Hz.İsa ve Hz.Mehdi (a.s) şu an gelmiştir, ancak gizlenmektedirler..

hirahos

Kıdemli Üye
:D

Ben de köşeye kıstırmak amaçlı olduğunu söylemedim zaten.. Ama işte hoşuma gitti, keyiflendim o yüzden öyle dedim.. Kusura bakmayasın abim..

undersecretary

Doçent
islamveinsan vbmenu_register("postmenu_113543", true); rumuzlu arkadaşim...
Uslubun o kadar terbiyesiz ki sana birşey diyemiyorum...
Bir musluman ancak bu kadar kotu bir hitabet ile baslar yazısına...
Ben Hz.Mehdi a.s hakkında sunu soylemek isterim..
Üstad Hazretlerinin talebelerinin birlikte yazdigi bir kitap var...Onu temin edebiliyorsaniz edin ve bir kez olsun okuyun...
Temin ederseniz de orjinalinin yani osmanlica versiyonunu okuyun...Transkripsiyonlusunu degil...
Kitabin adı TILSIMLAR MECMUASI....
kendini hakiki nurcu zanneden arkadaslar ne yapacak...
Ondan sonra mehdi aleyhisselam kimmiş daha sağlıklı fikirler elde edebilirsiniz...
Bir de soru sizleri...
Eger ki sizlerden biri mehdi olsaydi cıkıp dermiydi...???
Dua ile.....

hirahos

Kıdemli Üye
:blink:

Kardeşim, o dediğin kitabı nerden bulcez? (Bari elinizde varsa ordan bize derli toplu bilgi aktarsaydınız)

Bir de "Ben Mehdi'yim" demeyen kim? Kimi kastettiniz?

undersecretary

Doçent
Evet bu kitabi kolay kolay kimse bulamaz...Cunku bu kitabin basımı ve dagıtımı Zubeyir abi zamanında iken yasaklanmis...Ve gunumuzde ki nur talebesi arkadaslar bu kitabi bilmiyor...Benim elime bir sureligine gecmisti....
Okudum ve şaşırdım...Bu sitede bunları yazmak istemem...Cunku yakismaz...Herkes buraya halis niyetiyle uye olmuyor malum..Sırlarımızı ifşa etmeye de luzum yok...
Son sorunuzun cevabı da su sekilde...Ustad'in ben degilim tarzında bir ifadesine yer verilmiş....Onu kastettim...Yani benim demesi gerekiyor muydu illaki...
o zaman soyle bir gorus cıkabilirdi...
Mehdi dunyaya indi...Şam'da Hz.Mesih'e namaz kıldırdı...Ve dıdının dıdısı diye devam ede giderdi...Bu da gaybi anlamda hos olmazdı...Kanaatimce....

hirahos

Kıdemli Üye
:blink:

Üstad, sizce ya da dediğiniz kitaba göre Mehdi mi şimdi???

undersecretary

Doçent
Hocam benim kanaatimce mehdidir...
Kitabin da bu fikrimde etkisi oldu zaten...
Bu konu uzerinde konusmak ikimiz adina da birşeyler kazandıracagina pek inanamiyorum...
Ama risale-i nurları bol bol okursak ve bilakis ustad hazretlerinin talebelerinin sohbetlerini dinlersek Ustad Hazretlerini şanına yakışır şekilde daha iyi anlayabiliriz...

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Kardeşler... Şu yazdığım yazıyı bir okuyun... Mehdi a.s.'ın vasfı nedir? Hİkmetler ve gelişiyle alakalı alametler... Ne zamanda gelecektir? Hepsi yazıyor orada...

hirahos

Kıdemli Üye
Valla kardeşim, bu görüşlerinizin menşei nedir, nasıl böyle oluyor bilmiyorum ama azim bir ifrad içerisindesiniz..

Aslında vurgulamıştınız ama; önemsiz gösterdiğiniz gibi değildir.. Madem Üstad Mehdi AS. Hz. İsa kimdi o zaman? Ashab-ı Kehf kimlerdi?

Peki kimler Ona biat etti de kimler etmeyip delalette kaldı?

Üstad'ın Seyyidliğini de muhtemelen Mehdiliğine alamet olmasını isteyenler vurguluyor olmalılar.. Halbuki insan Seyyid olduğunu söylemeyebilir.. Sakınca, sorulduğunda "Ben Seyyid değilim" demesindedir.. Sorulursa gizlemesi yasaklanmış.. Üstad'a sormuşlar ve "Ben değilim" demiş.. Doğruyu söylemiştir.. Aksi durumda yalan söylemiş olur..

Sevgi saygı güzel ama önce Müceddid iken sonra Mehdi AS derecesine çıkarmak ancak azim bir ifrad ile olur..

İstanbul'da tanıdığım bir Allah dostuna, bir arkadaşım açıkca sordu:

"Efendim, Hadislerde buyrulan Mehdi AS. gerçekten teşrif edecek mi?"

"Amenna ve saddakna.. Peygamber Efendimiz ne buyurduysa mutlaka tecelli etmiştir; etmediyse de zamanı gelmemiştir.. Mehdi AS.'da İsa AS. da mutlaka teşrif edeceklerdir.. Henüz o günler gelmedi.."

Bu olayın olduğu tarih 1990'dır..

Bunu örnek olsun diye söyledim.. Bugüne kadar herhangi bir Evliyaullah'tan, herhangi bir Meşayıhtan, herhangi bir fazıl alimden "Mehdi çıkmıştır ve şu şahıstır" dediklerini naklen olsun duymadım..

Duyanınız varsa lütfen yazsınlar..

Son olarak diyeyim ki:

Eğer Üstad Seyyidse ve sorulduğu için "Ben değilim" demişse ve yalan söylemişse bu nasıl bir Mehdiyet olacaktır ki? Mehdi AS. umumu kandırmak için mi gönderildi yani..

Anlamak mümkün değil..

Bunun azim bir ifrad olduğu çok açık ama..

undersecretary

Doçent
Hocam sen de haklısın...Guzel noktalara temas etmissin....
İnşallah bunları cevaplandıracagim...

Zeynep Özmen

Kevok_84
Benim en çok takıldığım yer ''mehdi gelir şamda hutbe veririr'' hadisi bediüzzamanda emevi camiinde hutbe veririr bir çok hadis bediüzzaman'ı tarif ediyor. En doğrusunu Allah bilir.

ben fikirsizim sadece bilenler vardır diye yazdım merak ettiğim bir konuyu

hirahos

Kıdemli Üye
Üstad Hazretlerinin talebelerinin birlikte yazdigi bir kitap var... Onu temin edebiliyorsaniz edin ve bir kez olsun okuyun...

Kitabin adı TILSIMLAR MECMUASI....

Evet bu kitabi kolay kolay kimse bulamaz...Cunku bu kitabin basımı ve dagıtımı Zubeyir abi zamanında iken yasaklanmis...Ve gunumuzde ki nur talebesi arkadaslar bu kitabi bilmiyor...Benim elime bir sureligine gecmisti....

Bu iddialara Nur Talebesi kardeşlerim ne diyorlar?

Eğer bu söylenenler doğruysa; benim anladığım, o zamanlardan bu zamana gelinceye kadar bir takım hususlar gizlenmiş.. Bir takım eserler yasaklanmış.. Başka açıdan bize ulaşanlar izin (!) verilenler kadar olacaktır...

Yine böyleyse, Üstad Said Nursi Hz. hakkında bildirilmiş bir çok hususa nasıl bir sıhhat ve emniyet hissiyle yaklaşabiliriz ki?

Ciddiye alınması gerektiğini düşündüğüm bu iddialar İnşallah doğru değildir..

meyve

Asistan
s.a

Üstad a mehdi a.s diyen "nurcular" risale okumaktan bile acizler...
Hani her bakan göremez her gören anlayamaz her anlayan idrak edemez nevinden olsa gerek bu noktada körler...
Risale i nur a talebe olmuş hiç kimse üstad a mehdi a.s demez... diyemez.. belki risalei nurdan keşfeder ki bi kaç sene kalmış mühim hadiseler zuhur etmeye başlamış bu sene 1427 oluyor 1432 ye ne kalmış bekleyin bulun görün.. Bu konuda sizlere vakit gazetesinde haftada bi kaç defa yazan Mustafa Kaplan ı takip etmenizi önereceğim bazen şifreler tılsımlar ikzalra veriyor ...

Selam ve dua ile...

Yahu sen Risale-i Nur ilmini nerden aldın merak ediyorum. Şu engin (!) ilminden istifademiz biraz az olsa çok memnun olacağım. Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsun? Ne olduğun belirsizken böyle nur talebeleri veya nurcular hakkında yorumlar yapabiliyorsun? Mahşerde yakandayım unutma :)

Valla kardeşim, bu görüşlerinizin menşei nedir, nasıl böyle oluyor bilmiyorum ama azim bir ifrad içerisindesiniz..

Aslında vurgulamıştınız ama; önemsiz gösterdiğiniz gibi değildir.. Madem Üstad Mehdi AS. Hz. İsa kimdi o zaman? Ashab-ı Kehf kimlerdi?

Peki kimler Ona biat etti de kimler etmeyip delalette kaldı?

Üstad'ın Seyyidliğini de muhtemelen Mehdiliğine alamet olmasını isteyenler vurguluyor olmalılar.. Halbuki insan Seyyid olduğunu söylemeyebilir.. Sakınca, sorulduğunda "Ben Seyyid değilim" demesindedir.. Sorulursa gizlemesi yasaklanmış.. Üstad'a sormuşlar ve "Ben değilim" demiş.. Doğruyu söylemiştir.. Aksi durumda yalan söylemiş olur..

Sevgi saygı güzel ama önce Müceddid iken sonra Mehdi AS derecesine çıkarmak ancak azim bir ifrad ile olur..

İstanbul'da tanıdığım bir Allah dostuna, bir arkadaşım açıkca sordu:

"Efendim, Hadislerde buyrulan Mehdi AS. gerçekten teşrif edecek mi?"

"Amenna ve saddakna.. Peygamber Efendimiz ne buyurduysa mutlaka tecelli etmiştir; etmediyse de zamanı gelmemiştir.. Mehdi AS.'da İsa AS. da mutlaka teşrif edeceklerdir.. Henüz o günler gelmedi.."

Bu olayın olduğu tarih 1990'dır..

Bunu örnek olsun diye söyledim.. Bugüne kadar herhangi bir Evliyaullah'tan, herhangi bir Meşayıhtan, herhangi bir fazıl alimden "Mehdi çıkmıştır ve şu şahıstır" dediklerini naklen olsun duymadım..

Duyanınız varsa lütfen yazsınlar..

Son olarak diyeyim ki:

Eğer Üstad Seyyidse ve sorulduğu için "Ben değilim" demişse ve yalan söylemişse bu nasıl bir Mehdiyet olacaktır ki? Mehdi AS. umumu kandırmak için mi gönderildi yani..

Anlamak mümkün değil..

Bunun azim bir ifrad olduğu çok açık ama..

Kırılma noktasına gelmişsin.

Hadi bakalım kırılmadan çıkabilecek misin? Gerçi çoğunun yaptığı gibi görmezden gelip devam da edebilirsin...

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
Üstad mehdidir diyenler yanılıyor. Göz var,nizam var, akıl var saymakla bitmez nimetlerimiz. Allah rahmet eylesin Üstad bediüzzaman hz.leri vefat etmiştir. Bunu inkar eden var mı? Peki Mehdi a.s vefat edip tekrar dirilecek mi? Sizce bu akla uyuyor mu? Ayrıca Mehdi öldükten sonra dünyaya tekrar dönecek diye bir alameti var mı? mhrmh kardeşimizde güzel anlatmış.

Bakın bundan önce bir vatandaş beni maile kaydetmiş ve diyor ki;

Menzilde bir şeyh var. O şeyh kendini (haşa) hz. İsa, oğlunu ise (haşa ve haşa) mehdi olarak görüyormuş. Şimdi sizlere bunu soruyorum bunun aslı var mı? Bu bir iftira değil midir? Allah bizleri yanlış yola sevk etmekten korusun. Ayrıca herkes kendine düşen görevi yaparsa Mehdi as'ın kim olduğunu bilir. Bence bu konuları konuşmak hiç mi hiç doğru değil. selametle

meyve

Asistan
Üstad mehdidir diyenler yanılıyor. Göz var,nizam var, akıl var saymakla bitmez nimetlerimiz. Allah rahmet eylesin Üstad bediüzzaman hz.leri vefat etmiştir. Bunu inkar eden var mı? Peki Mehdi a.s vefat edip tekrar dirilecek mi? Sizce bu akla uyuyor mu? Ayrıca Mehdi öldükten sonra dünyaya tekrar dönecek diye bir alameti var mı? mhrmh kardeşimizde güzel anlatmış.

Evet göz var nizam var bence de :) Herkes sizin göz ve nizamınızla göremiyor olabilir :)

Ayrıca Hz. Mehdi'nin tekrar yeryüzüne geleceğini kim söyledi. Evet dirilecektir tekrar ama herkesin yeniden dirildiği mahşer gününde inşaallah :)
Mesihle mi karıştırdınız kafam karıştı yahu :confused1[1]:

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
Mesihle mi karıştırdınız kafam karıştı yahu :confused1[1]:

Merve kardeşim! herhangi birşeyle karıştırmadım. Yanlış anlaşılabilir hatalar bana aittir. Bediüzzaman hz.lerini mehdi olarak görenlere cevabımdır bu. Yoksa mesihle karıştırdığım falan yok. Aslında böyle tartımalarda uzak dururum çünkü hata paylarımız oldukça yüksek. Onun için bize düşen görev kendimize O mübarek zatları rahmetle anıp onların bize öğrettiği şekilde kendimize yol çizmemizdir. selametle...:)

islamveinsan

Doçent
s.a
Mezhepsizlikten muradınız nedir ?
Önce bid'at ın ne olduğunu izah edelim sonra mezhepsizliğin bidat olduguna her birey kendi karar versin...

Bidat: Allah ın bir ahkam ının bir muradının yada Efendimiz sas. in bir sünnet i seniyesinin kaldırılıp yerine ecnebi bir adetin getirilmesidir...

Mezhep Efendimizin sünneti mi ?
Ahkam ı ilahi mi ?
Nasıl bid'at olacak...?

Hem din e sonradan giren herşey bidat ise "mezhepler bidat dır"
Selam ve dua ile..