Huffington Post : Türkiye Ve Suudi Arabistan Esed Rejimini Yıkmak İçin İttifak Yapacak | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Huffington Post : Türkiye Ve Suudi Arabistan Esed Rejimini Yıkmak İçin İttifak Yapacak

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Huffington Post : Türkiye Ve Suudi Arabistan Esed Rejimini Yıkmak İçin İttifak Yapacak

ABD’nin Huffington Post gazetesi, Türkiye ile Suudi Arabistan’ın Suriye’yi işgale girişmek için görüşmeler yaptıklarını iddia etti.

Türkiye ve Suudi Arabistan’ın Suriye’deki Esed rejimini yıkmak için askeri ittifak kurmaya hazırlandığı öne sürüldü.

Huffington Post’un iddiasına göre, iki ülke konuya ilişkin üst düzey görüşmeler gerçekleştiriyor. Görüşmelere yakın kaynakların Huffington Post’a yaptığı açıklamalara göre, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki müzakereler Katar arabuluculuğunda yürütülüyor.

Planlanan ortaklık çerçevesinin, Türkiye’nin karadan asker göndermesini, Suudi Arabistan’ın da hava saldırılarıyla destek vermesini öngördüğü iddia edildi.

Haberde, Şubat ayında Washington’a giden Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamid El Tani’nin söz konusu görüşmelerden ABD Başkanı Barack Obama’yı da haberdar ettiği belirtildi.

Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki görüşmelere katılan bir kaynak, müzakerelerin başarılı bir şekilde ilerlemesi halinde, iki ülkenin ABD desteklesin ya da desteklemesin, Suriye’ye müdahale edeceğini öne sürdü.

Timeturk bu iddiaları haberleştirmişti. İlgili haberi okumak için
TIKLAYINIZ

http://www.timeturk.com/tr/2015/04/14/turkiye-suriye-ye-girecek-iddiasi.html#.VSzIYrccRPM
 
Üst