Husiler kimdir? Ne istiyorlar?

bi husben

Kıdemli Üye
iyi ama bu kıstasını somut gerçeklikle sınayıp doğrulaman gerekir. mesela ben kafa kesen, ırz düşmanı ışid'lilere karşıyım. sense bunları savunmaya kalkıyor ve doğru düzgün savunamıyorsun bile. bu durumda senin o kıstasın doğru değil demek ki.

Senin karşı olman hak olmadığı anlamına gelmiyor bak mesela Abd Fransa ingiltere bilimum küffrarlarda karşı.Şimdi onların haklı olduğunu mu gosterıyor hayır tıpkı senin karsı olupta nahak tarafta olduğunun gibi

Ayrıca msülümanlar senin gibi kınayıcıların kınamasından çekinmezler kendi aralarında merhametler kafirlere karşı şedittirler bunu ben demiyorum Allahu teale bildirmiştir

Mugalata

Kıdemli Üye
Senin karşı olman hak olmadığı anlamına gelmiyor bak mesela Abd Fransa ingiltere bilimum küffrarlarda karşı.Şimdi onların haklı olduğunu mu gosterıyor hayır tıpkı senin karsı olupta nahak tarafta olduğunun gibi

Ayrıca msülümanlar senin gibi kınayıcıların kınamasından çekinmezler kendi aralarında merhametler kafirlere karşı şedittirler bunu ben demiyorum Allahu teale bildirmiştir

iyi ama, abd şu an saudî arabia, mısır vb ile birlikte yemen'deki siî husi'leri bombalıyor. buna ne dersin?

müslümanların çoğu ışid'e karşı. buna ne dersin, "bayım"?

lafons7275

Kıdemli Üye
iyi ama, abd şu an saudî arabia, mısır vb ile birlikte yemen'deki siî husi'leri bombalıyor. buna ne dersin?

abd, şiiler ile sünniler arasındaki güç dengesini korumaktan yana bir politika izlediği için bazen şiilere bazen de sünnilere omuz verir. Derdi, 2 gurubun da birbirine tamamen üstünlük sağlamaması.

Mugalata

Kıdemli Üye
abd, şiiler ile sünniler arasındaki güç dengesini korumaktan yana bir politika izlediği için bazen şiilere bazen de sünnilere omuz verir. Derdi, 2 gurubun da birbirine tamamen üstünlük sağlamaması.

aslında daha doğru ifadeyle, iran'ın fazla üstünlük sağlamaması ve bölgedeki amerikancı dengeyi bozmaması.

bi husben

Kıdemli Üye

müslümanların çoğu ışid'e karşı. buna ne dersin, "bayım"?

yeryüzündeki çounluğa uyarsan seni yoldan sapıtırlar
çokluk kıstas değildir
Müslümanların çoğunun işide karşı olması yanlış olduğu anlamına gelmez

suudi arabıstan ve mısırın lıderleri satılmış aşağlık insanlardır

Mugalata

Kıdemli Üye
yeryüzündeki çoğunluğa uyarsan seni yoldan sapıtırlar
çokluk kıstas değildir
Müslümanların çoğunun işide karşı olması yanlış olduğu anlamına gelmez

suudi arabıstan ve mısırın lıderleri satılmış aşağlık insanlardır

cümlelerini boyayarak sana doğruluk-yanlışlığını gösteriyorum. yeşiller doğru, kırmızılar yanlış, pembe ise nötr. yani bazen doğru, bazen yanlış.

son cümlen doğru ama eksik. onların yanına ışid'i, arabistan'ın liderlerini vb de eklemen gerek.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Türkiye'deki Hukuk der ki:

"Sen ey 15 yaşındaki küçük kız, kendi rızanla 8 kişiyle fiili ilişkiye (zina) girdin, sen ve sana tecavüz edenler serbest.."

Türkiyeli IŞİD'e meydan okuyanlarda "GIK!!!" yok...!!!

Sizi gidi tatlı su müslümanları sizi...

Sizin "GIK"ınızın çıkmaması, çıkamaması, Amerikan projesi mi, İsrail projesi mi, kafirlerin ya da müşriklerin projesi mi..???

Hadi söyleyin...

Bu sisteme "cihad" açacağınıza, tatlı müslümanlığı oynuyorsunuz teeddüp etmeden, sonradan da IŞİD'e meydan okuyorsunuz,

Kimden cesaret alıyorsunuz,

Tağut'lardan mı..?

Amerika'dan mı..?

İsrail'den mi..?

Allah'ın zelil edeceği günler yakındır...

Cihad eden müslümanlara selam olsun...

Tekbirrrrrr......!!!!!