Hz. Peygamberin " Muhakkak sizler kendinizden önce gelen milletlerin yoluna uyup gideceksiniz" sözü

hacifersat

Doçent
Hz. Peygamberin " Muhakkak sizler kendinizden önce gelen milletlerin yoluna uyup gideceksiniz" sözü

7319- Ebu Hureyre'nin nakline göre Resullullah s.a.v
şöyle buyurmuştur;

"Benim ümmetim kendisinden evvelki (ümmetlerin) yolunu karış karış, arşın arşın takip etmedikçe kıyamet kopmaz." Resulullah s.a.v 'e " Ya resullulllah (yollarına gidilen) Fars ve Rum gibi milletlermidir?" diye soruldu .Resulullah s.a.v de "onlardan başka kim olabilir". buyurdu ...

7320- Ebu said el hudri nini nakline göreResullullah s.a.v
şöyle buyurmuştur ;

"Muhakkak sizden önceki ümmetlerin yoluna karış karış, arşın arşın uyacaksınız. Hatta onlar bir keler deliğine girseler sizlerde onları takip edeceksiniz"
buyurdu. Biz " Ya Resullullah ! Bu ümmetler Yahudiler ve Hristiynlar mıdır?" diye sorduk . Resulalluah s.a.v "Başka kim olacak" buyurdu .

Buhari (Kitap ve Sünnete sarılma)

Hikem

Kıdemli Üye
Resulu Muhterem asrı saadetten günümüzü aynen görmüş...lakin bugün yaşayıpta asrı saadet örneğini görmeyip, ehli kitaba uyan ve onların yollarını bir medeniyet projesi görenlere ne demeli?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Diyalogçular bu hadis-i şerife ne gözle bakıyorlar acaba?.

Gavurlara kucak açıp müslümanlararası diyalog kurma çabası göstermeyenlerin vay haline!...

agbi

Yasaklı
Resulu Muhterem asrı saadetten günümüzü aynen görmüş...lakin bugün yaşayıpta asrı saadet örneğini görmeyip, ehli kitaba uyan ve onların yollarını bir medeniyet projesi görenlere ne demeli?

Gavurlara kucak açıp müslümanlararası diyalog kurma çabası göstermeyenlerin vay haline!...

@Hikem

@MÜTEŞEKKÜR

Her ikinize halk deyimi ile sormak istiyorum F.Gülen ve ceneatine neden bukadar GICIKSINIZ.

Madem çok beğenmiyorsunuz ÇIKIN ORTAYA ALTERNATİF OLUŞTURUM oluşturun Hiç değilse MAHALLENİZ de bir oluşum oluşturun ALLAH için yola çıkarsanız ALLAH sizi yarı yolda bırakmaz BUNA İNANIN.

@MÜTEŞEKKÜR

Size ne kendine bak SANAL da AHKÂM kesme boyundan büyük iddialarda bulunuyorsun SİZ KİMSİNİZ de KENDİNİZİ KURTARICI VASFINDA GÖRÜYORSUNUZ.

GEÇENLERDE Yönetime bildirdim silmişler bende kayıt var SADAKA ve ZEKAT paraları hakkında kimsin yaaa sen BU İDDİALARDA BULUNABİLİYORSUN ?

F.Gülen in ve Cemeatinin çalışmalarının islam a ve Vatan a NEGATİV DÜŞÜNÜYORSANIZ oluşturun hadi yaaaaa NE DURUYORSUNUZ

YETER ARTIK

Hikem ODESALI o meşhur yazı var çok dile getirisin HADİ PARAGRAF PARAGRAF irdeleyelim diyorum kaç kere ama sizde yine halk deyimi ile TISSSSSS YOK.

"Onu alimin zellesi, münafığın kitap hakkında tartışması ve saptırıcı imamların (liderlerin) hükmü yıkar."

HADİ İSPAT EDİN

Cahil Abid ve Fasık Alim”

Kimler dir F.gülen mi fasık alim yok biz bunu demedik demeyin yukarıdaki mesajlarınızdaki düşünceleriniz ana fikri bu.

agbi

Yasaklı

@MÜTEŞEKKÜR

GAVURLARA KUCAK AÇAN SENSİN farkında değilmisin ?

İŞTE KONULARIN işte mesajların ADD ,TÜRKAN SAYLAN gibi Leya ZANA lar gibi vb.kişiler gibi f.Gülen ve cemeatinin bitmesini istiyorsun onları anladıkta seni anlıyamadık ?

DARBE ve MUHTURALARIN hedefi belli peki sen neden bu konularda yoksun İŞİNEMİ GELMİYOR İSLAM a karşı yapılan hareketlerin organizszasyonlarını yapanları irdelemek.

İSTİKLAL MAHKEMELERİ nin amacı belli ama sen yoksun BU MAHKEMELERİN YAPTIKLARINI KABUL mü ediyorsun.

Geçenlerde mesaj yazmışsın Yönetimi uyardım ama bende mesajın var F.Gülen cemeati hakkında sadaka ve Zekat paraları konusunda NEGATİV YAZMIŞSIN kullanım alanları için KİMSİN YAAA SEN deniz feneri GİBİ BİR OLAYIN VAR OLMASINIMI İSTİYORSUN veya ASİLTÜRK ün yaptığı gibi.

NİFAK TOHUMLARI SOKMA Bu size son uyarım.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Ağbi!...

İkidebir ne zırlayıp duruyorsun?.Biz Fethullah Gülen hocaya ve cemaatine asla bir gıcığımız yoktur.Maksadımız,onlar yanlış yollara düşüyorlar, bizde bunun doğru olmadığını batıl olduğunu bu gidişatın hiçde hayırlı olmadığnı defalarc dile getirmedik mi?.

Gavurları kendileri gibi biliyorlar.Onların sinsi art niyetlerini sezemiyorlar.Sadist Avrupa bizim dostıumuz ne zaman olacak kıyamete kadar yolu var.Bekleyin bakalım gavurlar ne zaman müslümanları sevecekler?.Heyhaat bu bekleyiş beyhudedir.

ONLARLA ARAMIZDA HEM MEDENİYET AÇISINDAN HEM DE İTİKADİ AÇISINDAN KORKUNÇ AYRILIK UÇURUMLARI VARKEN BU DİYALOG KURMA TELAŞI İMANDAN MI GELİYOR YOKSA ONLARA DOST GÖRÜLMEKTEN Mİ?.İMANDAN GELİYOR DİYORSANIZ VALLAHİ SİZ GAFİLSİNİZ.DOST GÖRÜNMEK İSTİYORSANIZ ONLAR BİZİM ASLA DOSTUMUZ OLMAMIŞTIR OLAMAZLARDIR DA...LAKİN BU KESİNLEŞMİŞ BİR YOLDUR.

GAVUR MİLLETLER FIRSATINI BULDUKÇA HEP İSLAM ÜLKELERİNİ İŞGAL ETMEDİLER Mİ?BU NE BİÇİM DOSTLUKTUR SÖYLESENE BE ADAM?!...

HAK VE BATILI BİRBİRİNDEN AYIRAMIYORSUNUZ.BÜTÜN ENDİŞEMİZ BUNLARDAN İBARETTTİR.ARTIK UYANIN YAHU!.DEFALARCA BURADAN HAYKIRIYORUZ DÖNÜN GERİYE!.ZİRA BİZİM HAKİKİ DOSTUMUZ GERÇEK MÜSLÜMANLAR VE YÜCE ALLAH'TIR...

İŞTE İSPATI!. GÖZÜNÜZÜ AÇIN ARTIK, AKLINIZI BAŞINIZA ALIN BİR AN İÇİN... AŞAĞIDA Kİ AYETLERE KULAK TIKAMAYIN....

MAİDE SURESİ-55. Sizin dostunuz (veliniz) ancak Allah'tır, Resulüdür, iman edenlerdir; onlar ki Allah'ın emirlerine boyun eğerek namazı kılar, zekâtı verirler.
56. Kim Allah'ı, Resûlünü ve iman edenleri dost edinirse (bilsin ki) üstün gelecek olanlar şüphesiz Allah'ın tarafını tutanlardır.
57. Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine Kitap verilenlerden dininizi alay ve oyun konusu edinenleri ve kâfirleri dost edinmeyin. Allah'tan korkun; eğer müminler iseniz.
58. Namaza çağırdığınız zaman onu alay ve eğlence konusu yaparlar. Bu davranış, onların düşünemeyen bir toplum olmalarındandır.
59. (Onlara) şöyle de: Ey kitap ehli! Yalnızca Allah'a, bize indirilene ve daha önce indirilene inandığımız için mi bizden hoşlanmıyorsunuz? Oysa çoğunuz yoldan çıkmış kimselersiniz.
60. De ki: Allah katında yeri bundan daha kötü olanı size haber vereyim mi? Allah'ın lânetlediği ve gazap ettiği, aralarından maymunlar, domuzlar ve tâğuta tapanlar çıkardığı kimseler. İşte bunlar, yeri (durumu) daha kötü olan ve doğru yoldan daha ziyade sapmış bulunanlardır.
61. Yanınıza inkârla girip yine inkârla çıktıkları halde size geldiklerinde "inandık"derler. Allah gizlediklerini daha iyi bilmektedir.
62. Onlardan birçoğunun günah, düşmanlık ve haram yemede yarıştıklarını görürsün. Yaptıkları ne kadar kötüdür!

EVET, BU AYETLER ONLARIN NASIL VASIFLI OLDUKLARININ AÇIKÇA DELİLLERİNDENDİR...SİZ ONLARLA DİYALOĞA DEVAM EDİN, BİZ KUR'AN'I VE ALLAH RESULÜNÜ KENDİMİZE REHBER EDİNDİK...VAY SİZİN HALİNİZE BUNDAN SONRA!....

hacifersat

Doçent
selam , hadisi şerifin hükmü umumidir. Bir cemaate maledilemez .

@agbi siz öyle anlıyorsanızda sizede sözüm olmaz.

size de tavsiyem benim imzalarımı bir cemiyete veya şahsa maletmeyiniz .
Siz kalpleri okuyan biride değilsiniz. Benim kimi veya neyi murad ettiğimi bilmeden varsayım ile yorum yapmayınız . Şayet bir kişi veya kurumu murad etseydik onuda zikretmekten beri değiliz.
Bir meselede kayıt koyulmadığı müddetçe, mahiyeti umumidir.

ben ümid ederdim ki bu kelam Resulullahın Kelamıdır. el hak doğrudur.

Bizi ikaz ediyor ve bu ikazdan herkesin dersler çıkarmasıdır.

Gerek giyim kuşam, gerek amel ve günlük yaşam gerekse itikadi ve imani aklınıza gelen her türlü konularda yahudi ve hristiyanlara benzemekten bizi ikaz eden bu Hadis-i Şerihi yaşantımıza iyi oturmak lazım gelir.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Siz kalpleri okuyan biride değilsiniz. Benim kimi veya neyi murad ettiğimi bilmeden varsayım ile yorum yapmayınız . Şayet bir kişi veya kurumu murad etseydik onuda zikretmekten beri değiliz.

Gerek giyim kuşam, gerek amel ve günlük yaşam gerekse itikadi ve imani aklınıza gelen her türlü konularda yahudi ve hristiyanlara benzemekten bizi ikaz eden bu Hadis-i Şerihi yaşantımıza iyi oturmak lazım gelir.

Muhterem kardeşim.Allah senden razı olsun.Çok önemli bir konuya temas etmişsiniz.İşte, dünya müslümanların vahim bir duruma düşmesinin tek sebebi İslam medeniyetini terketmesidir.Bu yüzden her türlü bela ve musibetler başımızdan eksik olmamaktadır.Allah sonumuzu hayreylesin (Amin)

agbi

Yasaklı

Yukarıdaki mesajı okudunmu @hacifersat aşağıdaki mesajı yazıyorsunuz ?