olduğunu düşünürüm ama kendisinin yönetimde olmasından şikayetçi değilim. Ama şunu isterdim mesela bir tane de ihvan kardeşimize muhalif görüşlü aktif bir yönetcimizin daha olmasını isterdim ve bu iki kardeşimizin birbirine destek vererek forumu yönetmesini isterdim. Bunun için ihvan kardeşim bence yönetime bir isim de sunmalı.

Yine siyasetin içinden bir örnek vermem gerekecek; misal Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu siyasetini beğenmem. Muhaliflik şerefli bir iştir tüm yanlışları ve aksaklıkları zamanında takır takır millete anlatmayan, risk almayan kişilerin siyasete katacağı bir şey olamaz. Abdullatif Şener bile bütün antipatikliğine rağmen zamanında mertçe muhalif olduğundan ötürü şuan değerlidir. Burada da aynısı geçerli; hakkaniyet gözetilmiyor diyen arkadaşlar elini taşın altına koysun, bir risk alsın, ihvan forum için bir şeyler yapsın da o zaman biz de diyelim ki tamam bu adam haklıdır. Ama şuan en aktif yöneticimiz ihvanistanbul olduğu için onun tahakkümünde bir ihvan forum görüntüsü çok normal. Farklı fikirlere sahip olsak da ben bu görüntüden gocunmam.

Yıllardır burada bizden olmayanı konuşturma çabamız bence gayet başarılı. Ama şunu da söyleyeyim burada kavga edebilmeliyiz, birbirimize ağız burun dalabilmeliyiz ama söz düellosunda iken biraz sonra birlikte çay içebileceğimizi de unutmamalı hakarete kaymamalıyız.

Yukarıda bir mesajda zikredilmiş; şeytanın kulu gibi kötü sözler, aktrol, akperest gibi müslüman bir foruma yakışmayan hitaplar bence bu forumu terk etmeli. Birbirimizi sevmek zorundayız. Görüşlerimiz farklı olsa bile tahammül şart şart şart!

Son olarak bu forumda Büşra abla gibi sıfır politik bir admin vardı onun zamanında da yandaş yahut hain ilan edilebiliyorduk. Çok da takmamak lazım.

alanyali07

Kıdemli Üye
Senin bu çıkarımlaına hastayım. :) İsagoci de bile yok böyle bir yaklaşım. :)
saol eskik olma :D

Tanzim satıştan alışveriş hakkında da bir iki kelam edebilir misin nedir bu işin mantı(k sızlığ)ı.
tanzim satışlar geçici rahatlama sağlayabilir ancak.
şok diyetler gibi. hızlı kilo kaybı.. aa ne güzel kilo veriyorum dersin, ama kısa bir zaman sonra verdiğin kiloların fazlasının geri geldiğini görürsün..
:)

üretim planlaması olmadan ne yapılsa boştur türkiyede..
tarım bakanlığına tarım ve hayvancılığın içinden gelen hem okumuş etmiş hem terini bu sektörde dökmüş kişilerin gelmesi lazım..
yoksa her gelen tarım bakanı deneme tahtası gibi yeni birşeyler deniyor..ama tutmuyor işte..çünkü ehil değiller..

bi husben

Kıdemli Üye
Yaptığının tadına baksın dedim ve ithamlarını iade ettim. Tasavvufçu olduğum için konuyla başkası ilgilensin diye de bekledim. diğerleri vakitlice gelmeyince kendi göbeğimi kendim kestim.

kaldı ki defalarca tasavvuf ve tarikat konularından ceza almış birisini hakaretleri nedeniyle göndermiş olsaydım da bu haktı fakat bu sefer sen kalkıp kendi kafana göre diğerlerini beklemeden cezalandırdın açık arıyordun zaten diyecektin.

Alanyalıya bi cevap ver bakalım kışkırtan ben miymişim yoksa konu içinde bu ithamların sahibi sensin dediğim kişimiymiş! O konuda bir kişiye haksızlık edildiyse o da alanyalı oldu. kaptanın banı süreliye çevrildiğinde onun cezasıda en azından yarı yarıya indirilmeliydi. bi özür borcum var.

Sende az değilsin hakperest doğru soyluyor insanları kışkırtıyorsun
misal talibe inşaallah batarsın dedim sen gelip ş.... diye hakaret ettin
bende 5 misli ile cevap verdim hakaret ettim neden?çünkü kıışkırttın
sonra ne oldu utanmadan sıkılmadan arlanmadan bana ceza verildi sebep yoneticiye hakaret
yöneticiye ne oldu hiç bir şey. Artık geri planda ne oldu bilmiyorum
sözde olayı raporladım dedin böyle karar verildi dedin.Yeri geldimi adaletten islamdan haktan hukuktan bahsedenler böyle karar verdi
ilk hakaret edene bişey yok hakaret edıldı dıye cevap verene hakaret edene var .Bundan ötürü hakkım varsa müsebbebine helal etmiyorum

Hakperest

Kıdemli Üye
saol eskik olma :D

tanzim satışlar geçici rahatlama sağlayabilir ancak.
şok diyetler gibi. hızlı kilo kaybı.. aa ne güzel kilo veriyorum dersin, ama kısa bir zaman sonra verdiğin kiloların fazlasının geri geldiğini görürsün..
:)

üretim planlaması olmadan ne yapılsa boştur türkiyede..
tarım bakanlığına tarım ve hayvancılığın içinden gelen hem okumuş etmiş hem terini bu sektörde dökmüş kişilerin gelmesi lazım..
yoksa her gelen tarım bakanı deneme tahtası gibi yeni birşeyler deniyor..ama tutmuyor işte..çünkü ehil değiller..
Türkler devletçe ve milletçe fırsatçıdır
% 800 kar koyan var
Böylelerine 5 sene ticaret yasağı koy
Herşey fetö tasviyesi değil ki
Ekonomi terörüne de dur desinler

Planlama konusunda ise haklısın devlet umarsız
Şehir kurulur sonra plan geliyor bu ülkede
Yüz binlerce ünv. Öğrencisi boşta
İş yapmayacaksa okutma yahu, alma geleceğini, mesleğe yönlendir

bi husben

Kıdemli Üye
Başkan gıda tetoristleri derken haklıydı hal teroristlerin elinde gıda fetoculerın istedıklerı gıbı at kosturuyorlar

ihvanistanbul

AkhenAton
Sende az değilsin hakperest doğru soyluyor insanları kışkırtıyorsun
misal talibe inşaallah batarsın dedim sen gelip ş.... diye hakaret ettin
bende 5 misli ile cevap verdim hakaret ettim neden?çünkü kıışkırttın
sonra ne oldu utanmadan sıkılmadan arlanmadan bana ceza verildi sebep yoneticiye hakaret
yöneticiye ne oldu hiç bir şey. Artık geri planda ne oldu bilmiyorum
sözde olayı raporladım dedin böyle karar verildi dedin.Yeri geldimi adaletten islamdan haktan hukuktan bahsedenler böyle karar verdi
ilk hakaret edene bişey yok hakaret edıldı dıye cevap verene hakaret edene var .Bundan ötürü hakkım varsa müsebbebine helal etmiyorum

Bak sana hatırlatayım: Sene sonu 5.5 - 6 tl 2019 da 7 tl olacak demişim. sende onun üstüne inşaAllah 10 tl olur size müstehak demişsin. ( sanki bi bana oluyor :D ) <sana acı veren herşey bana mutluluk verir diye de eklemişsin > akabinde ben gülüp geçmişim talip mesaj yazmış sende inşaallah batarsın yazmışsın. bende sana başkalarının sırf muhalif diye batmasını isteyecek kadar şerefsizsin demişim. akabinde senin söylediklerini yazmayayım çünkü bu lafın 10 katını söylemişsin.

Şimdi olay örgüsünü şu hale getirelim: sırf ak parti gitsin diye ülke batsın isteyen şerefsiz midir? ( evet ), peki sırf muhalif diye birinin batmasını isteyen şerefsiz midir? ( hadi sen cevapla )

bi husben

Kıdemli Üye
Bak sana hatırlatayım: Sene sonu 5.5 - 6 tl 2019 da 7 tl olacak demişim. sende onun üstüne inşaAllah 10 tl olur size müstehak demişsin. ( sanki bi bana oluyor :D ) <sana acı veren herşey bana mutluluk verir diye de eklemişsin > akabinde ben gülüp geçmişim talip mesaj yazmış sende inşaallah batarsın yazmışsın. bende sana başkalarının sırf muhalif diye batmasını isteyecek kadar şerefsizsin demişim. akabinde senin söylediklerini yazmayayım çünkü bu lafın 10 katını söylemişsin.

Şimdi olay örgüsünü şu hale getirelim: sırf ak parti gitsin diye ülke batsın isteyen şerefsiz midir? ( evet ), peki sırf muhalif diye birinin batmasını isteyen şerefsiz midir? ( hadi sen cevapla )

Evet sana soyledıklerımıde ben yazayım bende sana şerefsizsin dedim hemde misliyle haklımıydım haklıydım neden kısas yaptım

şimdi soruna gelelim düne kadar yere göğe sığdıramadığınız methiyeler düzdüğünüz adamı yapılan haince saldırılar sonucunda ekonomiye zarar geldiği açıkken ve bunu dille ikrar etmelerine rağmen kulak ardı edip ülkenin dahada kötüye gitmesi için saldıranlar açıkça şeref yoksunudur.

bunun alasıda burda yapıldı. Bu arada kelime aralarını anlamıyorum zannetme hala kışkırtıcılı peşindesin

şimdi ben bunu sorgulamadım zaten benim ceza almam senin almaman bu hakmıydı değildi tabiki

bu haksızlık karşısında hakkım varsa helal etmıyorum dıyorum.

ihvanistanbul

AkhenAton
öncelikle şu noktada bi anlaşalım:
< sırf ak parti gitsin diye ülke batsın isteyen şerefsiz midir? ( evet ), peki sırf muhalif diye birinin batmasını isteyen şerefsiz midir? ( hadi sen cevapla ) >

Sonra düne kadar yere göğe sığdıramadığımıza göre aslında adamla bi problemimiz yok demektir. Demek ki biz aslında adamı seviyormuşuz. demek ki iyi gördüğümüzde destekliyormuşuz. Yapılan haince saldırılara karşı dik dur eğilme dedikçe ak yandaşlara çekilen peşkeşleri görmüşüz, alalade bir bina yapmak için verilmesi gereken rüşvetleri duymuşuz, dün ak denilene bugün kara denildiğini görmüşüz ve homurdanmaya başlamışız. ben bir günde muhalif olmadım. benim çizgimi taşıran ensardaki tecavüzün üstünün örtülmeye çalışılması oldu ve artık samimiyet görmüyorum. ( tek başına ensar vakası değil. o bardağı taşıran damlaydı o damlaya kadar bardak zaten dolmuştu ) senin sabrın daha fazla diye daha vatanperver olmuyorsun. belkide tam tersi oluyorsun zaman bunu apaçık gösterecek.

Kaç mesajdır forum yönetimi diye bangır bangır bağıran malum bir kesim var onlara sesleniyorum. Siz dış güçlerin maşası mısınız arkadaş. Fetöcü müsünüz? Forumdan fetöcüleri banladığım için mi kızıyorsunuz? hain misiniz? biz burada forumu idare etmekle uğraşırken siz nelerin peşindesiniz? ( ironi içerir )
kendi şahsına geldiğinde hakkını arıyorsun, ülke çapına geldi mi aman susun şimdi zamanı değil. niye değil? belki ben susamıyorum? susmak istemiyorum hak sahibine hakkı verilsin adil olunsun istiyorum. topbaşın damadı salınıyorsa diğerleride salınsın, mecliste fetöyü koruyup kollayanlarda içeri alınsın istiyorum. Suç mu? Ekonomi bozuluyor, yapı taşlarıyla oynanıyor ilerde kötü olur dediğimizde biz suçluyuz. Dediklerimiz çıkınca yine biz suçluyuz. Yapma sarayı ya, biz o kadar müreffeh bi ülke değiliz bir twitle ekonomimiz sarsılıyor? bunu demek suç mu? hainlik mi?

Gübrenin fiyatına 2 katı zam gelmiş. Benzin 6 tlyi bulmuş. Doğalgaz ve elektriği kullandığımızdan %190 oranında fazla ödüyoruz. Tarımı hayvancılığı bitirmişsin bari toparla demek suç mu?Bu sene gübre kullanımı %25 oranında azalmış bunun manasını biliyor musun? Ya insanlar ekip biçmeyi bırakıyor ya da gübreyi. iki durumda da çıkacak ürün miktarı azalacak ve ürünün fiyatı yine artacak.
Patates artar halciler suçlu, üretciler suçlu tamam hadi bunu yedim elektriği arttıranlarda onlar mı? Yahu bazı yerlerde insanlar hasat yapmıyor zarar ediyorum tarlada kalsın diye. sen üreticiyi desteklemeyi bırakmış ithalat ve aracıyı bitirmenin peşine düşmüşsün. hadi aracıyı bitir sonrasında ne olacak söyleyeyim: paranızla mal bulamayacaksınız. birileri çuvalları tanzim yerlerinden alacak karaborsada marketlere satacak ( tıpkı tokinin kuralarının belli bir kısmının ne hikmetse hep ak partililere çıkması sonra ilanlarla bu kurra haklarının fahiş fiyatlara satılması gibi ) ve sen istediğin gıdayada ulaşamayacaksın. Buna kızmak hainlik mi? yoksa buna sessiz kalmak mı hainlik?

tengiz

İhvan Forum Üye
bende sana başkalarının sırf muhalif diye batmasını isteyecek kadar şerefsizsin demişim. akabinde senin söylediklerini yazmayayım çünkü bu lafın 10 katını söylemişsin.

Bir yönetici yetkisine sığınarak hiç bir forum fikriyatcısına hakaret etmemelidir. Hakkaniyete aykırıdır.
Bu falanca valinin vatandaşa ''gavat'' demesine benzer.
Bu M.Göççek isimli eski bel.bşk nın kolu-bacağı olmayan asker gazisine ''provakatör'' diyebilmesine benzer... Tam tersine vatandaşlar siyasilere dünyada en ağır eleştirileri yapabilmektedir. Bizdekinin tersi durum söz konusudur. Olması gerekende o dur. Uluslararası andlaşmalar gereği ifade hürriyeti bir haktır; ''Trump f*ck'' buna en güzel örnektir.

O anlık psikolojisi ile, Ülke batsın diyen kimse şerefsiz olmaz. Şeref yoksunluğu hukuk dilinde mahkeme kararları ile adi suçlu olduğu sabit şahıs ve kurumlara ve devletlere dayanılarak ileri sürülebilir. Benim-onun-şunun hakkının gasp edilmesine seyirci bir toplumun batmasını dilemek sinirlenince bunu duygusal olarak ifade etmemek aslında anormal olandır. Bir toplum 21 kişinin enkaz altında öldüğünü görüyor ve halen tepki göstermiyorsa.. Batsın bu dünya zaten. Sayın Reisi Cumhur hangi görevlinin ceza alacağından söz etmiştir halka konuşmasında? Bu bina çürükse devletin bundan haberi olup yıkmak la görevli şahısları vardır. Bilmiyoduk kaza diyip cezasız bırakılamaz bu 21 ölümlü vakıa.. Çöp vergisi, trt vergisi, verginin vergisini topluyorsan AY gereği zaten vatandaşın mal ve can güvenliğinden sorumlusun. Bu binayıda devlet bilmek görmek - araştırmak zorundadır. Bu 21 canın sorumlusu devletin o mahalleden sorumlu çarkı ve silsilesidir. 21 kişinin olası kast la ölmesinden yargılanması ve hüküm yemesi gerekir. Bunu görmeyen bir toplum baş örtüsü ve filistin için mitin galanı dolduruyorsa o toplumun zekası gerçekten de sorunludur. Ne doğru ne eğri ayırd edemeyen toplumların seçmen olması ise üzücüdür. Bunların chp li veya akp li veya mhp li, sp li olması fark etmiyor. Hepsi aynı bakıyor meselelere...
Evrensel genel kabul görür en büyük şeref yoksunluğu yaşama hakkına saygı gösterilmemesidir. Hülasa şimdi sizin kader mahkumu diye savunduğunuz ''şerefsizlere''(katillere) dünya ''şerefsiz'' demektedir. Kanunların batıdan kopya olduğunu hatırlatarak. Siz hangi zeka kırıntısı ile şeref kavramının içini boşaltıp kendi zehirli fikrinizle doldurabilmektesiniz? Cevap verememekte özgürsünüz!

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
öncelikle şu noktada bi anlaşalım:
< sırf ak parti gitsin diye ülke batsın isteyen şerefsiz midir? ( evet ), peki sırf muhalif diye birinin batmasını isteyen şerefsiz midir? ( hadi sen cevapla ) >

Sonra düne kadar yere göğe sığdıramadığımıza göre aslında adamla bi problemimiz yok demektir. Demek ki biz aslında adamı seviyormuşuz. demek ki iyi gördüğümüzde destekliyormuşuz. Yapılan haince saldırılara karşı dik dur eğilme dedikçe ak yandaşlara çekilen peşkeşleri görmüşüz, alalade bir bina yapmak için verilmesi gereken rüşvetleri duymuşuz, dün ak denilene bugün kara denildiğini görmüşüz ve homurdanmaya başlamışız. ben bir günde muhalif olmadım. benim çizgimi taşıran ensardaki tecavüzün üstünün örtülmeye çalışılması oldu ve artık samimiyet görmüyorum. ( tek başına ensar vakası değil. o bardağı taşıran damlaydı o damlaya kadar bardak zaten dolmuştu ) senin sabrın daha fazla diye daha vatanperver olmuyorsun. belkide tam tersi oluyorsun zaman bunu apaçık gösterecek.

Kaç mesajdır forum yönetimi diye bangır bangır bağıran malum bir kesim var onlara sesleniyorum. Siz dış güçlerin maşası mısınız arkadaş. Fetöcü müsünüz? Forumdan fetöcüleri banladığım için mi kızıyorsunuz? hain misiniz? biz burada forumu idare etmekle uğraşırken siz nelerin peşindesiniz? ( ironi içerir )
kendi şahsına geldiğinde hakkını arıyorsun, ülke çapına geldi mi aman susun şimdi zamanı değil. niye değil? belki ben susamıyorum? susmak istemiyorum hak sahibine hakkı verilsin adil olunsun istiyorum. topbaşın damadı salınıyorsa diğerleride salınsın, mecliste fetöyü koruyup kollayanlarda içeri alınsın istiyorum. Suç mu? Ekonomi bozuluyor, yapı taşlarıyla oynanıyor ilerde kötü olur dediğimizde biz suçluyuz. Dediklerimiz çıkınca yine biz suçluyuz. Yapma sarayı ya, biz o kadar müreffeh bi ülke değiliz bir twitle ekonomimiz sarsılıyor? bunu demek suç mu? hainlik mi?

Gübrenin fiyatına 2 katı zam gelmiş. Benzin 6 tlyi bulmuş. Doğalgaz ve elektriği kullandığımızdan %190 oranında fazla ödüyoruz. Tarımı hayvancılığı bitirmişsin bari toparla demek suç mu?Bu sene gübre kullanımı %25 oranında azalmış bunun manasını biliyor musun? Ya insanlar ekip biçmeyi bırakıyor ya da gübreyi. iki durumda da çıkacak ürün miktarı azalacak ve ürünün fiyatı yine artacak.
Patates artar halciler suçlu, üretciler suçlu tamam hadi bunu yedim elektriği arttıranlarda onlar mı? Yahu bazı yerlerde insanlar hasat yapmıyor zarar ediyorum tarlada kalsın diye. sen üreticiyi desteklemeyi bırakmış ithalat ve aracıyı bitirmenin peşine düşmüşsün. hadi aracıyı bitir sonrasında ne olacak söyleyeyim: paranızla mal bulamayacaksınız. birileri çuvalları tanzim yerlerinden alacak karaborsada marketlere satacak ( tıpkı tokinin kuralarının belli bir kısmının ne hikmetse hep ak partililere çıkması sonra ilanlarla bu kurra haklarının fahiş fiyatlara satılması gibi ) ve sen istediğin gıdayada ulaşamayacaksın. Buna kızmak hainlik mi? yoksa buna sessiz kalmak mı hainlik?

Ben eleştirmeyin demiyorum ama adil olun adil. Adam nelerle uğraşıyor batı bizi bir kaşık suda boğacak fırsatını bulursa diyoruz siz dolar bu kadar oldu su kadar oldu dakikalık yorum yapıyordunuz. dolar 7,25 lere kadar çıktı papaz salınmasaydı 10 da olacaktı ama şımdi 5,25 neden?

Sorduğun soruya cevabımı verdim.Ülke bu haldeyken hala feryat yandım anam sloganları atan aslında daha fazla kazanıyordum kazancım azaldı diye feryat edene ülkeyi suçlayana ucu ona dokundu diye döneklik yapanada batarsa da üzülmem

bak konu açmıştım kullandığımız araçlar vs maşallah öldüm bittim diyenlerin çoğunun altında arabası beyaz eşyası batı menşeeli en iyi markalar.battım diyen adam yanlışım yoksa ford fokusa biniyormuşşş.Buna rağmen nankörlük yapan insan batıyorsa batsın umurumda değil.Bu ülkenin ekmeğini senelerce yiyip cukkasını dolduran sonrada en ufak bir ruzgarda yönünü değiştirene niye acıyım aha bugunde soyluyorum bu tür insanlar inşaallah batar.

söylediğin zamlarla ilgili veryansınlarına bende katılıyorum.Ama ben nankör değilim aç kalırım ama 80 li yılları pek hatırlamıyom belki sonunu ama 90 lı yıllardaki müslümanlara yapılan hucumların geri gelmesini istemem.

Ensar vakfı kimin ayıbı siz tarikatçıların değilmi ?bu durumda önce kendine dön kız

ihvanistanbul

AkhenAton
Ben eleştirmeyin demiyorum ama adil olun adil. Adam nelerle uğraşıyor batı bizi bir kaşık suda boğacak fırsatını bulursa diyoruz siz dolar bu kadar oldu su kadar oldu dakikalık yorum yapıyordunuz. dolar 7,25 lere kadar çıktı papaz salınmasaydı 10 da olacaktı ama şımdi 5,25 neden?

Sorduğun soruya cevabımı verdim.Ülke bu haldeyken hala feryat yandım anam sloganları atan aslında daha fazla kazanıyordum kazancım azaldı diye feryat edene ülkeyi suçlayana ucu ona dokundu diye döneklik yapanada batarsa da üzülmem

bak konu açmıştım kullandığımız araçlar vs maşallah öldüm bittim diyenlerin çoğunun altında arabası beyaz eşyası batı menşeeli en iyi markalar.battım diyen adam yanlışım yoksa ford fokusa biniyormuşşş.Buna rağmen nankörlük yapan insan batıyorsa batsın umurumda değil.Bu ülkenin ekmeğini senelerce yiyip cukkasını dolduran sonrada en ufak bir ruzgarda yönünü değiştirene niye acıyım aha bugunde soyluyorum bu tür insanlar inşaallah batar.

söylediğin zamlarla ilgili veryansınlarına bende katılıyorum.Ama ben nankör değilim aç kalırım ama 80 li yılları pek hatırlamıyom belki sonunu ama 90 lı yıllardaki müslümanlara yapılan hucumların geri gelmesini istemem.

Ensar vakfı kimin ayıbı siz tarikatçıların değilmi ?bu durumda önce kendine dön kız

Ensar benim ayıbımsa devlet ayıbı temizlesin. ben kaynak akıtmıyorum ensara. kendi cemaatimde dahil olmak üzere hiç bir vakıfa 5 kuruş para vermem ancak gözüm görecek veya güvendiğim birisi şurada biri var yardım lazım diyecek elimden geleni yapacağım.

Adam nelerle uğraşıyor? Gördüğüm kadarıyla tarım hayvancılık ve eğitimle uğraşmıyor ki rezil halde. bu 3 stratejik alan rezil olduktan sonra neyle uğraşırsa uğraşsın. yada belki yeterince uğraşmıştır ondan bu haldedir bilemiyorum.

Hdpyle mi uğraşıyor? Değiştirsin seçim kanunu. kapatsın yardım musluklarını alsın vekilliklerini ellerinden? pkkyla mı uğraşıyor? Çeksin tüm valileri hesaba. versin polise vur yetkisini. hükümet icra makamıdır arkadaş. hep mazaret ya.
avrupa türkiyenin batmasını istiyormuş. türkiye bugün batıyorum desin ispanya, italya ve pek çok avrupa bankasının kaybedeceği değer bile onları korkutmaya yeter. avrupa batmanı istemiyor sürünmeni istiyor. hükümette buna çanak tutuyor. ben mi papanın heykeli altında imzalar attım?

talip hiçbir zaman ben battım demedi. aksine benim tuzum kuru millete yazık dedi. şahsen yanımda çalışan adamı işten çıkarttım tek tabanca takılıyorum ve refah düzeyim arttı ama adama üzülüyorum arkadaş, dosttuk biz onunla. uğraşıyor görüyorum ve üzülüyorum. benim tek başıma iyi olmam birşey ifade etmiyor. benim akrabalarım dostlarım arkadaşlarım da iyi olmalı. milletimde iyi olmalı.

Papaz hainse niye salındı? Değilse niye beklendi? Bu basiretsizlik değil mi? Şimdi sana desem ki bilinçli bi fakirleştirme politikası güdüyorlar yoksa bu dış borcun ödenebileceği yok bana kızarsın ama olan bu. ucuz iş gücü yapıp emeğimizi sömürüye açacaklar. çünkü emeğimizden gayri satacak birşey kalmadı.
Ayrıca dolar faizler %26 larda diye 5 lerde geziyor. faizi indir %5e de göreyim bakalım dolar kaç lira oluyor.
Yahu biraz mantık yürütün. 100.000 tlyi bankaya koyuyorsun aylık 2000-2400 tl para alıyorsun. hangi iş adamı iş yapmayla uğraşır? ülker parasını yurtdışına kaçırmış çöksün devlet ümüğüne? ama nasıl çöksün başkaları man adasına kaçırıp aklıyor paklıyor...

tengiz

İhvan Forum Üye

şıracını şaiti bozacı mıyd ne idi.. o atasözü.. :)