Hücre 7 Mucizesi| 7번방의 선물

ihvanistanbul

AkhenAton
Koniçivalardan muhteşem bir film. ( gerçi güney kore filmi ama bana kalırsa hepsi japon )

1351

oturup ağladım çocuklar gibi...

---

Kızını çok seven zihinsel özürlü bir baba (Ryoo Seung-Ryong), yanlışlıkla bir suçla suçlanır ve cezaevine gönderilir. Daha sonra hukuk fakültesi öğrencisi olan kızı Ye-Sung (Park Shin-Hye) babasını kurtarmak için çalışır. 1997 ; Yong-Goo kızı Ye-Seung (Kal So-Won) ile zeka özürlü olmasına ragmen mutlu mesut yaşarlar. Onlar hergün bir dükkana uğrayıp kızına sarı Sailor Moon sırt çantası alacağına dair söz veriyor. Bir gün, son sarı Sailor Moon sırt çantasının satılmakta olduğunu farkederler. Yong-Goo satışı engellemek için magaza içine gider, ama çantayı satın alan babanın tokat atmasıyla olay biter.Ertesi gün çalıştığı otaparkta sarı Sailor Moon sırt çantası almış bir kız görür. Kız çantanın satıldığı bir magazayı bildiğini söyler. Yong-Goo kızı geleneksel açık pazara kadar takip eder. Kısa bir süre sonra kız bilinçsizce yere yığılır ve Yong-Goo kıza CPR yapmaya çalışır. Yanlarından geçen bir kadın polis çağırır. Yong-Goo Çocuk kaçırmak ve cinayetle suçlanır. Ölen kızın babası da Ulusal Polis Ajansı şefidir. Yong-Goo'ya ölüm cezası verilir ve hapsedilir. Hapishanede 5 mahkumla Yong-Goo bir hücreyi paylaşır. Bir gün, Yong-Goo hapishane çete lideri So Yang-Ho (Oh Dal-Su)'nın hayatını kurtarır. So Yang-Ho minnettarlığını elinden geldiğince göstermekte ve Yong-Goo'ya her şekilde yardım etmektedir. Yong-Goo kızını görmek istediğini So Yang-Hoya söyler. Beş tutuklu bir muzice gerçekleştirmek için plan yapmaya başlarlar.

Hakperest

Kıdemli Üye
Turkce ismi boyleydi. Orjinalinde belki yoktur bilemiyorum.
Orjinal isminde de varmış mucize kelimesi ama türkçe nüans eksikle aktarılmış
Gerçi belki de bilerek böyle aktarılmış
Tam çevirisi hücre 7 de ki mucize olmalı bence
Yanımda ingilizce hocası da bana hak verdi

Adı mühim değil zaten, gerçekten izlenmesi gereken bir film
İnsanların değer vermesi azaldığı bir dönemde gerçek sevgiyi kısa bir süre bile olsa yaşatıyor

Kaptan

Mecra Yazarı
Mucize deyince aklıma "Mucize doktor" geldi. Normalde kesinlikle dizi izlemem ama şuna bir gözatayım dedim, bayağı sardı. Perşembe akşamlarını kaçırmıyorum.