hristiyanlık islama teslim olacak(günün sohbeti)

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
Katılım
30 Haz 2006
Mesajlar
1,460
Tepkime puanı
11
Puanları
0
ÂYET-İ KERİME MEÂLİBütün âlemlerde Nuh'a selâm olsun. İyilik yapan ve iyi kullukta bulunanları, işte Biz böyle mükâfatlandırırız. Şüphesiz o Bizim mü'min kullarımızdandı.


Sâffât Sûresi: 79-80


02.12.2006
HADİS-İ ŞERİF MEÂLİHz. Peygamber, döğüştürmek için hayvanları kızıştırmaktan nehyetti.


Câmi'ü's-Sağîr, c: 3, 3818


02.12.2006
Hıristiyanlık İslâma teslim olacakNasraniyet ya intıfâ veya ıstıfâ edip İslâmiyete karşı terk-i silâh edecektir. Nasraniyet birkaç defa yırtıldı, Protestanlığa geldi. Protestanlık da yırtıldı, tevhide yaklaştı. Tekrar yırtılmaya hazırlanıyor. Ya intıfâ bulup sönecek veya hakikî Nasraniyetin esasını câmi olan hakaik-i İslâmiyeyi karşısında görecek, teslim olacaktır. İşte bu sırr-ı azîme Hazret-i Peygamber Aleyhissalâtü Vesselâm işaret etmiştir ki, “Hazret-i İsâ nâzil olup gelecek, ümmetimden olacak, şeriatımla amel edecektir.”

Mektubat, 454

***

Hem Deccalın rejimine ve teşkil ettiği komitesine ve hükûmetine ait garip halleri ve dehşetli icraatı, onun şahsıyla münasebettar rivayet edilmesi cihetiyle mânâsı gizlenmiş. Meselâ, “O kadar kuvvetlidir ve devam eder; yalnız Hazret-i İsa (a.s.) onu öldürebilir, başka çare olamaz” rivayet edilmiş. Yani, onun mesleğini ve yırtıcı rejimini bozacak, öldürecek, ancak semâvî ve ulvî hâlis bir din İsevîlerde zuhur edecek ve hakikat-i Kur’âniyeye iktida ve ittihad eden bu İsevî dinidir ki, Hazret-i İsa Aleyhisselâmın nüzulüyle o dinsiz meslek mahvolur, ölür. Yoksa onun şahsı bir mikrop, bir nezle ile öldürülebilir.

Şuâlar, s. 500Lügatçe:Nasraniyet: Hıristiyanlık.

intıfâ: Sönme.

ıstıfâ: Safileşme, saffetini bulma.

tasaffi: Saflaşma.
hurafat: Hurafeler.

iktida: Uyma.


02.12.2006
kaynak:Yeni asya gazetesi
 

Zeynep Özmen

Kevok_84
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
3,306
Tepkime puanı
11
Puanları
0
Son günlerde en çok konuşulan bir konu güzel bir sohbet açıklamalar güzel Allah razı olsun nurtalebesi.
 
Üst