Hükümet 'Noel' tatilini uzattı

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
noel.jpg

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından imzalanan genel yazıyla, 2 Ocak Cuma günü tüm kamu personeli idari izinli sayıldı.

http://www.milligazete.com.tr/haber/Hukumet_Noel_tatilini_uzatti/347055#.VKKgosgGQ

Mugalata

Kıdemli Üye
bak sen şu "dinci", "şeriatçı", "ışidci" hükumetin yaptığına şimdi!.. :)

ömerusta

Kıdemli Üye
normal isa nın doğumunu kutluyacaklar ula bu formda müslümanlığı kimseye vermeyen mesebi tarikatı kabul etmiyeni kafir iylan eden okadar insan varki
ama hepisi isa bekliyor bu isa sevgisi zirveye ulaşmışken musade edinde baş bakan vede devleti aliye doya doya bir isa sevsinler değil mi?

Mugalata

Kıdemli Üye
Öyle deme, hükümet mutlaka yılbaşı gecesi azıp ertesi gün CUMAYA GİDECEK olan MÜSLÜMANALRI düşündüğü için CUMAYI TATİL etmiştir:)

her ne olursa olsun, bir taşla iki kuş birden vurmuş oluyor böylece. "eyvah, laiklik elden gidiyor"cuları da tavlar, "bu ayazda nasıl dışarı çıkıp işe/okula gideriz"cileri de. :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
her ne olursa olsun, bir taşla iki kuş birden vurmuş oluyor böylece. "eyvah, laiklik elden gidiyor"cuları da tavlar, "bu ayazda nasıl dışarı çıkıp işe/okula gideriz"cileri de. :)

Doğru, bir taşla iki kuş vuruyorlar ama O TAŞLARLA VURULAN ÖLEN YILBAŞINA, NOELE VS; KARŞI OLAN MÜSLÜMANLAR oluyor!

Mugalata

Kıdemli Üye
Doğru, bir taşla iki kuş vuruyorlar ama O TAŞLARLA VURULAN ÖLEN YILBAŞINA, NOELE VS; KARŞI OLAN MÜSLÜMANLAR oluyor!

yılbaşına karşı olan evinde oturup taşlardan korunur. mesela ben yılbaşı kutlamalarına karşı değilim ama sevmem ve evde oturmayı yeğlerim. yılbaşını israf ve düşük eğlence anlayışıyla kutlamayı beğenmem ve eleştiririm. ama ilke olarak karşı değilim. yani yılbaşı kutlamalarını "yok hristiyanların kutlaması" vb diyerek değil, fikrî temelde eleştiririm.

Mugalata

Kıdemli Üye
Kutlamanın mantığı ne?

Aman da bir yaş daha yaşlandım, gebermeme az kaldı...

mantığı neyse ne, isteyen kutlar. ben pek sevmem. saçma bulurum.

eğlenmek için olabilir. abartıp aşırıya kaçmamak, kendini kaybetmemek şartıyla olabilir.

spesifik

آزادی قید و بند
Yani dört koca günümüz mü var ?
Ziyaret listesi oluştursak iyi olacak fırsat bulmuşken...

hirahos

Kıdemli Üye
Cuma gecesi Mevlid kandili. Muhtemelen, bu kez kandili düşünerek tatil ettiler. Yoksa hükumet kolay kolay tatili uzatmıyor. Tatile alerjileri var... :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Cuma gecesi Mevlid kandili. Muhtemelen, bu kez kandili düşünerek tatil ettiler. Yoksa hükumet kolay kolay tatili uzatmıyor. Tatile alerjileri var... :)

cuma gününün tatil edilmesine memnun oldum...burda sıkıntı yokta, mevlid kandili için kısmına takıldım..... kutlu doğum haftasını devam ettirmek neyin nesi o vakit desem..:)

zulk@rneyn

Profesör
Tatilin uzatılmasının sebebi mevlid kandili Başka bir şey değil... Çok güzel yapmışlar...

DADAS

Yeni
Helal olsun hükümete, resmi olarak açıklamadılar ama Mevlid Kandili için uzattılar :D

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferzende İdiz, yılbaşında Müslümanların Noel maksadıyla kutlama yapmasının haram olduğunu söyledi.

İdiz, "Ben sadece yılbaşını kutluyorum diyen Müslümanlara da bakıyorsunuz çam ağacı süslüyor, Noel Baba denilen şahsın giysileri gibi giysiler giyiyor, hindi kesiyor bunun yanında içki, kumar gibi şeyleri de ekliyor. İşte böyle yaptığı zaman bu haram oluyor" dedi.

Yılbaşı kutlamaları ile açıklamalarda bulunan YYÜ İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ferzende İdiz, Noel ile Yılbaşını ayırmak gerektiğini söyledi. Noel'in Hristiyanların bir dini bayramı olduğunu söyleyen İdiz, bir Müslümanın Noel maksadıyla bir kutlama yapmasının haram olduğunu söyledi. Yılbaşının yeni bir yılın başlangıcı olduğunu söyleyen İdiz, Müslümanların Noel ile alakası olmadan sadece 'yeni yılını kutluyorum' demesinin haram olmadığını hatta dua yerine geçtiğini söyledi. Müslümanların Müslüman gibi yaşaması gerektiğini de belirten İdiz şöyle konuştu:

"Peki Müslüman ne yapmalı? Doğrusunu isterseniz her gece ne yapıyorsa onu yapmalı. Ben sadece yılbaşını kutluyorum diyen Müslümanlara da bakıyorsunuz çam ağacı süslüyor, Noel Baba denilen şahsın giysileri gibi giysiler giyiyor, hindi kesiyor bunun yanında içki, kumar gibi şeyleri de ekliyor. İşte böyle yaptığı zaman da haram oluyor. Bir Müslümanın birine 'yeni yıl hayırlı olsun' derse bunda bir sakınca yoktur. Çünkü bu Noel'le bir alakası olmayan yeni yılın bütün insanlığa bereket temennisidir ki dua yerine de geçer. Bir insan hem Müslüman hem de Hıristiyan olamaz. Bu insanlığa da yakışmaz. Bir insan farklı bir dine mensup olabilir hatta ataist olabilir ancak ne ise o şekilde gözükmesi insanlığın gereğidir. Dinde zorlama yoktur. Kimse kimseye neden bu dindensin dememeli. Ancak Müslüman ise Müslüman gibi yaşamalı."

Kaynak

Noel'in 31 Aralık olmadığını bilmeyen halkı manipüle edersin böylelikle politik bir kazanç peşinde koşarsın...
Bunu yapanda Millilikten bahseden müsvedde.

Hiç bir müsvedde senin kadar müsvedde olamaz.

Yukardaki yazıyı oku, milli gazetenin kastettiği noelin de yılbaşı adı altında yapılan, noel baba kıyafetleri giyilen, içkiler içilen, harama bulaşılan şey oludğunu belki anlarsın tamam sayın müsvedde TURKİ!