HP'den Türkiye'nin İlk Tablet PC Laboratuarı

Meryem

Komplike
HP'nin Eğitimde İnovasyon Fonu'ndan yararlanan Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Türkiye'deki ilk tablet PC laboratuarını Denizli Şirinköy Zehra Suna Manastır İlköğretim Okulu'nda açtı.

HP'den destek alan Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Türkiye'deki ilk tablet PC laboratuarını Denizli Şirinköy Zehra Suna Manastır İlköğretim Okulu'nda açtı.

Laboratuarda yer alan 16 adet tablet PC'den yararlanan öğrenciler bir yandan bilgisayar becerilerini geliştirirken diğer yandan laboratuarda sosyalleşerek ve birbirileri ile öğretmenleri arasında bilgisayar dersleri aracılığıyla farklı bir iletişim kurarak BT teknolojilerinin kritik bir rol üstlendiği modern hayata hazırlanacaklar.

hp1273608263.jpg
HP Eğitimde Yenilikçilik projesiyle üniversitelere destek oluyor.

HP Türkiye, 2009 Eğitimde İnovasyon Fonu girişimi kapsamında fondan yararlanmaya hak kazanan Boğaziçi Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi'ne destek oluyor ve yüksek nitelikli teknoloji profesyonellerine olan talebin arttığı dünyamızda, öğrencileri ileri teknoloji alanında diploma alabilecekleri nitelikli programlara çekmek de zorunlu bir görev haline geliyor.

HP'nin Vizyonu

Eğitime her zaman önem veren ve çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle katkıda bulunan HP, bu vizyon doğrultusunda Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi üniversitelerine yönelik "Eğitimde İnovasyon 2009" fonu girişimini başlattı. Mühendislik, bilgisayar, bilgi sistemleri ve bilgi teknolojileri alanındaki lisans programlarından sorumlu fakülte yöneticilerini ve öğretim üyelerini hedefleyen girişim kapsamında eğitim kurumlarından öğrenim, eğitim ve bilgi teknolojilerinde kullanılabilecek yenilikleri ve program iyileştirmelerini içeren teklifler aldı.

HP özellikle öğrencilerin BT kariyerlerinde başarıları için önem taşıyan matematik, fen ya da diğer konularda ilerleme sağlamayı hedefleyen öncü eğitim ve öğretim uygulamalarını HP teknolojileriyle desteklemeye büyük önem veriyor.

Kaynak

ibrahimi

Has Uşak
Güzel haber.
Markayı sevmesem de : ) inovasyonda okul kullanmaları güzel.