• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

(İhvan Foruma Özel Yaptıgım Calısma) Emrah&Eminem Düet :D:D:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DJ MESNEVI

Doçent
İhvan Üyesi
evet arkadaslar baya uzun bir süre alan bu parca hocamın yardımıyla cok sükür bitti.. biraz tebessüm Etmeniz İcin Hazırlanan Bu Calısma Sadece İhvna Forum İcin Hazırlandı...

Karsınızda Acıların Cocugu Emrah & World RApstar Eminem Delilo Delilo Düet (Köylü Rap) :D

http://www.hemenpaylas.com/download..._Duet__koylu_Rap___Thanks_to_DJ_JAWS.wma.html

Special Thanks To: Dj Jaws (Perdix Pretioza)

(Adminlerden ricam bir süreliğine bunu Sabitlemeleri Allaha emanet olun:)

med-cezir

Profesör
İhvan Üyesi
farklı bir çalışma olmuş

aslında emrah dinlemem ama eminemle birlikte yapılan düeti hoş olmuş, emrah her zaman ki gibi arabeksliğinden ödün vermemiş:)

saide

Asistan
İhvan Üyesi
emegiine saglik pek has olmus:yahoo: :clap2:

deli lo delio lo hayraneeeee:O emineme de pek yakisio

DJ MESNEVI

Doçent
İhvan Üyesi
:O:O

Ahdım var Sean Paula Affet Beni Allahım Dedirtecem:):O

HuBeyB

Asistan
İhvan Üyesi
güzel olmuş kardes :) :) ellerine sağlık

bekirtufana

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
Yahu harika birşey olmuş da... Ben, birincisi bu Eminem mi anlayamadım...ikincisi öbürü emrah mı onuda anlayamadım...Emrahın sesine benziyor ama neyse...eline sağlık...çok uğraşılmış...

DJ MESNEVI

Doçent
İhvan Üyesi
şevin' Alıntı:

Allahım sen amin diyen insanı özellikle hidayet et
abla sana noluyor yaa. neden pek cok yerde muhalefet ediyorsun.. eğer kızılacak birsey olsaydı 3 tane admin hergün online zaten yada modlar silerlerdi konuyu.... hasbinallah ya

şevin

Üye
İhvan Üyesi
Evet heryerde muhalefet ettiğimin farkındayım ama forumda açılan bazı konular bunu gerektiriyor.
Kardeşim ezgi ve ilahi dışında müzik dinlemenin haram olduğunu biliyorsunuz. Neden bile bile butür konular açılıp formun değeri düşürülüyor?

“Şeriatça bazı savtlar (dinî bakımdan bazı sesler) helâl, bazıları haram kılınmıştır. Evet, ulvî hüzünleri, RAbbanî aşkları iras eden (hatırlatan) sesler helâldir. Yetimane hüzünleri, nefsanî şehevâtı tahrik eden sesler haramdır. Şeriatın tayin etmediği kısım ise senin ruhuna, vicdanına yaptığı tesire göre hüküm alır.”( İşaratü’l-İ’câz,)
İslâm Dini, Peygamber Efendimizin (A.S.) Sünnetine uygun eğlenmeyi ve çalgıyı haram kılmamıştır. Çünkü insanın bazen bu gibi şeylere de ihtiyacı vardır. Dinî musikî ruhun gıdasıdır. İlahîler bu cümledendir. Halk arasında «Musikî ruhun gıdasıdır» sözü meşru ölçüler içinde düşünülürse, bir bakıma doğrudur.
Ancak hangi ölçülerdeki musikî, müzik ve çalgılar mubahtır? Bunun için konulan genel kaide nelerdir?
İslâm'ın bu husustaki koymuş olduğu genel anlamda ölçüleri şöyle sıralayabiliriz.

- Şehveti tahrik edici, ahlâk bozucu her türlü saz ve çalgı,
- Kadın - erkek karışık bir şekilde toplanıp herhangi bir çalgı çalmak,
- Kadınları sahneye çıkarıp şarkı - türkü söyletmek, şantözlük yaptırmak,
-Toplum yapısında çalışma, ibâdet ve düşünme ruhunu öldüren, insanı havaî şeylere itip zamanı boşa harcamayı aşılayan her türlü eğlence ve çalgı haramdır.

Bunun dışında mubah olan musiki ve çalgılar :
- Kafayı dinlendiren musiki; ruha gıda veren dinî musiki,
- Allah'ı, âhireti ve sorumluluğu hatırlatan her türlü müzik.

Selam ve dua ile

DJ MESNEVI

Doçent
İhvan Üyesi
su anda genc islam kesminin ne dinlediğine bir göz atın.. müziğin islamdaki yerinide herhalde su forumda benim kadar arastırmıs ve bu ise kalkısmıs birisi yoktur..

bu parcada ne sehvi hisleri kabartacak bir bölüm effect nede insanı isyana sürükleyecek bir bölüm vardır Az özdür Vesselam!..

şevin

Üye
İhvan Üyesi
Hiçbir kesimin ne dinlediği ve zamanın nasıl değiştiği İslamı dinini değiştirmez kardeşim.!

Bence sen biraz daha araştır.

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
İhvan Üyesi
şevin' Alıntı:

Kardeşim ezgi ve ilahi dışında müzik dinlemenin haram olduğunu biliyorsunuz.
...

Ezgi ve ilahi diye bir şartlandırma yapmaktan ziyade, bizi kötü düşüncelere, şehvete itmeyen müzikler desek, daha doğru olur diye düşünüyorum.
Çünkü ilahi ve ezgi adı altında piyasaya sürülen bazı müzikler var ki, insanın kalkıp oynayası gerekiyor. Ayrıca sözleri de anlamsız.
...

Kısaca; bizi olumsuz (gayri ahlâkî) düşüncelere, sevk etmeyen müzikleri dinleyebiliriz arkadaşlar!

EGELI EFE

Doçent
İhvan Üyesi
AdımcA' Alıntı:
...
...

Kısaca; bizi olumsuz (gayri ahlâkî) düşüncelere, sevk etmeyen müzikleri dinleyebiliriz arkadaşlar!
Bu fetvayı verebildiğine göre bu vebalin altına girebiliyorsun yani..

şevin

Üye
İhvan Üyesi
eLiFNuR' Alıntı:
şevin ben hiç bir yerde rastlamadım ilahi dışında müzik dinlemenin günah olduğuna..ilk defa senden duyuyorum böyle saçma birşeyi..!ayrıca djmesnevi kardeşimizi ALLAHın nurundan,hidayetinden nasibini görmemiş biri olarak görüyorsun farkındaysan...ettiğin dua onu öyle gördüğünü gösteriyor...ALLAH bence senin yardımcın olsun..
Kardeşim sen rastlamadıysan o senin sorunun demekki araştırmamışsın. Senin saçma dediğin şey hadislerde geçiyor. Ayrıca saçma demen hiç hoş bişey değil. neden konuyu bu kadar çarpıttın anlayamadım. ben dj mesnevinin Allahın nurundan nasibini almadığını ne söylerim nede söylemeye hakkım var. O Allaha kalmış bir durum. ben müzik konusundan hidayet istedim. umarım anlatabilmişim. ben ce de Allah hepimizin yardımcısı olsun

şevin

Üye
İhvan Üyesi
.............................................................................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...