İhvan Forum Üyeleri İSRAİL in OTORİTE Devlet olduğunu ilan ettiler.

agbi

Yasaklı
Otorite, herhangi bir konuda bir şeyin yeterliliğine herkesi inandırarak bir kişinin kendine sağladığı itaat ve güven; hâkimiyet ve emretme kudreti; yaptırım koyma ve kullanma gücüdür

Evettttt @muallim 08 ve @Erdem yukarıdaki tanım doğrumudur ? Yanlışmıdır ? Peki siz ne dersiniz @Mahabad ve @hirahos

Şimdi gelelim gündem e

Güne kadar AK parti İSLAM a aykırı hatta ihanet ediyor diye iddiaa edenler şimdi sıkı AK PARTİLİ peki neden OTORİTE İSRAİL in soğuk savaş pisikolojisinin etkisi altında kaldıkları içindir.

@talib kötü bir tanımlama yapmış CEMEAT İSRAİL in kucağında dün se başka idi.

Türkiyede İKİ BÜYÜK OLUŞUM VAR TARİKAT Kolları ve Nur Cemeatleri talib devamlı TARİKAT ehli gözüküp Nur Cemeatlerine saldırıyor bu iki oluşumun aralarındaki hizizipleşmeler kimin işine yarar İSRAİL in bu fitneleri yayan BU DURUMDA İSRAİL in kucağına oturmuş.

KUCAĞINA OTURMUŞ deyim biraz edep dışı ama talib e müsade ettiklerinden dolayı banada müsade ederler her halde Sn Yönetiminin üyeleri.

Şimdi sormak isterim CEMEATİ SUÇLAYANLARA

Bakan Gürel in oğlunun evine 7 ÇELİK KASA yı Cemeat mi koydu Meşhur ALTIN Yüklü Uçağın Türkiyeden çıkışına Cemeat mi müsade etti ?

Bugün çok Baba Evlatların yaptıklarından kısmen haberi oluyor KİMSE DİREK BAKANI veya BAŞBAKANI suçladımı Cemeatten ? BÖYLE BİR SUÇLAMA VARMI ?

Yaaaa DÜNE KADAR ERDOĞAN ın oğullarının GEMİCİKLERİN le suçlayanlar şimdi ERDOĞAN ı YEDİRMEYİZ DİYORLAR.

YAZIKLAR OLSUN İKİ OLUŞUM daki SIZMALARA Bizleri CHP lilerin dillerine Ulusalcıların dillerine düşürdüler YAZIKLAR OLSUN

YAZIKLAR OLSUN Tarafgirlikleri ile SİYONİZM in TOPLUM MÜHENDİSLERİNİN ellerine düştüklerinden dolayı oyuncakları oldukları için.

AK PARTİ İSRAİL in Gündümünde Cemeat İsrail in güdümünde bU İDDİALARI YAPANLAR İSRAİL in OTORİTE OLDUĞUNU KABUL EDİYOR DEMEKTİRLER.

zebih

Kıdemli Üye
Devlet dediğin dev illete bir kişi ideolojisini, mezhebini, cemaatini sokuşturur ise işte böyle olur...

100 milyardan çok çok daha fazla kayıp olacak bu işlerden dolayı...

Bu para bu milletin cebinden çıkacak.

Bu para KİMİN CEBİNE GİDECEK İSE TEZGAHÇI ODUR.

Bu tezgahı kuranlara şapka çıkarıyorum!

Allah Muhammed diyerek alet olanların da canı cehenneme diyorum!

Nasıl?

İyi diyalogcu olmuş muyum!?

agbi

Yasaklı
Devlet dediğin dev illete bir kişi ideolojisini, mezhebini, cemaatini sokuşturur ise işte böyle olur...

100 milyardan çok çok daha fazla kayıp olacak bu işlerden dolayı...

Allah Muhammed diyerek alet olanların da canı cehenneme diyorum!

Nasıl?

İyi diyalogcu olmuş muyum!?

ALLAH helak etsin onları DÜNYEVİ NİMET ler için bunları yaptıklarından dolayı.

zebih

Kıdemli Üye

ALLAH helak etsin onları DÜNYEVİ NİMET ler için bunları yaptıklarından dolayı.

Allah onları niye helak etsin?

Onlar imansızlıklarının gereği ile meşguller!

Asıl onlara piyonluk yapan Müslümanları helak etsin!

ramazan_17

Yasaklı
fetullahçıların kalbi her zaman gevurdan yana olmadımı?? sonunuz geldi..bu ülkede utancınızdan sokaklarda bile yürüyemeceksiniz..çocuklarınız sizden utanacak...islama ve türkiyeye yaptığınız hainliği kıyamete kadar kimse unutmayacak..

agbi

Yasaklı
fetullahçıların kalbi her zaman gevurdan yana olmadımı?? sonunuz geldi..bu ülkede utancınızdan sokaklarda bile yürüyemeceksiniz..çocuklarınız sizden utanacak...islama ve türkiyeye yaptığınız hainliği kıyamete kadar kimse unutmayacak..

Siz ne diyorsunuz ?

Kim Kim den utanacak.

Çokmu Bilgi sahibisin ?

Bilgi birikimin bana göre yok denecek kadar az.

Bilgi birikimine güveniyorsanız benimle karşılıklı Münazara edersiniz.

EVET İDDİA EDİYORUM EZBERİNİZ dekile bile sınırlı.

GELELİM KONUMUZA İSRAİL BUNLARI YAPTIRIYORSA SOSYAL ORTAM DA OTORİTE dir ve siz bu iddialarınızla bunu kabul ediyorsunuz.

ramazan_17

Yasaklı
Siz ne diyorsunuz ?

Kim Kim den utanacak.

Çokmu Bilgi sahibisin ?

Bilgi birikimin bana göre yok denecek kadar az.

Bilgi birikimine güveniyorsanız benimle karşılıklı Münazara edersiniz.

EVET İDDİA EDİYORUM EZBERİNİZ dekile bile sınırlı.

GELELİM KONUMUZA İSRAİL BUNLARI YAPTIRIYORSA SOSYAL ORTAM DA OTORİTE dir ve siz bu iddialarınızla bunu kabul ediyorsunuz.

uzaydamı yaşıyorsun bütün türkiye ne mal oluğunuzu anladı..fürüata takılma yavrucum.. cemat üzerinden hükümete darbe yapıldı..siznde işinize geliyor nasılsa israilinde, sizinde düşmanınız TAYYİP ERDOĞAN....bana masal anlatma ben küçükkende dinlemezdim..

agbi

Yasaklı
uzaydamı yaşıyorsun bütün türkiye ne mal oluğunuzu anladı..fürüata takılma yavrucum.. cemat üzerinden hükümete darbe yapıldı..siznde işinize geliyor nasılsa israilinde, sizinde düşmanınız TAYYİP ERDOĞAN....bana masal anlatma ben küçükkende dinlemezdim..

Hala büyümemişsiniz dışarıdaki masallara inanıp burada kendinizi bir bilmiş gibi tanıtmaya çalışıyorsunuz.

Eğer büyüdüğünü düşünüyor bilgi birikimine güveniyorsan çıkarsın karşıma edep çerçevasinde benimle münazara yaparsın veya SANAL ın avantajların arkasına saklanırsınız.

kilicarslan

Kıdemli Üye

Anladigim kadariyla cemaatin avukatligina soyunmussunuz. Tabii yadirgamiyorum , aksine bir muhatap buldugumuza memnun olmaliyiz.

mesele fener galata kavgasina dönüsmüs, hatta en iyi savunma hücümdur stratejiside eksik olmuyor degil.

herkes niyetini aciksa söylerse belki derdine bir care bulunur. Konu gercekten sadece dershane ise hatirlatmak isterimki pire icin yorgan yakmaya dönmeye baslamis durum.

dershane konusu yeni degil neden bu sefer bu kadar tepki veriliyor, dershane kapansa ne olur Allah askina bu kadar firtinama koparmak olacak is degil. Hocaefendinin bir kapi kapanirsa bir kapi acilir ögretisine uymuyor.
O kadar konusuldu geri adim dahi atildi ancak sanki misilleme yapar gibi bu son olaylar ne oluyor?

not: 28 subatcilar birakiliyor disardakiler iceri aliniyor. Bu nasil is?

kilicarslan

Kıdemli Üye
Hadu hüsnü zan yapalim diyoruz, cemaat yapmaz diyoruz, ancak yayin organi aksini ispat etmek icin gün boyu emek sarf ediyor. Cok tuhaf gercekten.

hirahos

Kıdemli Üye
Hadu hüsnü zan yapalim diyoruz, cemaat yapmaz diyoruz, ancak yayin organi aksini ispat etmek icin gün boyu emek sarf ediyor. Cok tuhaf gercekten.

Abim maşallah çok temiz ve iyi niyetli bir kimsesin. Keşke senin gibi olabilseydim...

Lütfen yanlış anlama, bunları hakiki anlamıyla söylüyorum.

Allah'a emanet ol.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Abim maşallah çok temiz ve iyi niyetli bir kimsesin. Keşke senin gibi olabilseydim...

Lütfen yanlış anlama, bunları hakiki anlamıyla söylüyorum.

Allah'a emanet ol.
sagolasinda yalniz ben senden gencim, o yüzden sen abimsin. :)

zanna dayali hüküm vermekten kacinmaya calisiyorum kitabimizds bu yönde temkinde bulunuyor. Elimizde kesin delil olmadigi icin temkinliyiz. Hüsnü zanni tercih ediyoruz, yinede az bucuk kanaatimiz olusuyor.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Legal iş vardır ki emperyalizme hizmet eder. İlegal iş vardır ki millete hizmet eder. Bu kuralı hiç bir zaman unutmayın.

İşte bu kurallar çerçevesinde emperyalizme hizmet eden odaklar, kredi kartı borç faizlerine karşı çıkmazlar da, iranla yapılan el altı ticarete, İLEGAL İŞ YAPTILAR diye yaygara koparıp karşı çıkar. Bu durumda LEGAL-İLEGAL kodeksinin arkasına sığınanlar acaba neye ve kime hizmet etmektedirler? Suriye'de muahaliflere el altından destek oluyor, diye ilegalite yaygarası koparanları da bu çerçeveye sığdırabiliriz.

NOT: Kasıtlı olarak siyonizim tabirini kullanmıyorum. Benim için emperyalizim vardır. Siyonizim, yahudi sermayesini kontrol altında tutmak için emperyalizmin icad ettiği bir ütopyadır. Sanıldığı kadar her şeyin altında siyonizim yoktur. Emperyalizim, siyonizim perdesi arkasında işini yürütür. Zira Ortadoğu'da bir İsrail devleti kurmakla hem yahudi sermayesini başka bir odağa kanalize ettiler hem de müslümanları oyalamaktadırlar.

Nasıl mı? Soruyorum; Yahudi sermayesi nerededir? Cevap; Sanayi devi olan emperyal güçlerin bizzat ekonomisinin göbeğindedir. Kalbindedir yani. Peki bu ekonomik güç, tarihte ne yaptı? Emperyal güçleri hep birbirine kırdırdı. 1. ve 2. Dünya savaşını hatırlayınız. Bu sermaye kendisini güçlendirmek için bunu yaptı. Zira akan kan kendi kanı değildi. Hristiyan kanıydı. Hitler bunu anladı ve kökünü kazımak istedi. Bunu, birdaha Avrupa içinde savaş olmasın, siyakıyla yaptı. Fakat bu anlatılmaz. Öyle bütün dünyayı ele geçirecek bir ırk taassubu olsaydı İtalya ve Japonya'yla ittifak kurmazdı. Hitler kolay olan yolu seçti. İşin en civciv tarafı İngilizlerin siyaseti. İngilizler bunu anladılar, gördüler ve hemen Ortadoğu'da bir İsrail devleti kurdular. Bu kurdukları devletin bir özelliği olmalıydı. En baş kural bu devletin başı beladan kurtulmamalıydı. Manzaraya bakarmısınız?

Hemen denklemi kuralım.

1.) Emperyalistlerin kendi içinde olan çok güçlü bir yahudi sermayesi var.

2.) Tüm çevresiyle başı belada olan bir İsrail devleti var.

3.) Bu başı belada olan devletin garantörü olan emperyalist ülkeler var.

Bu denklemi çözmek o kadar kolay ki ne hikmetse kimse bunu yazmıyor ve konuşmuyor. Tek bir makale, tek bir neşriyat bile bulamazsınız. Ancak forumlarda benim gibi bir deli yazar ve ses getirmez.

Arkadaşlar, çevresiyle barışık bir İsrail devletini en başta kim istemez biliyor musunuz? İçinde güçlü bir yahudi sermayesi olan emperyalist ülkeler istemez. Çünki bunların kanını çok döktü o sermaye. Bakmayın sahip çıktıklarına. Ortadoğuya barış gelsin, o sermaye ilk olarak içinde barındığı devletleri sömürmeye başlayacak tekrardan. İşte bu tarihin tekerrür etmemesi için İsrailin garantörü olarak dik ve emperyal kalabilmektir marifet. Siyaset budur işte. Ne yahudisinden, ne siyonizminden bahsediyorsunuz siz. En büyük siyaseti İsrail devletini kuran İngilizler yapıyor. Siz hala anlamadınız mı? Şunu hiç bir zaman gözden kaçırmayın; kimin çoluk çocuğu rahat uyku uyuyorsa, kimin evi barkı konforluysa zafer onundur. Çünki gaye budur da ondan. İsrail'deki yahudiler hakkında bunu iddia edebilir misiniz? Başımıza ne zaman bomba düşecek, nerede ne zaman bir manyak çıkacak diye tedirgin yaşıyorlar.

Tek cümleyle bu kurulan tezgahı izah etmek gerekirse, batı güçleri içlerinde ki yahudi sermayesine diyor ki; Bak bizi bir daha birbirimizle savaştırma, zira biz güçsüzleşirsek araplar İsrail'i bir kaşık suda boğar. Biz güçlü olursa İsrail orada iyi kötü var olur.

Manzara budur ve bu çok basit manzarayı bizler okuyamıyoruz. Zira kin denen o gözleri kör edici duygu var ya. İşte o duygu hiç bir şey okutmaz adama. Siyaset bile yapamazsınız..

Bu manada her taşın altında siyonizim çıktı, yahudi çıktı diye yaygara koparmak, batı emperyalizminin o kutsal konumunu muhafaza etmesine hizmet etmektedir. Yahudileri abartmayın. Onlar da bu siyasetin kurbanıdırlar. İnanın bu böyle. Kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne hayran değil beyler. Hristiyanlar kalkıp ta yahudilere hizmet edecek ha?! Güldürmeyin beni Allah aşkına..

Bu manada Theodor Herz, kendi bağnazlığı içinde boğulan zavallı bir adamdır. İngilizler için biçilmiş kaftan gibidir. Şimdi bu adamın ismini cadde ismi, meydan istmi, durak istmi yapıyorlar. Niçin? Aslında Theodor Herz, içine düştüğü ütopyanın bağnazlığı içinde hristiyan emperyalizmine hizmet etmiştir, farkında olmadan. Müthiş değil mi?

Marifet, satranç oynarken 16 hamle ötesini düşünebilmektir. Biz, satranç tahtasının başında, rakibimizin gözleri pür dikkat açıkken, din bağnazlığının körlüğü içinde gözü bağlı adam gibi tesadüfe oynuyoruz. Es kaza şah çekince de ''bu caiz değil'' demeleri yetiyor zaten. :))

Şunu bilelim yeter. Bağnazlık bağnazlıktır. Korkunç bir göz bağıdır bağnazlık. Bu müslümanda da olsa yahudide de olsa değişmez. Siz zannediyor musunuz ki bizim aşırı dincilerimiz başka düşünüyor, yahudilerin aşırı dincileri başka düşünüyor? Bütün mesele, emellerimizin sadece aynı odakta çatışmasından kaynaklanıyor. Üstün siyaset, işte bu iki bağnazlığı besleyip birbiriyle çatıştırmaktır. E bu durmda da hangi taraf zayıflasa onu desteklersin yani ki terazinin kefesi kaymasın ve statüko devam etsin.

Tekrar ediyorum. Kimin çoluk çocuğu rahat uyku uyuyorsa bilin ki zafer onundur..

Bir de şu beni hep pirelendirmiştir; İsrail'le iyi ilişkiler kuran bir Türkiye niçin hep ekonomik sorunlar yaşadı da, karşısına alınca ekonomisi düzeldi? Birileri bizi sanki terazinin kefesini dengelemek için besliyor. Ya da tam tersi! Bu Ortadoğu denen cadı kazanı acaip bir şey. Hangi tezin peşine gitsen çıkmaz sokak arkadaş. Benim şahsi bir tezim var. Çok uçuk ama olur mu bilmem. İsrail'ide içine alan büyük bir Ortadoğu Birliği kurulsa ve sınırlar kalksa ve kavgalar olmasa, burası hepimizin ülkesi, dense acaba ilk önce kim engel olmaya kalkar? Ölüm, yıkım, kan, acı, gözyaşı, tedirginlik nereye kadar arkadaş. Akan kan hep ortadoğu insanının kanı. Belki de uçuk dediğim bu ütopya, eninde sonunda gelinecek noktadır. Ne dersiniz? Amerika, iç savaşlarla boğuşurken, birgün gelecek ve tüm eyaletler birleşecek, dense kim inanırdı?

Aslında bu birliği biz kurmuştuk. İyi de gidiyordu. Hiç sorun yoktu. Tek düşmanımız haçlı ittifakı değilmiydi beyler? Biz İngiliz siyasetine kurban olduk, onlarda bir İsrail kurup, aha bunlar yaptı, deyiverdiler. Bizde sabah akşam, yahudi, yahudi, yahudi diye gezeleyip duruyoruz. Onlarda arap, arap, arap diye pireleniyor. Yuuuuhaa. Gözümüzü açıp bir etrafınıza bakalım artık. Bu işin meyvasını kim topluyor, onu görelim.

Toprak üstü karınca karınca insan kaynıyor
Altında petrol, lakır lakır batıya akıyor
Kan mı, et mi, kemik mi ne önemi var
O ham petrol aheste aheste akıyor.

Senlik, benlik soktular bu topraklara
Ensemize bir tokat vurup çekildiler
dönüp baksam kim vurdu diye
Aha bu yahudi vurdu, deyiverdiler.

Sırtımız birbirimize dönüktü
Ona da vurdular, bu vurdu, dedikti
Vuran elin gayesi hazinemmiş
cami, havra, kilise bahaneymiş

İyiki Süleyman mabedini buraya kurmuş
İyiki Muhammed miraca buradan çıkmış
Nasıl denk geldi petrolün bolluğu
Daha münasip nere olaydı ki

Terazinin kefesi eksik kaldı
Gemi gemi yahudiyi taşıdı
bunu yapan haçlı ittifakı
Yusuf'uda sevmez Yozefi'de

Hayali ütopyayı bırakın artık
devir ne devir oldu ona bakın artık
komşu ilişkisidir önemli olan
Vatan huzur varsa olur vatan

Böyle gidiyor işte. Bitmezzz... (devamı aşağıda)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İsrail otorite falan değil ya bırakın artık bu işleri. Hep alışıldık kin ve alışıldık sloganlar. O meşhur, cambaza bak, hikayesi bu. Aynısını onlara da diyorlar. Ha onlara, bu zaten kendi silahını yapar, diyorlar. Müslümanlara da biz satarız, deyip bizi birbirimize kırdırıyorlar.

Osmanlının çöküşünden evvel yahudi kini yoktu. Sonra kasıtlı olarak empoze edilmiştir bu. Şimdi birileri çıkıp, bu da yahudinin oyunu der ve beni güldürür. Kim kendi kendisine kin aşılatır ya hu?

Onlara, 4000 yıllık hayalin gerçek oluyor hadi kalk kudüse, dediler ve pohpohlayıp gemi gemi taşıdılar. Müslümanlara da, ulen bak bunlar Mescidi Aksayı yıkmaya geldiler, uyan ey müslüman, dünyayı da zaten bunlar yönetiyor, dediler. Oh ne güzel, yeme de yanında yat. Cadı kazanının içini dolduran unsurların hiç birisi o cadı kazanının ateşini bilerek yakmaz. Dışarıdan yakılır o ateş. O Ortadoğu ateşini yakan elleri, cadı kazanının bizzat içindeki bir unsurda aramak tam bir ahmaklıktır. Yıllarca bizim İslami düşünürlerimiz de bu hataya düşmüşlerdir malesef. Hiç birisi ''noluyoruz, eskiden böyle değildik'' diyememiştir. Onların bize miras olarak bıraktıkları kinden kurtulamıyoruz. Meselenin özü budur. Onların safında da buna benzer oyunlar aynısı ile oynanmıştır. Yahudiler de biz müslümanlar gibi bağnazdırlar. Öyle uyanık falan sanmayın. ''Dünayda tek bir yahudi kalmayıncaya kadar'' hayalinin tersi olan ''dünya da tek bir arap kalmayıncaya kadar'' hayali aynı şiddette vardır. Bu iki şiddeti çakıştırmak istiyorsanız buna en müsait iklim Kudüs'tür. Zaten İngilizlerin öncülüğünde oraya gemi gemi taşındılar. Sizce İngilizin gayesi çok açık değil mi?

Mesele Siyonizim değildir. Mesele, Siyonizim maskesi arkasına gizlenen haçlı ittifakında aranmalıdır. Bu 100 yıllık uykudan uyanalım artık.. Kim başlattı bu savaşı, muhabbetinin sonu gelmez çünki..

İsrail'i öyle güçlü sanmayın. Zira Ortadoğuda ki karışık statükoyu korumak istiyorsanız küçücük bir bölge ile kocaman bir islam coğrafyasını çatıştırmak istiyorsanız o küçücük bölgeye konsantre edilmiş bir güç vermeniz lazım gelir. İsrail'in silah ve teçhizat bakımından güçlü olmasının sebebi budur.

Bu haçlı ittifakının büyük oyununu önce biz anlamalıyız sonra da yahudilere izah etmemiz gereklidir. Bu mesele tek taraflı çözüme ulaşacak bir mesele değildir.

Çünki Ortadoğu'da olası bir barışı bozmak için kullanıma müsait yapılar vardır. Bağnaz ve yobaz yapılar buna çok müsaittir. Bu yobazlık bizde olduğu kadar yahudi cemiyetinde de bolca mevcuttur. Kimsenin kimseden alt kalır tarafı malesef yok. Denge böyle kurulmuş çünki. Şayet iki taraf barışmaya kalkışırsa hemen o yobaz taifeler aktif hale getirilir ve bu barışa hizmet eden tarafların liderleri yok edilir. Çok kolaydır bu. Biz müslümanların bir lideri sıkıysa böyle bir barışı diline alsın. Sıkıysa bu yolda bir adım atsın. Anında Allah adına birileri hemen hüküm verip işi bozar. Aynısı karşı taraf için de geçerlidir. İsrail başbakanı İsak Şamir, Arafat'la tokalaştı diye manyağın biri çıkıp herifi kafasından vurdu. İnanıyorum ki o tetiği çeken el kime hizmet ettiğinin farkında değil. Çünki yobazdır, bağnazdır. Ona Tevrat'tan bir kaç ayet okuyun zaten o onu yapacaktır. İşte görüldüğü gibi iki bünyenin içinde kullanıma müsait ne kadar çok yapılar var ve bu yapılar hep beslenir.

Haçlı ittifakı, Ortadoğu'da müthiş bir denklem kurmuş. Kendi kendine işleyen çok basit ve basitliği kadar muazzam bir mekanizma. Muazzamlığı, basitliğinden geliyor. Sen gelde bunu izah et. Kırk dereden su getirsen mümkün olmayacak teorilere inanırlar da göz önünde ki basit realiteyi görmez kimse. Zaten en uzun vadeli ve hatasız işleyen mekanizmalar en basit mekanizmalardır. Hayatında teker görmemiş bir insan, o milin çevresinde bu çember nasıl dönüyor, diye hayran hayran bakar. O adama kırk dereden en saçma izahları yapsanız inanır. Hatta deseniz ki, görünmez yaratıklar var, çembere ve mile şöyle böyle güç veriyorlar, buna bile inanır. Çünki o, kendi kafasına göre ''bu kadar basit olsa başından anlardım'' diye düşünür. Fakat deseniz ki; şu deliğe şu çubuğu sokunca kendiliğinden işliyor, vallahi inanmaz. Aynen de öyle yaptılar zaten. O deliğe o çubuğu soktular! O andan itibaren Ortadoğu tekeri kendi kendine dönmeye başladı.

Çember milden kurtulmaya, mil de çemberden kurtulmaya çalışıyor. Oysa bu artık mümkün değildir. Ortada olan bir realite var. O mil ve o çember artık birbirine girdi ve teker oldu. Mesele; çemberin milden kurtulma meselesi olmaktan çıkmalıdır. Mesele; bu teker, kimin piramidine taş taşıyor, ona bakmak lazım gelir. Ortadoğu'nun kabul görmesi zor kurtuluş reçetesi budur.

Ya bu teker kendi öz toprakları üstünde yaşayan her unsura hizmet edecek, ya da o bölgenin uzağında ki Firavunların ehramına taş taşımaya devam edecek..

DostunDostu

agbi

Yasaklı
Anladigim kadariyla cemaatin avukatligina soyunmussunuz. Tabii yadirgamiyorum , aksine bir muhatap buldugumuza memnun olmaliyiz.

mesele fener galata kavgasina dönüsmüs, hatta en iyi savunma hücümdur stratejiside eksik olmuyor degil.

herkes niyetini aciksa söylerse belki derdine bir care bulunur. Konu gercekten sadece dershane ise hatirlatmak isterimki pire icin yorgan yakmaya dönmeye baslamis durum.

dershane konusu yeni degil neden bu sefer bu kadar tepki veriliyor, dershane kapansa ne olur Allah askina bu kadar firtinama koparmak olacak is degil. Hocaefendinin bir kapi kapanirsa bir kapi acilir ögretisine uymuyor.
O kadar konusuldu geri adim dahi atildi ancak sanki misilleme yapar gibi bu son olaylar ne oluyor?

not: 28 subatcilar birakiliyor disardakiler iceri aliniyor. Bu nasil is?

Bu Konunun ana fikri İSRAİL OTARİTE mi yoksa OTORİTE DEVLET DEĞİLMİ ???????

Bana göre İSRAİL teşbihte hata olmaz İRİN , ZULUM , KAN ların oluşturduğu BİR NEHİR ÖNÜNE KİM ÇIKARSA ÇIKSIN DÜNYEVİ OLARAK yutuyor.Bakın DÜNYEVİ OLARAK DİYORUM.yANLIŞ YORUM A GİRMESİN.

Bu durumda bu NEHİR i veya BATAKLIĞI besleyen kolları tek tek halletmemiz gerek.Bunları besleyen İKİ ÖNEMLİ KAYNAK Biri EKONOMİ diğeride bunları idare edecek İNSAN ları yetiştiren oluşumlar.

@kilicarslan Buyrun açın konuyu İRDELEYELİM

FAKAT BEN BIKTIM BU SANAL daki devamsızlıklardan Bir türlü istişare ve Münazaranın devamı gelmiyor.

İşte bu konu F.Gülen İSRAİL OTORİTE dedi diye CEHENNEME GÖNDERDİLER pekiş aşağıdaki haber nedir İSRAİL in OTORİTE OLDUĞUNUN DELİLİDİR.

ABD Elçisinden İlginç Sözler
Bir taşla üç kuş vurmayı hedefleyen çözüm ayarlı operasyonun gerçek nedeni yavaş yavaş ortaya çıkıyor. ABD Büyükelçisi'nin operasyonla ilgili bomba itirafları deşifre oldu.
ABD Elçisinden İlginç Sözler
21 Aralık 2013 Cumartesi 08:36
İsrail ve ABD’nin etkili olduğu seçim ayarlı operasyonda Amerikan parmağını bu ülkenin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone itiraf etti. Akit, Akşam, Yeni Şafak ve Star'da yer alan haberlere göre, Ricciardone’un Halkbank’ın yıpratılmasının da hedeflendiği operasyonun bilgisini 17 Aralık’ta Ankara’daki Büyükelçilik binasında bir grup Avrupalı diplomatla buluştuğu yemekte dile getirdiği öğrenildi.

Ricciardone’in “Halkbank konusunu dile getirmiştik. Sonuç alamadık. Şimdi imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” dediği bildirildi.

Halkbank’ın özellikle İran petrollerinin dünya pazarlarına ulaştırılmasında oynadığı rol ve Tahran ile Batı ilişkilerinin düzelmesinin ardından bu rolün artmasından endişe duyan İsrail’in ve İsrail politikaları çerçevesinde hareket eden ABD’li neoconların rahatsızlıkları çeşitli raporlarla duyurulmuştu.

Kurucuları arasında eski CIA ve MOSSAD başkanının olduğu United Against Nuclear Iran adlı kuruluşunun hazırladığı Halkbank raporunda bu rahatsızlık ayrıntılı bir şekilde dile getiriliyordu. İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Reza Bikdeli’nin sözüyle başlayan raporda, “İran’ın petrol alışverişindeki para transferlerinde kilit olan Halkbank’ın daha da önem kazanacağı” sözleri yer alıyordu. Halkbank’taki ABD hissedarlarına harekete geçmeleri çağrısı yapılan raporda ABD yönetimine de çağrı yapılarak Halkbank’ın kara listeye alınması istenmişti.

Kılıçdaroğlu ile Ricciardone
Önceki gün benzeri bir buluşma, Ankara’da ABD elçisi Ricciardone ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Büyükelçilik rezidansında gerçekleşen görüşmenin her ne kadar “önceden planlanmış bir yemek” olduğunu açıklasa da görüşmede hükümeti hedef alan operasyonun da gündeme geldiğini söyledi.

Cohen'den bankalara İran uyarısı
HALKBANK’ı yıpratmaya da dönük operasyon devam ederken ABD Hazine Bakanlığı Terör ve Mali istihbarattan sorumlu Müsteşarı David Cohen, İstanbul’da Türk bankalarına İran uyarısı yaptığı bildirildi. Bakanlardan ve ekonomi bürokrasisinden randevu istemeyen Cohen, Ankara’ya hiç uğramadan İstanbul’da banka genel müdürleriyle bir araya geldi.

Para trafiğini gevşetmeyin
Kulislere yansıyan bilgilere göre, Cohen, İstanbul’da banka müdürlerine, İran’a nükleer çalışmaları nedeniyle uygulanan ambargonun sürdüğünü ve nasıl işletilmesi gerektiğini anlattı. Cohen, “Para trafiğini gevşetmeyin, yaptırımlar bitmedi” mesajını verdi.

ABD'li senatörlerden HALKBANK şikayeti
ABD Kongresi’nden çok sayıda parlamenter, bir süre önce Amerikan Dışişleri ve Hazine bakanlıklarına yazdıkları mektuplarla İran devletinin Halkbank üzerinden yaptığı altın ticaretine karşı önlem alınmasını istemişti.

Kongre Türkiye’yi sordu
Kongre, Türkiye’nin İran yaptırımlarına ne kadar uyup ne kadar uymadığı konusunda Hazine Bakanlığı’ndan bilgi istemişti. İran’ın geçtiğimiz haftalarda nükleer çalışmalarını sınırlandırmayı kabul etmesiyle, bu ülke ticaretine darbe vuran ambargoların gevşeyeceği belirtilmiş, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İran’la altın ticaretinin yeniden başlayacağını dile getirmişti.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Galiba anlasilmadi , biraz kurtlar vadiside mi izlemiyorsunuz.

Türkiye büyük devlet olmak istiyor bunun icin bölgede kendini otorite sayan israille catisma kacinilmaz. Türkiye diyorki; bu bölge 1000 yildir benden soruldu, sen dagdan gelip bagdakini ezmeye calisiyorsun. Bundan sonra bölgede benim dedim olacak en azindan bana ters düsmeyeceksin diyor.

Israilin otoriteligi yipranmistir, karizmasi fena cizilmistir. Cemaat otoriteyle uyumlu olmaya merakliysa fark etmelidirki otorite artik Türkiyeye kismen gecmistir ve tamamini eline alma cabasi icinde, cemaat bu baglamda destek olmali, israilin ekmegine yag sürecek hareket ve davranislardan uzak durmali.

Zaman birlik olma zamani, bir olalim diri olalim. Kücük hesaplar icinde olmayalim!

agbi

Yasaklı
Galiba anlasilmadi , biraz kurtlar vadiside mi izlemiyorsunuz.

Türkiye büyük devlet olmak istiyor bunun icin bölgede kendini otorite sayan israille catisma kacinilmaz. Türkiye diyorki; bu bölge 1000 yildir benden soruldu, sen dagdan gelip bagdakini ezmeye calisiyorsun. Bundan sonra bölgede benim dedim olacak en azindan bana ters düsmeyeceksin diyor.

Israilin otoriteligi yipranmistir, karizmasi fena cizilmistir. Cemaat otoriteyle uyumlu olmaya merakliysa fark etmelidirki otorite artik Türkiyeye kismen gecmistir ve tamamini eline alma cabasi icinde, cemaat bu baglamda destek olmali, israilin ekmegine yag sürecek hareket ve davranislardan uzak durmali.

Zaman birlik olma zamani, bir olalim diri olalim. Kücük hesaplar icinde olmayalim!

Bak bu adresi tıkla BUGÜNÜN GÜRÜL GÜRÜL GELECEĞİNİ DİLİPAK bile söylemiş...http://www.ihvanforum.org/showthrea...RA-CEVAP-lar&p=1341326&viewfull=1#post1341326

bi husben

Kıdemli Üye
Otorite, herhangi bir konuda bir şeyin yeterliliğine herkesi inandırarak bir kişinin kendine sağladığı itaat ve güven; hâkimiyet ve emretme kudreti; yaptırım koyma ve kullanma gücüdür

Evettttt @muallim 08 ve @Erdem yukarıdaki tanım doğrumudur ? Yanlışmıdır ? Peki siz ne dersiniz @Mahabad ve @hirahos

Şimdi gelelim gündem e

Güne kadar AK parti İSLAM a aykırı hatta ihanet ediyor diye iddiaa edenler şimdi sıkı AK PARTİLİ peki neden OTORİTE İSRAİL in soğuk savaş pisikolojisinin etkisi altında kaldıkları içindir.

@talib kötü bir tanımlama yapmış CEMEAT İSRAİL in kucağında dün se başka idi.

Türkiyede İKİ BÜYÜK OLUŞUM VAR TARİKAT Kolları ve Nur Cemeatleri talib devamlı TARİKAT ehli gözüküp Nur Cemeatlerine saldırıyor bu iki oluşumun aralarındaki hizizipleşmeler kimin işine yarar İSRAİL in bu fitneleri yayan BU DURUMDA İSRAİL in kucağına oturmuş.

KUCAĞINA OTURMUŞ deyim biraz edep dışı ama talib e müsade ettiklerinden dolayı banada müsade ederler her halde Sn Yönetiminin üyeleri.

Şimdi sormak isterim CEMEATİ SUÇLAYANLARA

Bakan Gürel in oğlunun evine 7 ÇELİK KASA yı Cemeat mi koydu Meşhur ALTIN Yüklü Uçağın Türkiyeden çıkışına Cemeat mi müsade etti ?

Bugün çok Baba Evlatların yaptıklarından kısmen haberi oluyor KİMSE DİREK BAKANI veya BAŞBAKANI suçladımı Cemeatten ? BÖYLE BİR SUÇLAMA VARMI ?

Yaaaa DÜNE KADAR ERDOĞAN ın oğullarının GEMİCİKLERİN le suçlayanlar şimdi ERDOĞAN ı YEDİRMEYİZ DİYORLAR.

YAZIKLAR OLSUN İKİ OLUŞUM daki SIZMALARA Bizleri CHP lilerin dillerine Ulusalcıların dillerine düşürdüler YAZIKLAR OLSUN

YAZIKLAR OLSUN Tarafgirlikleri ile SİYONİZM in TOPLUM MÜHENDİSLERİNİN ellerine düştüklerinden dolayı oyuncakları oldukları için.

AK PARTİ İSRAİL in Gündümünde Cemeat İsrail in güdümünde bU İDDİALARI YAPANLAR İSRAİL in OTORİTE OLDUĞUNU KABUL EDİYOR DEMEKTİRLER.

yaghu agbi çok komıksin yaa

şimdi it sürüsü lideride sürüde otoritedir şimdis siz it sürüsü liderinide otorite görüp emrine amde olursunuz nerde otorite ehli kitap muhipleri cemiyeti otoritenin boyunduruğu aqltına girer girerde bi ummetin boyunduruguna giremediler

talib

Kıdemli Üye
Mesele İsrail dünyevi bir güç olarak kendisini kabul ettirmiş midir ettirmemiş midir, otorite midir değil midir? agbi illa dedirticek ya, diyelim ki hadi İsrail otorite. Otorite diye gidip papanın elini öptüğünüz gibi biz de elini öpüp itaat mi edelim yoksa bu otoriteyi güçsüz kılmak için gayret mi edelim? Lütfen artık kirli ağzınıza Mavi Marmara yı almayın

agbi

Yasaklı
Mesele İsrail dünyevi bir güç olarak kendisini kabul ettirmiş midir ettirmemiş midir, otorite midir değil midir? agbi illa dedirticek ya, diyelim ki hadi İsrail otorite. Otorite diye gidip papanın elini öptüğünüz gibi biz de elini öpüp itaat mi edelim yoksa bu otoriteyi güçsüz kılmak için gayret mi edelim? Lütfen artık kirli ağzınıza Mavi Marmara yı almayın

SENİN AĞZIN çokm u temiz TERBİYESİZ.