İçim kan ağlar, nefesim hangi lahzanın abadına akar!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Oysa ne kadar masumdum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki çocukluğun muştusuyla aranan ve emanet-izamanda umutlanan bir kuldum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne vakit ruhumdan tebarüz eden korkuyu tanıdım, kalbimi hiç tereddüt etmeden araladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi sınavın hakikatle tebarüz ettiğine baktım, neden nasibin ne olduğunu hiç anlamadım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Yazmak ağlamaktır, sakın unutma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbi manada hıçkırıktır, hissiyatın dilegelen manasıdır diye hayıflanma, aşkla anla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi yadellerde olursan ol sakın ha korkma, kuşkuları sinende barındırarak harap olma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Lamekan olmak nedir rahmet ve bereket hangi lisanın şehrinden sudur eden asudeliktir yaşa[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hani kimseye ayan etmediğin umutların vardır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bin hüzünle derlediğin, gelinlik kız misali çeyiz sandığında gizlediğin sırlar ne aladır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi esinin firkatinden seslene sedadır hiç ağlama, umman o kanaatin için ne manadadır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk, sabrın silinmeyen nakışıdır, niyetin asliyetinde nefsi muarızlar hangi gönül için kardır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir yudum çay içmelisin, dem nedemektir hissetmelisin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbinin ihtiyaç duyduğu ahengi sinenin her üçrasında besleyip, suskunluğuna vermelisin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabır, silkiniz ve umut içinde direniştir fide olmak için gülün şevkiyle naif nefesi vermelisin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiç bizarlık hissetmeden, azim ve gayreti ihmal etmeden akıl ve irfanını ilimle şad etmelisin[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mürebbiyelik hal ehlinin vasfıdır, hilm ile alakalıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönlünü hasretmeyen nefsin sahibi ne kadar aşka ihtiyaç duyacak bir ihsan-ı inşirahtır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbin bir anlamda aklındır, feraset sanatında farktır, takva olmadıkça kuruyan bir figandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nesebinden geriye kalan kim vardır, muhabbet ve lütüf feda olundukça aşka açılan kapındır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

cicek demeti

Sükut
Hani kimseye ayan etmediğin umutların vardır
Bin hüzünle derlediğin, gelinlik kız misali çeyiz sandığında gizlediğin sırlar ne aladır
Hangi esinin firkatinden seslene sedadır hiç ağlama, umman o kanaatin için ne manadadır
Aşk, sabrın silinmeyen nakışıdır, niyetin asliyetinde nefsi muarızlar hangi gönül için kardır

yureginize saglik degerli buyugum...tesekkurler

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Çok teşekkürler ediyorum efendim...
Sağlık ve afiyet temennilerimi muhakkak ki eklerim...
Kalbinizde sürur ve şevk hiç eksilmesin diyerek niyaz eğlerim efendim...