Hüdâyî Kız Kur'an Kursu "Allah Rasûlü'ne Mektup" Yarışması Birincisi

ÇiLe-i AşK

Asistan
Hüdâyî Kız Kur'an Kursu "Allah Rasûlü'ne Mektup" Yarışması Birincisi

Allah Rasûlü'ne

Bismillâhirrahmanirrahîm

Mahlûkâtın adedince, arşın büyüklüğünce, Zâtının rızâsınca ve ilminin sonsuzluğunca hamd; Mâlike'l-mülk, Zü'l-celâli ve'l-ikram, Rahman ve Rahim olan Allah'a
Ve sonsuz sayıda salât ü selâm, Allah'ın Rasûlü, pâk elçisi Muhammed Mustafa'ya
Ya Rasûlallâh!
Her ne kadar size layık olmasa da sevgim, âzâd edilmek istemeyen bir köleniz olarak kabul ediniz sevgimi Efendim!..
Size günahkâr yüreğimden çıkan ama tertemiz duygularımla yazıyorum. Ve sizi selmaların en büyüğü, en güzeli ile selamlıyorum:
Esselâmu aleyke yâ Rasûlallâh!
Esselâmu aleyke yâ Hâteme'n-Nebiyyîn!
Esselâmu aleyke yâ Fahr-i Âlem, Ahmed ü Mahmud, nur Muhammed Mustafâ'mız!..
Selamlarımı yolluyorum, acziyetimle Götürmek için yarışan meleklerle, duâlarınızı bekliyorum Efendim.
* * *
Bu karadan da kara geçmişime, zifiri karanlık olmuş yanıma-yöreme Hak Teâlâ'nın hatırına bir nur olun, kapkaranlık dünyama
Ricâm kâinâtın en şereflisine
Herkesin "ene: ben" diyeceği günde "ümmetî, ümmetî" diyen size
"Cehenneme düşüyorum", sesleniyorum Efendim. Hak ettiğimi düşünmeksizin; çığlıklarım çaresiz
"Bir yudum su" diyorum yâ Nebî, Allah için bir yudum su!..
Derinlere düşüyorum, tutun ellerimden; her yanım ağır yanık kokusu!...
* * *
Günahkâr ellerimle, iştiyâkla yazdığım mektubuma; hasretimi işledim nakış nakış her yanına Binbir teessür ve elemle, tecerrüd ettim bütün nefsânî arzularımdan Mahcûbiyetimden Zâtınıza bakacak yüzüm yoktur, Yâ Rasûlallâh!..
Ey Şefîe'l-Müznibîn,
Günahımın utancı, al al yansırken yüzüme, her teheccüd vakti ilticâ ediyorum kalb-i pâkine, "Ne olur, ne olur ümmetin olmaya kabul et, beni!" diye
Gül kokulu Peygamberim; size ümmet olmayı bilemedim, sünnet-i seniyyenizi lâyıkıyla hayatıma tatbik edemedim. Dayanağım bir tek "kelime-i tevhid" gerçeğidir.
Ey benim ulu dağlarda açan kardelenim, cennet kokulu Efendim,
Hasretiniz bir kor, içten içe yakıyor yüreğimi… Hasretinizi çeken bir dağ olsam erirdim hicranımdan. Her yağmur yağışında yönümü dönüyorum Kâbe'ye, havayı kokluyorum belki rahmet melekleri Senin kokundan da bir nebze taşır diye
Ve ömrümden eksilen her yeni günle vuslat ateşin yakıyor her yanımı Size kavuşmanın özlemi ile hayaller kuruyorum her gece
* * *
Ve bir gün, işte Ravza-i Mutahhara'nın önündeyim. Ayaklarım tutmuyor. Haşyetle titriyorum. Sizi görebilmek arzusuyla kapınıza geliyorum. Bir pîr-i fânî soruyor, sanki hâlimden hiç anlamazcasına:
"-Kimi aramıştınız?" Ben:
"-Rasûlullâh'ı" diyebiliyorum ürkekçe.
Titrek sesiyle cevap veriyor:
"-Rasûlullâh, ayak bastığın, nazar edebildiğin her yerde Onu seven yürek onu her yerde bulur ve koklar"
İşte o an arş yıkılıyor sanki başıma O an bir dikenli çalıydı, ciğerime girip çıkan, Allah bilir ya, mevt (ölüm) bile bu kadar acı değildir, ya Rasûlallâh!...
Fatımatü'z-Zehra annemizin hâli geliyor aklıma. Nasıl bir mum gibi günden güne eridiğini daha iyi anlıyorum.
Buram buram Sen kokuyor buralar, ismin arşın sütunlarında dahî yazılı Ve kabr-i şerîfinizin tam önündeyim. Güneşin ışıklarıyla yarışırcasına bütün azametiyle nur saçıyor dört bir tarafa Siz Refîk-i Âlâ'ya kavuşmaktan mesrur, biz sizi kaybetmekten mahzûnuz yâ Seyyidü'l-Kevneyn!..
* * *
Eğilip öpüyorum, geçtiğin yolları, bastığın toprağı, kanat çırpıyor vecde gelen, kirli bedenimde hapsolmaktan yorulan ruhum; göğüs kafesimi zorluyor, çıkmak istercesine, "Lebbeyk, Lebbeyk" diye cûşa geliyor.
* * *
Ve bir sesle irkildim, doğruldum yerimden: "Hayyeale'l-Felâh, Hayyeale'l-Felâh" Kat kat açıldı, gözümdeki perde, şaşkınlıkla afalladım, arandım durdum… Rasûl'ün kokusu nerede? Gül kokulu Medine nerede?
Bir an acıdı, kavruldu yüreğim. Neşterlerle şerha şerha parçalandı kalbim. Nasıl geçmişti zaman? Ne olmuştu, nasıl olmuştu? Neredeydim, şimdi neredeyim?
Kulaklarımda çınladı ezanın nağmeleri Gözlerim artık ağlamaz olmuştu; dışarıda huzurlu, coşkulu bir yağmur sesi
"-Evet." dedim, "Doğru!.. Rabbim çağırıyor huzuruna Muhakkak ki huzur, O'nun huzur-i ilâhîsinde."
Edâ ettiğim namazımın ardından, hasret dolu duâlarımı da yolcu ettim Refîk-i Âlâ'ya Ve dedim ki:
"-Ey noksan sıfatlardan münezzeh, varlığının eşi, benzeri, ortağı olmayan Zü'l-celâl-i ve'l-ikram!..

Nasıl tattırdıysan o leziz ânı
Onsuz bir hayat istemem al artık bu cânı
Nasıl terkedip gittiyse O, bu hanı
Tek bildiğim O'nsuz yaşayamam artık bir ânı

Mektubum size ulaşır da kabul buyurursanız selâmımı, içine tasrih edemediğim kadar hasretimi ve belki de bu cürm yüklü kara yüzümle mümkün olmayacak vuslatımı yolluyorum. * * *
Anladım ki, râh-ı necât size olan muhabbettir. İstimdâd eden ümmetinizin ıslâh-ı hâli ancak size olan itaattir.
Gün gelip de bendeki emaneti aldığında emanetçilerin en büyüğü; bir gün ektiğimi biçmeye geldiğimde, merdud olma korkusuyla ürperdiğim Rabbimin sonsuz merhametine sımsıkı bağlandığım anda, işte o anda Rabbimin mağfiretini, zât-ı devletlerinizin şefaatini istirham ederim. Bu kalbimin karasını akıtttığım satırlarım, nurunuzu taleb eden bir dilekçe olsun. Niyazım beni de sevdikleriniz ve seçtiklerinizin kervanına katmanız
Allah'ın selâmı, sizin, mübârek ailenizin ve kıymetli ashâbınızın üzerine olsun.
Sizi görmek arzusuyla yanan, 14. asırdaki ümmetinizden birisi

istanbul

Üye
gerçekten çok güzel bi mektup olmuş.bende 4 sene kaldm hudai kursunda...allah hepimizi efendimzn sancağı altnda olmayı nasip etsin inş...

ÇiLe-i AşK

Asistan
gerçekten çok güzel bi mektup olmuş.bende 4 sene kaldm hudai kursunda...allah hepimizi efendimzn sancağı altnda olmayı nasip etsin inş...

duanıza amin diyorum ne kadar güzel bir nimete ulasmıssınız insAllah bizede nasip olur hocamızdan ders alabilmek onunla aynı havayı teneffüs edebilmek bu nimete kavusmak icin gercekten yanmak gerek demek tam manasıyla yanmıs degiliz .

talib

Kıdemli Üye
Rabbim sayınızı, aşkınızı artırsın... Meylimizi hakiki manada aşka çevirsin...

sumisali

Üye
sa.ben hala hudayi deyim hamdolsun.rabbim yananlara nasib etsininş.

talib

Kıdemli Üye
En büyük hizmet Kur'an hizmetidir. Sizler buna talip olmuşsunuz, Rabbim yardımcınız olsun...

Dünyevi ilimleri temin maksadıyla, devletler büyükçe bütçeler ayırmaktadır. Ama Kur'an-ı Kerim'e hizmet için bırakın bütçe ayrılması, ortaya büyük engeller de çıkabilmektedir. Rabbim Muhterem Üstazımız'dan ebediyyen razı olsun, O Kur'an hizmetini birinci sıraya almıştır.

Dini ilimleri yeterince bilmeden, dünyevi ilimleri öğrenip, hizmet ettiğimizi düşünmek, kendimizi aldatmak olur.

Peki biz ne yapabiliriz? En azından durumu müsait olan kardeşler, Hüdayi Vakfına yardımda bulunabiliriz. Az bir amel bazen tahmin ve tasavvur edemeyeceğimiz kadar ecir ve sevap kazandırabilir bize. Bana öyle geliyor ki bu vakfa yardımda bulunmak, büyük bir mükafata erişmemize vesile olacaktır. Yetişen her talebenin ve onun yetiştireceği talebelerin kıyamete kadar kazanacakları ecirden bize de pay düşecektir. Hem de kimsenin ecri azalmadan. Buyrun linki:

http://www.hudayivakfi.org/

Hüdayi Vakfında yaşanan güzelliklerden bir demet aklıma geldikçe inşaallah eklerim. Orda okuyan talebe kardeşler de bu güzelliklerden bizleri mahrum etmesinler... Varsa, yaşadıkları güzel anıları, ilginç olayları ekleyebilirler... En azından Muhterem Üstaz'ın tavsiyelerinden ve ders esnasındaki, Hocamızın huzurundaki duygularından bahsedebilirler...

HURİ

Üye
sa.ben hala hudayi deyim hamdolsun.rabbim yananlara nasib etsininş.

Aminnnn.İnşALLAH...!çok şanslısınız hüdaide olduğunuz için.biz de yanıyoruz orası için ama nasip olmuyor.dua edin inş.bizim gibi hüdayiye hasret kalanlara.

çok gusel bi mektup Allah bizi Peygamber Efendimiz(s.a.v.)in şefaatine nail eylesin ( AMİN. ) agzınıza sağlık....:friends:

ÇiLe-i AşK

Asistan
suan Hüdayide okumakta olanları yada okumus olduklarını söyleyenleri duydukca yüregime bir sızı düsüyor talib kardesimizinde dedigi gibi oradaki anılarınızı ya da Efendimizin tavsiyelerini bizlerede iletseniz en azından bizzat dinleyememis olsakda sizlerin agzından duyarız istanbul ve sumisali bekliyoruz cevaplarınızı bizden esirgemeyin;) huri kardesim seninlede aynı durumdayız Rabbim ins bizlerede nasip eder oralara kavusmayı ve layık olabilmeyi .

Web sitesi
www.bekaoutdoor.com
mektup çok güsel maşallah !!! bende hüdayide 2 sene okudum Rabbim'e şükür !!! hüdayide okuyan arkadaşlarla tanışmak isterim inşş...
selametle... :)

Mektûm

Doçent
Yazmak için, yanmak gerek. Her bir kelime çok samimi ve içten dökülmüş kardeşimizin kaleminden. Çok güzel arz etmiş hâlini, sevgisini... Maşâallah... Herkese nasip olmuyor. Allah (c.c), Rasûl'ün aşkına düşen yüreklerden yer yüzünü mahrum bırakmasın. Çorak kalplerimizi kendi sevgisi ve sevgilisinin sevgisi ile diriltisin, ateşine yandırsın. Bizden de âcizâne, selâm olsun kutlu nebîye...

Herhalde efendimizin hayatını
gündemimizde hakkıyla canlı tutacak olursak Allah böyle bir sevgiden bizi de mahrum etmeyecektir.
Hüdâyî'ye gitmek hayallerimden biri... Nasip olur mu bilmem ama Allah
inşâallah hayırlısı ile isteyen herkese nasip etsin diye temenni edelim.

ruz-i neva

Üye
aman Allah'ım!
burda ne kadar çok hüdai'li gençler var böyle..
Rabbim sayınızı ve ihlasınızı artırsın inşaallah..
bilsem daha önce dalardım bu ummana.
Rabbim sizin hürmetinize beni de affetsin inşaalah..