İhtilam Olmuş ve Sırt Üstü Uyanan Kadın

hirahos

Kıdemli Üye
Soru

Ben bir bayanım. Bazen rüyamda cinsellikle ilgili şeyler görüyorum. Uyandığımda bir yaşlık olmuyor, yan üstü uyanıyorum ve gusül almıyorum. Ama aklıma şöyle bir şey geliyor: Rüyayı gördüğümde sırt üstü yatıyorsam ve uyku sarhoşluğuyla yan tarafıma döndüysem ama bunu hatırlayamıyorsam diye evham yapıyorum. Bu konuda bilgi verir misiniz?

Cevap (Mehmet Talu hoca)

Bismillahirrahmanirrahim

Rüyada ihtilam olduğunu hatırlayan bir kadın sırt üstü yatar vaziyette uyanacak olursa, bir yaşlık hissetmese bile gusül almalıdır. Çünkü çıkan meninin tekrar geriye dönmesi bu yatış pozisyonunda kuvvetle muhtemeldir.

Rüyada ihtilam olduğunu hatırlayan bir kadın yüzüstü veya yanına dönük yatar vaziyette uyanacak olursa, bir yaşlık hissetmezse, gusül alması gerekmez. Çünkü bu yatış pozisyonları meninin tekrar geriye dönmesini oldukça zorlaştırmaktadır.

Soruda belirttiğiniz şekilde bir evhama kapılmanıza gerek yoktur.

Çünkü burada önemli olan, yatış posizyonlarının akıntıya olan etkisidir. Kişi ihtilam olduktan sonra uyanana kadar çeşitli pozisyonlarda yatacak olsa, zaten bunun etkisi ortaya çıkacaktır.

Mesela ihtilam olduktan sonra uykusu içerisinde yanına dönüp uyumaya devam eden bir kadından ihtilamda vuku bulan meni dışarı çıkacaktır. Çünkü bu pozisyon akıntının dışarı çıkmasına oldukça müsaittir.

Selam Ve Dua ile