İDDİALARA CEVAPLAR İftira sa iftira ama CEVAPLAR BURDA.

Muminaga

Yeni
@Mahabad

Senin her iddiana cevabım var ama böyle dağınık olmaz ESKİ YAZILARIN İDDİALARIN da bende var.

ÇOK KENDİNE GÜVENİYORSAN ÇIKARSIN KARŞIMA DÜŞÜNCE ER MEYDANINDA TEKE TEK DÜŞÜNCELERİMİZİ ORTAYA KOYARIZ.

Böyle kaçak düşünce münazarası yapılmaz.

........................

agbi

Yasaklı
.....................

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ HAKARET , KÜÇÜMSEME ama bunu yaparken bile BİLGİ BİRİKİMİNİZİ ORTA YA ÇIKARIYORSUNUZ.

KUŞ BEYNİ HACIM OLARAK YAPTIKLARI İŞLERE GÖRE ALLAH cc mucizesi görülür Bak HACIM DİYORUM Senin hacmının belkide veya benim beyin hacmımın %00 1 %000 1 mi Birde yazdığınla haz almış kalkmışsınız :D siz busunuz ya

agbi

Yasaklı
henuz-bir-gun-bile-gecmeden-ekmeleddin-ihsanogluna-iftira-atmaya-basladilar.jpg

elbiss

Ordinaryus
Türkiyede faaliyet gösteren her birim şunu bilmesi gerekir ki Azledilen olması beklenilen hususiyet ve kavram Türkiye nin Birliği Bütünlüğü ve Refah-ı esasiyeti olmalıdır diye düşünüyorum...

Türkiye uzun yılların getirdiği yorgun dolu süreçlerin çektiği çalkantılı acılı süreçlerin bir ülkesidir...

Türkiye yi daha fazla yormamak Türkiye nin önünü daha fazla tıkamamak gerek...

Bu genç evlatlar ülkesi parlayan Güneş gibi ışıltısına kavuştuğu anda Yeryüzü yeni bir ışıltı ile güne Merhaba derken Evrendeki tüm canlılar o günü bolluk ve büyük bir İhsan ile kutlayacak...

O yüzden şudur ki hesap olunan tarihten evvel bu ülkede ne partiler nede cemaatler öndedir...Bu ülkede önde olan ve olacak olan tek bir zümre vardır o da din dil ırk mezhep gözetmeksizin varlığı ve esasiyetiyle bir ve bütün olunan TÜRKİYE HALKI dır..

Unutmayalım ki...
Bir gün liderler de bu FANİ hayattan ayrılır Unutmayalım ki bir gün HERKES bu FANİ hayattan ayrılacak o yüzden önce her insan KENDİNDEN ve yaptıklarından sorumludur kelimesini hiç unutmayalım...

Eğer dünyada güzel işler yapacaksanız İNSANLAR için çalışın İNSANLAR için üretin İNSANLAR için sevgive saygıyla HİZMET edin....

Eğer dünyada Sadece PARA için hizmet üretiyor ve çabalıyorsanız bilin ki o hizmet hiç bir daim tam akdine ulaşamaz...ALLAH ın hükümlerini iyi bilebilmek gerek...

Risale-i Basımlarına gelince Sevgili büyüğümüz Bedüzzamanın varis bıraktıkları şayet var ise esas sahipleri onlardır bunu unutmamak gerek çünkü bu emanet görevidir...emanetler sahiplerinde kalmalıdır...

Fakat şuda unutulmaması gerekir ki..

Bedüzzaman said nursi büyüğümüz zamanında eserleri için para toplamamış aksine cebinden para vermiştir...Bu işlerde varislerin basım ve yayımlama gücü yok ise gücü olanlarla parasal anlamda ücretsiz taktim sunumu daha değerlidir...Böyle likle eserler her eve ulaşma imkanına sahip olacaktır...

Fakat günün şartlarına baktığımızda zaten artık dünyada oldukça yaygınlaşan TABLET uygulamaları var yani dileyen insan netten de bu uygulamalar var ise sahip olabiliyorlar..Bunun yanında Kitap okunma oranı Türkiye de oldukça düşük ...

Yani Kitap evde dursa bile Okunmadıktan sonra bir anlamı olmuyor...

Velhasıl kelam uzun lafın kısası...
Sorunlar sıkıntılar çözümsüzlükler dünya hayatında hep oluyor ama önemli olan Böyle durumlarda hemen bir ihtilaf a düşmek hemen düşman kesilmek değildir...

Nerede kaldı o takva dolu söz meclisleri....Meclislerinizi kurarken ve oluştururken Söz meclislerini yapmalısınız..

Söz Meclisi Nedir Denilirse?...

Buralarda takva ehli konuşur yani ALLAH a gönül veren Erenler yurdudur burada söz meclisinde Dünyaya güç katan PARA yoktur bu esasiyet girmez bu ehilde HİZMET aşkı ile ayrışmaya neden olan düzensizlikler ve çözümsüzlükler giderilir...

Hakem-i Evliyalar ile işler düzene koyulur Ray ve Çarklar sadece bir ve bütün için aşkla azamet ve sevgiyle hizmet eder Hizmet ve gönül ehli beklemez verir dağıtır hemide bolcana kaşık kaşık...Bekleyen bir hizmet ehli el açmış murat isteyene benzer oysaki hizmet ehli üretir ve taktim eder....(oda elindeki cevheri hazineyi mücevherattı insan-ı eseri ile)(yani sahip olduğu takva hazinesi müritleriyle)

Öyle.

hirahos

Kıdemli Üye
agbi'yi kısaca tarif edeyim: İdraki donmuş. Kulakları tıkalı. Gözleri, ağır sakat. Aldığı haşhaşın etkisinden 100 yıl geçse uyanamaz. Hainleri savunmakla hain. İslam düşmanlarını desteklemekle tehlike içinde.

Duadan başka hiçbir sözden anlamaz (kâr etmez).

Allah kurtarsın. Amin.

İftar vaktinde, genellikle ezanı okunurken yapılan dualar mutlaka kabul edilirmiş. Dua edelim bunlara inşallah.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Ebû Bekre radıyallahu anh, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken dinledim, dedi:

Kim devlet başkanına ihânet ederse, Allah da ona ihânetinin cezasını verir.”

Tirmizî, Fiten 47. Ayrıca bk. Ahmed İbni Hanbel, Müsned, V, 42, 49

kilicarslan

Kıdemli Üye
bak agbi gelmis, hos gelmis de hicbir sey degismemis anlasilan.

agbi

Yasaklı
Aynı cümleyi teyiden bir daha yazayım:

İhanet ve tahrifleri AYYUKA çıkan, cürümleri saya saya bitirilemeyen bir münafığı savunmaya devam etmek, Allah'ın sana gazabı olmalı.

Şu hakikati sen gibi haşhaşi olmayanların çoğu gördü. Sen kör gözüne parmak devam.

terbiyesize görgüsüze ve utanmaza bak.
"Allah ak partiden razı olsun" diye konu açan ve o konu içinde farklı görüş belirtenlere bin türlü hakaret eden @agbi şimdi de ak partiyi savunanlara trol diyor.
vay utanmaz, ikiyüzlü sahtekar haşhaşi vay

........................

İŞİNİZ GÜCÜNÜZ HAKARET , KÜÇÜMSEME ama bunu yaparken bile BİLGİ BİRİKİMİNİZİ ORTA YA ÇIKARIYORSUNUZ.

KUŞ BEYNİ HACIM OLARAK YAPTIKLARI İŞLERE GÖRE ALLAH cc mucizesi görülür Bak HACIM DİYORUM Senin hacmının belkide veya benim beyin hacmımın %00 1 %000 1 mi Birde yazdığınla haz almış kalkmışsınız :D siz busunuz ya

agbi'yi kısaca tarif edeyim: İdraki donmuş. Kulakları tıkalı. Gözleri, ağır sakat. Aldığı haşhaşın etkisinden 100 yıl geçse uyanamaz. Hainleri savunmakla hain. İslam düşmanlarını desteklemekle tehlike içinde.

Duadan başka hiçbir sözden anlamaz (kâr etmez).

Allah kurtarsın. Amin.

İftar vaktinde, genellikle ezanı okunurken yapılan dualar mutlaka kabul edilirmiş. Dua edelim bunlara inşallah.

@Erdem

agbi

ramazan ayı mübarektir. lütfen unutmayın.

Uyarın için ALLAH razı olsunda bunu senden beklemezdim be Erdem RAMAZAN Ay ı Tüm Müslümanlara RAMAZAN AY ı değerlendirmen SANA gör BANA göremi yukarıdaki mesajları bir okusan derim.
@Dut_agaci ADALET ten eşitlikten bahseder ama malaesef onun içinde adalet ve adliyet SANA GÖRE BANA GÖRE düşüncesinde.

BENİM YÖNETİMDEN İSTEDİĞİM BİR MÜSLÜMAN İDARECİNİN TEMSİL EDECEĞİ ve UYGULACAĞI YÖNETİM KARARLARI Bana Hz Ömer den bahseden yöneticilerden Hz Ömer ra ın adaletini istemek HATA mı ? SUÇ mu ? BEN BUNLARI BU HAKARETLERİ YAPSA İDİM CEZAM NE OLURDU ?????

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
BENİM YÖNETİMDEN İSTEDİĞİM BİR MÜSLÜMAN İDARECİNİN TEMSİL EDECEĞİ ve UYGULACAĞI YÖNETİM KARARLARI Bana Hz Ömer den bahseden yöneticilerden Hz Ömer ra ın adaletini istemek HATA mı ? SUÇ mu ? BEN BUNLARI BU HAKARETLERİ YAPSA İDİM CEZAM NE OLURDU ?????

Hz.Ömer adaletini bekleyen, Hz.Ömer'in yönettikleri gibi olacak.

Hz.Ömer'in yönettikleri gibi şeriattan kıl kadar sapmayacak.

Hz.Ömer'in yönettikleri gibi şeriattan sapanlara "yanlış yapıyorsunuz" diyecek

Daha bunu diyemiyorsan, bağlı bulunduğun gazete ve televizyona söz geçiremiyorsan, tv ve gazeten ile ihvan forumu bir tutuyorsan, daha ne denir sana agbi ?

agbi

Yasaklı
Hz.Ömer adaletini bekleyen, Hz.Ömer'in yönettikleri gibi olacak.

Hz.Ömer'in yönettikleri gibi şeriattan kıl kadar sapmayacak.

Hz.Ömer'in yönettikleri gibi şeriattan sapanlara "yanlış yapıyorsunuz" diyecek

Daha bunu diyemiyorsan, bağlı bulunduğun gazete ve televizyona söz geçiremiyorsan, tv ve gazeten ile ihvan forumu bir tutuyorsan, daha ne denir sana agbi ?

SİZ İLK ÖNCE sorumlu OLDUĞUNUZ Forum da uygulayın ki başkalarını TENKİT ETME HAKKINA SAHİP olunuz.BİR HALK DEYİMİ vardır TAKVA ile yaşamayanın TAKVA ile değerlendirmesi o kişinin NEFSİNİN ESİRİ olduğunu gösterir.

Ayrıca BAHSETTİĞİN KURUMLAR ın yönetim ile en ufak bir yönetim ilişkim yok sözüm de geçmez ama senin burda YAPTIRIM YETKİN VAR.

agbi

Yasaklı
SİZ İLK ÖNCE sorumlu OLDUĞUNUZ Forum da uygulayın ki başkalarını TENKİT ETME HAKKINA SAHİP olunuz.BİR HALK DEYİMİ vardır TAKVA ile yaşamayanın TAKVA ile değerlendirmesi o kişinin NEFSİNİN ESİRİ olduğunu gösterir.

Ayrıca BAHSETTİĞİN KURUMLAR ın yönetim ile en ufak bir yönetim ilişkim yok sözüm de geçmez ama senin burda YAPTIRIM YETKİN VAR.
@Dut_agaci

ŞİMDİ İHVAN FORUM REKLAM BÖLÜMÜNDE AKBANK reklamı gördüm Eeee siz TAKVA lısınız STV de ve Zaman da K.K.LARI BANKA REKLAMLARI nın yayınlanmasını HARAM olarak vede doğru nitelendirdiniz ŞİMDİ AYNI REKLAM İHVAN FORUM dada var bu durumda siz yönetici siniz diye HELAL mi oluyor.

BAKIN TENKİT EDECEKSENİZ NEFSİNİZLE DEĞİL AKLINIZLA TENKİT EDİN.Ben bu reklamlardan Ne @Enes i nede @Erdem i nede yönetimi tenkit etmem PAKET tir bunlar yaaa HİÇ REKLAM ALMIYACAKSINIZ yada PAKET OLARAK alacaksınız YADA HER ÜYE BELİRLİ RAKKAM VERECEK DEVAMLI İHVAN FORUM a REKLAM almıyacaklar.

agbi

Yasaklı
@agbi bu arada hala faiz reklamcılığına HARAM'dır diyemedin.

Hatırlatayım !

Ağabeylik böyle mi oluyor ?

BAKIN TENKİT EDECEKSENİZ NEFSİNİZLE DEĞİL AKLINIZLA TENKİT EDİN.Ben bu reklamlardan Ne @Enes i nede @Erdem i nede yönetimi tenkit etmem PAKET tir bunlar yaaa HİÇ REKLAM ALMIYACAKSINIZ yada PAKET OLARAK alacaksınız YADA HER ÜYE BELİRLİ RAKKAM VERECEK DEVAMLI İHVAN FORUM a REKLAM almıyacaklar.

Yöneticilik böylemi oluyor SANA GÖRE BANA GÖRE ?

Enes

İhvan Forum Üye
Fetullahcilarin kronik hastalığıdır

Bir tenkide maruz kaldi mi hemen başkasına çamur atar

agbi

Yasaklı
Fetullahcilarin kronik hastalığıdır

Bir tenkide maruz kaldi mi hemen başkasına çamur atar

Enes AKLIN değil nefsin konuşuyor birde konuya vakıf değilsin.

FORUM daki reklamları ilk başladığı zaman en çok ben savunmuştum BUNLAR PAKET EĞER REKLAM GÖRMEK İSTEMİYORSANIZ FORUM un masraflarına katılın diye HATIRLAMAMANA İMKAN YOK.

Gelelim konuya ÇAMUR ATAN BEN DEĞİLİM senin yöneticin bana STV ve ZAMAN gazetelerinde Banka reklamlarının haram olup olmadığını HARAM OLAN REKLAM hakkındaki düşüncelerimi sordu buna göre cevap verdim.

NEFSİNİN ön plana çıktığı belli KONUYA VAKIF OLMADAN NEFİS ÜRÜNÜ hem yöneticini koruma hemde F.Gülen ve cemeatine saldırma.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net

Ben sana yönetimindesin dedim mi ?

Fetullah Gülenin'in Cemaati mensubuysan gazetesinden de televizyonundan da sorumlusun demektir.

Hep birlikte "daha güzele" giderseniz.

Böylelikle altın nesil, adanmış ruhlar olursunuz.

Ancak bu şeriatsızlıkla olmaz muhterem.

hani "ben ağabeyim" diyorsun ya, böyle ağabeylik olmaz

biz hiçbir zaman takvalı edasıyla piyasa da süzünmedik

kendimize "kazananlar, farklı olanlar" demedik muhterem