İçim titredi, nefesim yetmedi!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir köşeye büzülmüş şekilde inliyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimseden habersiz, gözyaşları lekesiz, şevksiz ve bir hissizlik hüküm sürüyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Belli ki umutları neticesiz kalmış, belki de henüz vakti saati vucut bulmamış ağlıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi sebep, ruhundan serdettiği bin bir hikmeti mabet, hiçbir ses gelmiyordu[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Elhak insandım, kandım, bir candım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sinemin burukluğunu gizleyerek ve müsaade isteyerek bir hal hatır sorum, o an anladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Duyduklarım karşısında, şaşkınlığın sağanağında, o an bende çaresizliği yakinen tanıdım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dayanamadım, bin bir hüzünle ne yapmalıyım diye halimi sorguladım, sessizce ağladım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Babasını kaybetmiş, günlerce yatakta inlemiş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne bir hekim gelmiş ve ne derdine sahip çıkan bir nefes, eşlik ederek hastaneye götürmüş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Garip ve kimsasizmiş, hukukunu bilen bir nasip değilmiş, acziyet içindeymiş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Henüz köyden geleli çok yakın olmuş ve fakat kimseyle tanış olmadan gçöüp gitmiş[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Taktiben oniki, onüç yaşlarında bir kız çocuydu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bitap bir şekilde, güneşin hücüm ettiği bir vakitte, kendi kendine derleniyor ve ağlıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Annesini de kaybedeli üç yıl olmuş, yalnızlığın ve bizarlığın kadrinde solmulmuştu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hali ikliminde, bahtının eşiklerinde ve ümitlerin beklentisiyle bir hal olmuş zavallıydı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Evvin hali çok perişandı, ne yaygı ve ne de bir kanepe vardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mutfak tımtıkır bir şekilde ve sessizliğin kuşattığı serzenişlerin iniltisiyle hareketsizdi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yapmalıydı ve nasıl bir çıkış yolu bularak dertler paylaşılmalıydı, hal bulunmalıydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tertemiz ve bir o kadarda ürkek bakan zavallı kızın melali yakinen hissedilmeliydi[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Birkaç dosta telefon ederek [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve o an ki hal efkarımı serdederek yardım diledim, el aman dedim, Hakka el açtım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bilinmeyen dertlerin ilzamıyla ve o an şahit olduğumu,bin hüzün yaşayarak titremiştim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bilmemek çözüm değil, kimden habersizsen,hiç dert edinmeden ömüt tüketmişsen dedim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Başımı önüme eğerek, ne kadar betbah olduğuma hükmederek ağladım ve yakardım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN [/FONT]