Hz. Ebubekİr (ra)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hirahos

Kıdemli Üye
Bilader, şu önceki mesajındaki Hadisleri istemiştim..

fakiri

Kıdemli Üye
Kardeş hirahoş,

Hamiyetperane mücadelen için size şükranlarımı gönderiyorum. Lâkin, şüphesiz ki, bizim ehl-i bida'nın 1. sırasında yazılı olan ŞİA ve bu akımın yanlılarıyla hiçbir işimiz olamaz. Onlarla hiçbir konuda fikirlerimiz örtüşmez. Biz halâ İslâm Dini'nin ikinci kaynağı olan SÜNNET-İ SENİYYE' nin ayakta kalmasına en büyük katkıyı rivâyet ettiği hadislerle yapan Ebu Hureyre (r.a) gibi güzide bir sahabiye yapılan yalan isnadının isbatını bekliyoruz. Masal ve hikâyelere karnımızın tok olduğunu herkese bildirmiştik. Bu konuda elde delil yok ki delil gösterilebilsin... İşte ancak yukarıda yazılan kelime salatalarıyla karşımıza çıkılmaktadır. Bunlara ise ne cevap vermeye değer ve ne de üzerinde tartışılmaya...
Siz de kendinizi boş yere yormayınız. İlgi ve alâkanız için tekrar teşekkür ediyorum.
Allaha Emanet Olun..

grozny

Doçent
Hz.Ebu Bekirden 2 ,Hz.Ömerden 7,Hz.Aliden 4 hadis rivayet edildiği halde Ebu Hureyreden yüzlerle hadis rivayet edilmesi sence doğal mı?
Hz.Ebu Bekir nübüvetten önce de çocukluk arkadaşıydı,Hz.Ali amcasının oğlu ve damadı idi,Hz.Ömer aynı şekilde akrabasıydı.Bu sahabenin en seçkinlerinden rivayet edilen toplam hadis sayısı 10 küsür iken Ebu Hureyre nasıl bu kadar hadis rivayet edebilir?

http://hadis.ihya.org/

Buradan araştırdım yanlışım varsa düzeltelim.

zebih

Kıdemli Üye
çok değişik eylem şekilleri vardır.

sünni camisine giren bir şii'nin, ilmine dirayetine, faziletine dair endişemiz olmayan ebu hureyre radıyallahu anh'a veya başka nefret ettikleri ama bizim sevdiğimiz zatlara küfretmesini asla tasvip etmiyorum, kınıyorum, yazıklar olsun diyorum.

bu şekilde hakaret içeren, yalan ve saçma hezeyanlarıi lafları burada tutmanın hoşgörü olmadığını, bilakis incitilen insanların şerefine sahip çıkmanın bir vecibe olduğunu hatırlatarak okuyucuları ikaz ediyorum.

elmnightmare

Profesör
Yönetimden buradaki EBu Hureyreye merdud diyen mesajın da editlenmesini istiyorum

K

kumdan_kaleler@

Guest
tamam bundan sonra buraya gelmeyiz olur biter be kardes tarihi gerceklere kimsenin tahamüllü yok anlaşılan

ALLAHIN SELAMI CİHAN PEYGAMBERİNE ONUN PAK EHLİBEYTİNE VE SEÇKİN ASHABINA BİRDE ONLARIN YOLUNDAN GİDENLERİN ÜZERİNE OLSUN

zebih

Kıdemli Üye
bir toplulukta o topluluğun ulularına sövmek, dini bir cesaret değil, ahmaklıktır.

hazreti ebubekir radılallahu anh'a duyulan kin, aslında hazreti ali kerremallahu veche'ye duyulan kindir. hazreti ebubekir radıyallahu anh'ın hilafetine ve sonra ömer, sonra osman radıyallahu anhumların hilafetlerine bağlı olan hazreti ali radıyallahu anh'ı, korkak, canını düşünen ve hakkı izhar etmeyen gibi algılanılmasına vesile olan bu şapşal muhalefet sahipleri öveyim derken sövdüklerinin farkında değillerdir.

eğer hazreti ali radıyallahu anh , önündekilere kıyama kalkmış olsaydı her sözün bir oturağı olurdu; ama gelin görün ki, onlara tabi olan hazreti ali radıyallahu anh'ın hem de yüzüne karşı 'sen tanrısın' diyebilecek kadar uçanların, sürünenleri başka yerlerde neler demezlerki!

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
tamam bundan sonra buraya gelmeyiz olur biter be kardes tarihi gerceklere kimsenin tahamüllü yok anlaşılan

Tarihi gerçekleri sayısı 3 olmuş ve ( 4 belkide ) yasaklanmış üyeliğinizle yada hala duran isimlerinizle nasıl sunmaya çalışıyorsunuz.

mesela

hüseyin76 (yasaklı)

kumdan_kaleler

özkan35

bilgin

Paylaşımcı
yazık kardes sahabeyi reddetmekmi ashabı reddetmekmi bizim sadık ashaba dil uzatmak ne haddimize sen ama sana sunuda yazmak zorundayım madem allah resulu butun ashabı istisnasız temize cıkarmışsa buna ne dersin
sahih buharide şöyle yazar

resullullah şöyle buyuruyor

kiyamet günü havuzun başında durdugum zaman bir gurupla karşılasacağım ve onları tanıyacagım onlarda beni tanıyacaklar o anda onlarla benim aramda bir kişi kalkıp onlara gelin diyecek ben nereye doğru gelsinler diyeceğim andolsunki allaha cehenneme doğru diyecektir bunlar ne yapmışlar diye soracağım. bunlar senden sonra dinden cıkıp cahiliyeye geri döndüler diyecektir bunların icerisinde sürüden ayrılan kendi başına yayılan develer gibi az bir gurup dışında kurtulan olmayacaktır
KAYNAK SAHİH BUHARİ CİLT3 SAYFA94 DEN 99 A KADAR VE CİLT 3 SAYFA 32
KAYNAK SAHİH MÜSLİM CİLT 7 SAYFA 66 hadis i havz

bir baska istermisin yazayım
allah resulu şöyle buyuruyor
ben sizden önce kevser havuzunun başına varacagım bana gelen herkes o havuzun suyundan içer bir daha susamaz
bazı guruplar da bana gelirki ben onları tanırım onlarda benı tanı5rlar onlarla benim arama arılık düşer bunlar benim ashabımdır diye seslenirim , ve sen biliyormusun bunlar senden sonra ne yaptılar denilir , bunun üzerine benden sonra dinimi deyiştirenler UZAK OLSUN UZAK OLSUN UZAK OLSUN DERİM

KAYNAK SAHİH BUHARİ CİLT3 SAYFA 94 DEN 99 A KADAR
KAYNAK SAHİH MÜSLİM CİLT 7 SAYFA 66

bu kaynak kitapları bunları yazdıgı halde zaten peygamberimizde acıkca diyor onlar benı tanıyaccak bende onları ki ashabından bahsediyo (sadık olmayan ashabından)peygamberimiz bunları kendisine uzak sayarken neden biz onların yanında olalım ve her yaptıklkarını dinin temeli gibi görelim sorarım sana

bizde e-kitap tarzında buhari ve müslim kitapları onlardda cilt cilt değil fasıl yada numara yazarsanız bakmak isterim bu hadislere bu şekilde arayıp bulmak çok zor olacak.
elimizde kitap olsa açar buluruzda ama netten bu şekilde bulmak zor

hirahos

Kıdemli Üye
bilgin kardeş, boşuna zahmet etme.. Bunlar baktığı kaynaklar değil.. Bir yerlerden almış kopyalamış.. Yani onlar öyle yazdı diye öyle sanmış..

Daha önce sordum, bu Hadislerin hangi bölümde olduğunu varsa hangi numaralı hadisler olduğunu, ama bakınız cevap gelmedi.. Gelmez, çünkü kendisi de bilmiyor..

Bilmediği, görmediği, incelemediği meseleler üzerinden de daha önce birilerinin kesmiş olduğu ahkamı kesiyor..

Allah akıl fikir versin.. Bunların işi zor..

Bu sözde Hadislere, verilen eserlerden ulaşmak için bir gecemi harcadım, ama başaramadım.. Olan bana oldu.. :D

bilgin

Paylaşımcı
bilgin kardeş, boşuna zahmet etme.. Bunlar baktığı kaynaklar değil.. Bir yerlerden almış kopyalamış.. Yani onlar öyle yazdı diye öyle sanmış..

Daha önce sordum, bu Hadislerin hangi bölümde olduğunu varsa hangi numaralı hadisler olduğunu, ama bakınız cevap gelmedi.. Gelmez, çünkü kendisi de bilmiyor..

Bilmediği, görmediği, incelemediği meseleler üzerinden de daha önce birilerinin kesmiş olduğu ahkamı kesiyor..

Allah akıl fikir versin.. Bunların işi zor..

Bu sözde Hadislere, verilen eserlerden ulaşmak için bir gecemi harcadım, ama başaramadım.. Olan bana oldu.. :D
kardeş bizde bi yerlerden alıp kopyalıyoruz çoğunlukla evinde onlarca hadis aliminin eseri olupta açıp teker teker klavyeyle yazan kaç kişi var geçende bir kardeş taberi tarihinden bir rivayet yazmıştı 6.cilt diyodu kaynakta taberi tarihi kitabını buldum salam yayınlarının
ama işin ilginç tarafı taberinin tarih kitabı toplam 4 ciltti sordum kitapçıya taberi tarihinin dünya üzerinde farklı baskıları varmış baskıya göre cilt sayıları farklı olabiliyor dedi ama içieriğinin aynı olması lazım dedi gerçektende rkadaşın kopyaladığı bölümü buldum kitapta varmış.

Ben araştırıyorum 12 ciltlik buhari kitabına ulaştım oradanda bakacağım

K

kumdan_kaleler@

Guest
kardeş bizde bi yerlerden alıp kopyalıyoruz çoğunlukla evinde onlarca hadis aliminin eseri olupta açıp teker teker klavyeyle yazan kaç kişi var geçende bir kardeş taberi tarihinden bir rivayet yazmıştı 6.cilt diyodu kaynakta taberi tarihi kitabını buldum salam yayınlarının
ama işin ilginç tarafı taberinin tarih kitabı toplam 4 ciltti sordum kitapçıya taberi tarihinin dünya üzerinde farklı baskıları varmış baskıya göre cilt sayıları farklı olabiliyor dedi ama içieriğinin aynı olması lazım dedi gerçektende rkadaşın kopyaladığı bölümü buldum kitapta varmış.

Ben araştırıyorum 12 ciltlik buhari kitabına ulaştım oradanda bakacağım
kardeşim benim allah yardımcın olsun ben kopyala yapıştır yapmadım kendimin okuyup not aldığım bir defterim var oradan yazdım hakikati görürsen ne mutlu sana sen dogru yoldasın araştırmaya devam tarihi
tarihi araştırmak kimseye yarar saglamaz diye yanlış bir fikiri sokmuşlar biz insanların beynine bende diyorumki tarihte yanlış yapanların neden yanlışına ortak olalım biz bu gun deyilmi kardeşim gercekler ve doğrular gün gibi ortadayken

SeNoL

MUEYABYA
Hala sahabeye dil uzatma cürretini gösterenler var. ALLAH hidayet nasip etsin. Konuyu uzatmaya gerek yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...