Hizmetle övünmek caiz midir?

DİNE ŞU KADAR HİZMET ETTİM DİYE ÖVÜNMEK CAİZ MİDİR?

• Hizmetle övünmek caizdir.

Oy: 2 10.0%
  • Hizmetle övünmek caiz değildir.

Oy: 18 90.0%

• Kullanılan toplam oy
    20
  • Anket kapatılmış .

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Ben sorulan soruya yönelik cevap verdim abi... Bana mı kızdınız? Size cevap değildi bu yazılar... Kardeşe de değil... Sorduğu soruya binaen yazdım... "Caka satmak caizmidir" diyor... Caiz değildir dahi demeden kendi düşüncemi beyan ettim...

Satuk Buğra

Profesör
ben avamım ama sanırım caiz olmasa gerek.

caizse bile hiç uygun olamayan bir davranış

Buranbay kardeş, " Rasulullah buyuruyor ya" Men Kale Ena Alimun, Fe Hüve Cahilun." Kim derseki ben alimim o cahildir. Kim diyorsaki biz şöyle, böyle hizmet ediyoruz, siz ne yapıyorsunuz, onların hizmeti riyadan başka bir şey olmaz vesselam.

Hasan

Kardeşiniz
Buranbay kardeş, " Rasulullah buyuruyor ya" Men Kale Ena Alimun, Fe Hüve Cahilun." Kim derseki ben alimim o cahildir. Kim diyorsaki biz şöyle, böyle hizmet ediyoruz, siz ne yapıyorsunuz, onların hizmeti riyadan başka bir şey olmaz vesselam.

Çok enteresan yaaav ALAH ALLAH BEN SABAHTAN BERİ NEDİYORUM İNATLA KONUYU NEREYE ÇEKİYOSUNUZ artık bu konuya cevap yazmayacağım.

Sofuoglu

Ordinaryus
hizmet anlatilmaz,"yasanir"bazi seyler gibi;)

Tuncay ÖZ

Profesör
hizmetle övünüpte caka satmak hos bi davranıs olmasa gerek
önemli olan görünmeden yapılan hizmetlerdir.
ne haddimize övünmek ALLAH ın verdiği rızıkla böbürlenmek...biz en aciz kul iken

Hasan

Kardeşiniz
hizmetle övünüpte caka satmak hos bi davranıs olmasa gerek
önemli olan görünmeden yapılan hizmetlerdir.
ne haddimize övünmek ALLAH ın verdiği rızıkla böbürlenmek...biz en aciz kul iken

İyi ya ALLAHIN verdiği bu nimetleri böbürlenmeden ve caka satmadan nasıl anlatıcaz haberi olmayanlara sen biliyosun iyi güzel ama bilmeyenler nolucak deyiverin bakem.

Tuncay ÖZ

Profesör
İyi ya ALLAHIN verdiği bu nimetleri böbürlenmeden ve caka satmadan nasıl anlatıcaz haberi olmayanlara sen biliyosun iyi güzel ama bilmeyenler nolucak deyiverin bakem.

ÖĞRENMEK O KADARDA ZOR DEĞİL İNSANDA BİTER HERSEY EGER Kİ ÖĞRENMEK İSTERSE ÖĞRENİR..

OLAY BUNDAN İBARET ASLINDA TAMAMEN BU AHLAKİ Bİ MESELE..