**hz.davut(a.s)'in Duasi

TuaNa MiNa

Paylaşımcı
HZ. DAVUD (ALEYHİSSELAM)'UN DUASI

ـ1ـ عن أبى الدرداء رَضِيَ اللّهُ عَنْهُ قال: ]قالَ رَسولُ اللّه #: كَانَ مِنْ دُعَاءِ دَاوُدَ عَلَيْهِ السََّمُ: اللَّهُمَّ إنِّى أسْألُكَ حُبَّكَ وَحُبَّ مَنْ يُحِبُّكَ، وَالْعََمَلَ الَّذِي يُبَلِّغُنِى حُبَّكَ. اللَّهُمَّ اجْعَلْ حُبَّكَ أحَبَّ إلىَّ مِنْ نَفْسِى وَأهْلِى وَمَالِى ، وَمِنَ المَاءِ الْبَارِدِ. قالَ وَكَانَ النَبىُّ # إذَا ذَكَرَ دَاوُدَ تَحَدَّثَ عَنْهُ بِقَوْلِهِ كَانَ أعْبَدَ البَشَرِ[. أخرجه الترمذي .

1. (1867)- Ebû'd-Derdâ (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Hz. Dâvud (aleyhisselâm)'un duaları arasında şu da vardır: "Allahım! Senden sevgini ve seni sevenlerin sevgisini ve senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum. Allah'ım! Senin sevgini nefsimden, âilemden, malımdan, soğuk sudan daha sevgili kıl."

Ebû'd-Derdâ der ki: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) Hz. Dâvud'u zikredince, onu "insanların en âbidi (yani çok ve en ihlaslı ibadet yapanı)" olarak tavsif ederdi." [Tirmizî, Da'avât 74, (3485).]

keskinbey06

Asistan
amin amin amin.VELHAMDÜLİLLAHİ RABİLALEMİN

keskinbey06

Asistan
Sevgİlİ KardeŞİm Esma Nur Hanimefendİ Allah Razi Olsun Sİzlerden .İnŞaallah Emeklerİnİz BoŞa Çikmaz.yalniz Sİze Bİrde Sİtemİm Var.dİkkat Ettİm Sadece 8 Defa TeŞekkÜr Edİp 58 Defa TeŞekkÜr AlmiŞiniz.sİzlerde İnŞaallah TeŞekkÜr Etmesİnİ ÖĞreneceksİnİz.allaha Menaet Olunuz

eslem gül

Paylaşımcı
birisi hakkında şu şöyleydi gibi sözler duymak nasıl vurucu değil mi
mesela ahmed yesevi derki ben hiç sünnetten taviz vermedim hayatımda böyle bir şeyi söylemeyi ne çok isterdim
insanın idealleri olmalı