İçimizden Geldiği Gibi!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu dedikleriniz bir şekilde herzaman varolagelmiş. İnsanlığın imtihanı her dönem aynı olmuş, haddi aşanlar karşılığını bulmuşlardır. Bu demek değildir ki yurdum insanın %80 i bu haldedir.

Allah iyilerle karşılaştırsın. Duanıza "amin" diyorum.

Hangi parti merkezinde anket yapsan o partinin % yüz iktidar olacağı sonucuna varırsın. ?
Resimdeki yüzde 80 hep acı tecrübeler yaşayanlar arasındaki ankette çıkmıştır. ?

spesifik

آزادی قید و بند
Bu dedikleriniz bir şekilde herzaman varolagelmiş. İnsanlığın imtihanı her dönem aynı olmuş, haddi aşanlar karşılığını bulmuşlardır. Bu demek değildir ki yurdum insanın %80 i bu haldedir.

Allah iyilerle karşılaştırsın. Duanıza "amin" diyorum.
Ablacım zaten insan devamlı imtihanda olduğunu tahayyül etse hayrı sabrı tavsiye eder
Lakin gerçekten insanların bakış açıları masumiyetini yitiriyor
Bazen olmasi gerekeni hatırlatmak insanların nefsine dokunuyor
Sizi suçlamaya başlıyorlar
Muhasebeyi unuttu insanlık merhameti unuttu
Çok kirlendik kirlettik dünyayı

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Neyse hayırlısı olsun... Bura çok vakit alıyor... Size hayırlı konular, hayırlı yazılar, hayırlı tartışmalar... Selamlar...

spesifik

آزادی قید و بند
2019 baya sulu geçti geçmeye dewam ediyor
Orduya rağmen bensiz organise yapamiyollar yaa =)
Hasıl-ı yine bir maideye nail olmuşuzdur ufukta kaplıca görünüyor
Elhamdülillahi Rabbil Âlemin

spesifik

آزادی قید و بند
Seytan insan-ı Allahın rahmetiyle çok aldatır
Oysa Allah firavunun tevbesini kabul etmiyor
Son pişmanlık yalnızca sahibini inandırır(kanar)
kimseye faydası olmaz

Kulabdullah006

İhvan Forum Üye
Bakara Suresi, 160. ayet: Ancak tevbe edenler, (kendilerini ve başkalarını) düzeltenler ve (indirileni) açıklayanlar(a gelince); artık onların tevbelerini kabul ederim. Ben, tevbeleri kabul edenim, esirgeyenim.

cemaliii

Kıdemli Üye
Asgari ücret konusunda hükümet taviz vermemelidir. Ben bir chpli olarak bu konuda eskiden beri hükümetten yanayım. Asgari ücretin 1500 tl olduğu yılda hükümetten yanaydım. Chp popülist politika izledi. Hükümet doğru politika izledi. Ama 7 haziran seçimlerinde hükümetin oyu düşünce malesef onlarda seçim oy hesabı için popülist politikaya teslim oldu. Bu sefer inşallah doğru politika izleyip asgari ücreti gereksiz şekilde artırmazlar.

Hakperest

Kıdemli Üye
Asgari ücret konusunda hükümet taviz vermemelidir. Ben bir chpli olarak bu konuda eskiden beri hükümetten yanayım. Asgari ücretin 1500 tl olduğu yılda hükümetten yanaydım. Chp popülist politika izledi. Hükümet doğru politika izledi. Ama 7 haziran seçimlerinde hükümetin oyu düşünce malesef onlarda seçim oy hesabı için popülist politikaya teslim oldu. Bu sefer inşallah doğru politika izleyip asgari ücreti gereksiz şekilde artırmazlar.
Senin tuzun kuru tabi
Turkiyedeki gelir uçurumu ne kadar hiç araştırdın mı
Asgarî ücret 4 kişilik bir aileyi geçindirebilmeli
İnsanlar köle değil ya

cemaliii

Kıdemli Üye
Sokaklar güvensiz bulunduğumuz caddede her akşam ya adam bıçaklama veya silahla yaralama oluyor. Kaç tanesi ne kadar süre hapiste kalıyor? Yasaların kanunların caydırıcılığı ne kadar? İnsanların can güvenliği gitgide azalıyor sanki? devlet biran önce çözüm bulmalı.