İçimizden Geldiği Gibi!

cemaliii

Kıdemli Üye
imamoğluyla ilgili kafamda soru işaretleri var. Bekleyip görelim biraz daha tanıyalım istiyorum..tanımadan iyi yada kötü demek istemiyorum. Şimdilik gözlemlediğim ve araştırdığım kadarıyla iyi olduğunu sanmıyorum.

cemaliii

Kıdemli Üye
Çuvaldızı kendimize de batırmalıyız. Hep chp dini cemaat tarikatların insanların dini duygularıyla oynamasını gündeme getirmiştir.fakat atatürkle kandırma hiç gündeme gelmedi.

Peki dinle kandırma varda atatürkle kandırma yok mu? Misal yılmaz özdili atatürkçü bilir sever yazılarını okurdum. Taki geçen istanbul il başkanına teşekkür ettiği ve destek vermeliyiz dediği yazısına kadar. Bu il başkanı değilmiydi atatürkün askeri değiliz diyen? Siz atatürkçü olduğunuzu iddia eden yılmaz özdil buraya kadarmıydı seçim kazanana kadarmıydı atatürkçülüğünüz? Neymiş il başkanı çok çalışmış seçim sürecinde ona destek vermeliymişiz. Demekki eleştirdiğiniz akpden farkınız yok. Herşey koltuk için seçim için. Bir seçimde atatürkün askeri değiliz diyenler kıymetli olduysa, sizin bizi atatürkle kandırmakta cemaat liderlerinden farkınız kalmıyor. Sizin de gerçek yüzünüzü samimi olmadığınızı gördük yılmaz özdil.

"CHP seçmenleri meydanlarda caddelerde televizyon programlarında bangır bangır “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” diye haykırırken, bu slogandan onur duyarken, “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” diyemeyen il başkanları mı… Ümit Kocasakal mı?"

Bu sözler yılmaz özdile ait. Kurultay zamanında ümit başlıklı yazısından. İl başkanlarından kastı istanbul ve bursa il başkanları. Bir seçim kazanmaya bakıyormuş demekki sevilmek ve sevmek. Yazıklar olsun.

ihvanistanbul

AkhenAton
imamoğluyla ilgili kafamda soru işaretleri var. Bekleyip görelim biraz daha tanıyalım istiyorum..tanımadan iyi yada kötü demek istemiyorum. Şimdilik gözlemlediğim ve araştırdığım kadarıyla iyi olduğunu sanmıyorum.

Hacı abi bu hükme nereden vardın?

Ben tüm konuşmalarını izlemedim ama şu ana kadar gördüğüm kadarıyla yapıcı bir profil çiziyor. Hatta şaşırtıcı derecede klasik chpli algısından uzak görünüyor. böyle görünmesi aklımda soru işareti uyandırmıyor değil ama senin gözlemini merak ettim :)

cemaliii

Kıdemli Üye
Hacı abi bu hükme nereden vardın?

Ben tüm konuşmalarını izlemedim ama şu ana kadar gördüğüm kadarıyla yapıcı bir profil çiziyor. Hatta şaşırtıcı derecede klasik chpli algısından uzak görünüyor. böyle görünmesi aklımda soru işareti uyandırmıyor değil ama senin gözlemini merak ettim :)

Üstad ben kılıçdaroğlu ilk geldiğinde halka tepeden bakmayacağız halka ineceğiz, halka tepeden bakan gitsin bu partiden dediğinde sevinmiştim. Çünkü bende öyle düşünüyordum. Sonra kılıçdaroğlu bu kesimi partiden kovaladı ve kovalamadıklarınıda etkisizleştirdi. Bu kesim daha çok partide ki ulusalcı kemalist kesimdi. O kesimin halka tepeden bakışını ve slogancı rozetçi tavrını bende sevmiyordum ve aferin dedim ve sevdim o vakitler kılıçdarı. Sonra sağa açıldı. Bunu bende yıllardır savunuyordum. Chp merkez sağa açılmalıydı. İlk baştan böyle olumlu giderken sonra uç sol görüş ve örgütler partiye doluşmaya başladı. Sonra 7 haziranda hdpye destek olunmaya başlandı. Sonra giderek hdp çizgisi benimsendi. Sonra fetö darbesine tiyatro konttollü darbe söylemleri geldi sonra fetöcüler adalet maskesi altında savunulmaya başlandı. Sonra il başkanları atatürkün askeri değiliz demeye başladı. Sonra fetöcülerde partiye sızmaya başladı. Sonra hdp ile iyice kolkola girildi. Sonra dış güçlerin chpye desteğini görmeye başladım.

Soru şu üstad. İmamoğlu chpye ne zaman girdi? Kılıçdardan önce mi sonra mı? Sonra diye duydum. Sonraysa kılıçdarın chpye kattığı hangi kadrodan bu adam? Merkez sağmı, uç sol örgüt misyonu mu, hdp kökenli mi, fetö kökenli mi? Eğer merkez sağ kökenliyse sorun yok. Diğerleriyse sorun var desteklemem o klikleri.

spesifik

آزادی قید و بند
Kendi görsün kendi anlasın
Bırak kendi düştü kendi kalsın...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İslâm medeniyetinin mitolojisi insan-ı kâmilleri konu edinir, tanrıları değil. İnsanlık tarihinde bunun başka bir örneği yok.

Allah dostlarının kerametlerini okurken, dinlerken o kadar hoşlanıyorum ki anlatamam. Üstelik bu mitoloji dipdiri yaşıyor.

Hiçbir medeniyet mitolojisiz varlığını sürdüremez. Mitoloji şart. Medeniyet felsefecileri bunu bilir. Beni hayrete düşüren, tevhid medeniyetinin bu işi insan-ı kâmiller üzerinden yürütmesi. Bu müthiş bir şey. O kadar orjinal, o kadar itikâda uygun ki, bu müthiş bir şey.

Dikkat buyrun;
- İnsan-ı kâmil (Allah dostu) suyun üstünde yürümüş, birkaç yerde görünmüş, ta uzaktan elini uzatıp yardım etmiş, ......
- Bunu nasıl elde etmiş?
- Yalan söylememiş, haram yememiş, hak gözetmiş, eline beline diline hakim olmuş, nefsini ıslah etmiş, dünyaya meyletmemiş, Allah'ı zikretmiş, iyi işler yapmış, ....

Bu mitolojinin ne üzerinden işletildiğini anlıyor musunuz?

Keşke bu medeniyetin çocukları bu birikimden utanacakları yere, hatta bunlarla alay etmek yerine bunun ne kadar kıymetli bir şey olduğunu anlasalar. Aşağılık kompleksi buna izin verir mi?

Yaşayan bir medeniyetimiz var. Lakin can çekişiyor. Henüz ölmediği için, henüz müzeye kaldırılmadığı için, henüz fosilleşmediği için Batı uygarlığı çıldırıyor. Çünkü bu yaralı ama hâlâ canlı olan medeniyetin dirilme potansiyelinden korkuyor. Diğerleri, kendilerine hiçbir şekilde tehdit oluşturmuyor. Bu yüzden kurmay zekası elinden çıkmış müthiş ince stratejilerle işte bu medeniyetin hayatta kalan damarlarına saldırıyorlar. Dolaylı yoldan. Bunun böyle olduğunu, neden karşı olduğunu anlamadan karşı olan, neden bunlarla alay ettiğini anlamadan alay edenlerden anlarsınız. Hem de kendi saflarımızdaki geri zekalıların elleriyle; dünyayı bilmeyen, oluşumları anlamayan, sığ, sığır, kompleksli sefil islamcıların eliyle. İlahiyattan mezun oluyorlar ama dünyayı bilmiyorlar. Modernizmi özne, islamı nesne edinmiş zihin kodlarının esiri olduklarının farkında bile değiller. Ama her şeyi biliyorum havasındalar. Komünizme inanarak gelenek adına ne varsa yakıp yok eden Ruslar ve Çinliler gibiler; kültür devrimi yapıp 70 yıl sonra köpekler gibi pişman oldular ya! Aynı onlar gibi bu içimizdeki beyinsizler.

Keşke bu medeniyetin çocukları bunun farkında olsalar. Aşağılık kompleksi buna izin verir mi?

Son düzenleme:

adams77

Kanalizasyoncu
mübarek aylar diyorsunuz ama ne kadar mübareksizlik varsa yapıyorsunuz :))

Kaçak

Yeni
İç getirmece bunlar :)
Bu arada Malatyalı kim vardı ?
Ebacığım sen Malatyalıları severdin , an itibari ile malatyadayım ...
Malatya’nın koyunu sonra çıkar oyunu :)

Kaçak

Yeni
Şey Erdem nerde ya ?
Valla birşey yapmayacağım , bi çıksana ortaya :)

adams77

Kanalizasyoncu
forum kapanıyor fakat güzel özellikleri yeni görüyoruz :))