Hizmetin ve Hocaefendi'nin takdir edilen yönleri

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Eyyüh-el ihvanım
Şimdiye kadar forumda hizmeti ekseriyetle tenkid edenlerle mülaki olduk amma şimdi ehl-i insaf olan ihvanımızdan Hizmette ve Hocaefendide gördükleri sadece müsbet hal ve durumları cümle ihvanımızla paylaşmalarını rica eder saygı ve hürmetlerimi arzederim.

talib

Kıdemli Üye
burada ihvanım diyorsunuz da, hocanız ve abi ablalarınız burada farklı düşünen herkese münafık, satılmış, yezid, aptal, ahmak diyor :) Nasıl bir kalp var sizde, hayret! Nasıl sığdırabiliyorsunuz dünyanıza bu kadar riyakarlığı?! Münafık, satılmış mıyız hocanızın dediği gibi, yoksa ihvan mıyız :)

ihvanınız artık chp liler, hdp ye oy vereceğim diyen ablanızdan anladığımız hdp liler, mhp liler, bbp liler...

B

bamda

Guest
forumlarda nedense insaların olumsuz yönleri konuşulur.Siz muhtemelen aşırı övmeye alıştırıldığınız için tenkid yeteğiniz atrofiye uğramış .Tenkide yada eleştri size garib geliyor olabilir..

kendini kıtmir gibi görüyor .çok isabet etmiş.

B

bamda

Guest
cebrail parti kursa oy vermem! diyor.Gelen tepki üzerine zaman gazetesindeki savunmaya bakın ,"emmisinin oğlu cebrail parti kursa oy vermezmiş " demek istemiş.:D

etmeyin bu millet o kadar keriz değil..

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
cebrail parti kursa oy vermem! diyor.Gelen tepki üzerine zaman gazetesindeki savunmaya bakın ,"emmisinin oğlu cebrail parti kursa oy vermezmiş " demek istemiş.:D

etmeyin bu millet o kadar keriz değil..
Estağfurullah muhterem kimseyi keriz yerine koymak haddimiz değil lakin gazetede yayayınlanan savunmanın kaynağını gösterebilir misiniz?

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
forumlarda nedense insaların olumsuz yönleri konuşulur.Siz muhtemelen aşırı övmeye alıştırıldığınız için tenkid yeteğiniz atrofiye uğramış .Tenkide yada eleştri size garib geliyor olabilir..

kendini kıtmir gibi görüyor .çok isabet etmiş.

Bilakis biz övgüden ziyade biinsafane tenkidlere muhatsp olduk. Bu forum da buna şahittir.

B

bamda

Guest
“(F. Gülen) Vatikan’dayken Hürriyet gazetesinden Reha Erus’a verdiği röportajda “Bu kutsal topraklarda ölmeyi hayâl ediyorum” demiştir.”

B

bamda

Guest
Milli Gazete, Vakit ve Yeni Şafak gazeteleri Aydın Doğan’ın Yay-Sat şirketinden ayrılıp Turkuaz isimli şirkette birleştikleri hâlde Zaman gazetesi hâlâ bu şirket üzerinden dağıtılıyor ve Doğan’ın kasasına her ay 850 milyar lira giriyormuş.”

B

bamda

Guest
“(F. Gülen), Çeçenistan savaşı için “Çeçenlerin hiç savaşmasa rahat edeceklerini ve özgürlüklerine kavuşacaklarını” söylemiştir

B

bamda

Guest
(F. Gülen), Mavi Marmara hâdisesini “otoriteye başkaldırı” olarak değerlendirirken, ölenlerin şehid sayılamayacağını belirtmiş, ölenlerin ailelerine taziyede bile bulunmazken, diğer yandan zina eden Deniz Baykal’a “geçmiş olsun” mesajı göndererek üzüntüsünü dile getirmiştir. Üstelik İHH’nın da kuşkulu bir kuruluş olduğunu belirtmiştir.”

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
burada ihvanım diyorsunuz da, hocanız ve abi ablalarınız burada farklı düşünen herkese münafık, satılmış, yezid, aptal, ahmak diyor :) Nasıl bir kalp var sizde, hayret! Nasıl sığdırabiliyorsunuz dünyanıza bu kadar riyakarlığı?! Münafık, satılmış mıyız hocanızın dediği gibi, yoksa ihvan mıyız :)

ihvanınız artık chp liler, hdp ye oy vereceğim diyen ablanızdan anladığımız hdp liler, mhp liler, bbp liler...

Muhterem insan Hocaefendi sıfatları umumi söylüyor fakat bazılarına dikilen kıyafet münasip düşüyorsa bu onlardan kaynaklanıyor. Ne Hocaefendi ne de hizmet kimseyi tahkir ve tezyif etmez bilakis iman ve Kuran hizmetinde bulunanları takdir ve tebcil eder. Sizde hizmet-i imaniye ve Kuraniyede bulunuyorsanız başımızın üstünde yeriniz var.

talib

Kıdemli Üye
Muhterem insan Hocaefendi sıfatları umumi söylüyor fakat bazılarına dikilen kıyafet münasip düşüyorsa bu onlardan kaynaklanıyor. Ne Hocaefendi ne de hizmet kimseyi tahkir ve tezyif etmez bilakis iman ve Kuran hizmetinde bulunanları takdir ve tebcil eder. Sizde hizmet-i imaniye ve Kuraniyede bulunuyorsanız başımızın üstünde yeriniz var.

Bunu deyince oldu yani. O zaman başbakan da umumi söylüyor, isim vermiyor. Neden hocanız üzerine alıyor, kıyafeti münasip görüyorsunuz demek ki hocanıza. Sahte veli, içi boş alim müsveddesi deyince neden sizinkiler zıplamaya başladılar? Kıyafeti çok mu yakıştırdılar hocanıza?

Böyle gayri ciddi ve gayri samimi söylemleriniz çok tiksinç geliyor bize. Zira sizlerin ne denli hakaret sever olduğunuzu ümmet görüyor, okuyor her gün.

B

bamda

Guest
daha ne saçmalıkları varda bilimyorum yazsammı.

imam hatiplerin kökünü kuruttu .

sanal bir islam öğretti.

okul açıyoruz islami misyonerlik yapıyoruz söylemleriyle kendi sermayesini kurdu.

Açtığı okullar islama değil amerikaya hizmet ediyor.

erbakan gibi misyon şahsiyyetlerin her zaman gizlice karşısında olmuştur.

Hakperest

Kıdemli Üye
beddualar, darbeler işe yaramadı galiba
ama emin ol ihvanlar demek de sizi kurtaramayacak

zamanında uyardı niceleri
ama tren çoktan kaçtı
hadi işimize bakalım artık

B

bamda

Guest
seni böyle eleştirdik .zannetmeki biz her zaman uyanıktık.:)Takıldık onun peşine.
tolere ettik.vardır bir hikmeti dedik.
son darbeyle gerçek kimlikler deşifre oldu.bizde yolumuzu seçtik.
her musluman ister her ülkede islamı anlatan misyoner okullar ..
fakat bunların el altındaki niyyeti tamamen farklı .batıya tam teslim muz cumhuriyeti
cemaatin taban tavan çok farklı.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
“(F. Gülen) Vatikan’dayken Hürriyet gazetesinden Reha Erus’a verdiği röportajda “Bu kutsal topraklarda ölmeyi hayâl ediyorum” demiştir.”
Muhterem bir iddiayı ortaya atarken iyice tahkik etmek lazım değil mi?
Evvela bu iftiranın menşeinde bulunan Reha Erusun verdiği haber şöyle:Fethullah Hoca, rahatsızlığı nedeniyle önceki gece Roma'da ölebileceğinin aklına geldiğini, ‘‘Gerek Papa ve gerekse benim yaşlarımız ilerlemiş. Bu bakımdan ben bu kutsal topraklarda ölürsem diye aklıma geldi’’ dedi. Fethullah Hoca bugün İstanbul'a dönecek. http://webarsiv.hurriyet.com.tr/1998/02/10/28062.asp
Saniyen bu zatın söylediği bu sözün bu ve benzeri yerlerden başka hiçbir yerde bulunmamakla beraber Hocaefendi ve Hizmetle ilgili Hizmete ait hiçbir sitedede bulunmamaktadır.
Salisen bunu tekzib eden Hocaefendinin yazılı ve görüntülü bir çok beyanatı ortadadır mesela:
Burada öldüğüm zaman bile buraya gömülmeyi istemiyorum; kendi ülkeme, kendi toprağıma gömülmeyi arzu ediyorum. Gelirken burada ölür kalırım diye arkadaşlara 'Paranızla bir yer alın, bize ait olsun, Türk milletine ait olsun, oraya gömersiniz' demiştim; fakat sonradan vazgeçtim; daü's-sıla duygusu öyle düşünmeme fırsat vermedi. Kendi ülkemde ölmeyi ve mübarek annemin ayaklarının dibine gömülmeyi arzu ederim. Bunu da benim vasiyetim sayın!.. Ama yaptığım şeylerde, düşüncelerimde, planlarımda, gayretlerimde, milletime, ülkeme zerre kadar zarar gelmesine razı olamam. Yüzde bir ihtimalle bile olsa razı olamam ona." [Bamteli, 18.06.2012]
http://tr.fgulen.com/content/view/21839/13/
TEEMMEL

B

bamda

Guest
Muhterem bir iddiayı ortaya atarken iyice tahkik etmek lazım değil mi?
Evvela bu iftiranın menşeinde bulunan Reha Erusun verdiği haber şöyle:Fethullah Hoca, rahatsızlığı nedeniyle önceki gece Roma'da ölebileceğinin aklına geldiğini, ‘‘Gerek Papa ve gerekse benim yaşlarımız ilerlemiş. Bu bakımdan ben bu kutsal topraklarda ölürsem diye aklıma geldi’’ dedi. Fethullah Hoca bugün İstanbul'a dönecek. http://webarsiv.hurriyet.com.tr/1998/02/10/28062.asp
Saniyen bu zatın söylediği bu sözün bu ve benzeri yerlerden başka hiçbir yerde bulunmamakla beraber Hocaefendi ve Hizmetle ilgili Hizmete ait hiçbir sitedede bulunmamaktadır.
Salisen bunu tekzib eden Hocaefendinin yazılı ve görüntülü bir çok beyanatı ortadadır mesela:
Burada öldüğüm zaman bile buraya gömülmeyi istemiyorum; kendi ülkeme, kendi toprağıma gömülmeyi arzu ediyorum. Gelirken burada ölür kalırım diye arkadaşlara 'Paranızla bir yer alın, bize ait olsun, Türk milletine ait olsun, oraya gömersiniz' demiştim; fakat sonradan vazgeçtim; daü's-sıla duygusu öyle düşünmeme fırsat vermedi. Kendi ülkemde ölmeyi ve mübarek annemin ayaklarının dibine gömülmeyi arzu ederim. Bunu da benim vasiyetim sayın!.. Ama yaptığım şeylerde, düşüncelerimde, planlarımda, gayretlerimde, milletime, ülkeme zerre kadar zarar gelmesine razı olamam. Yüzde bir ihtimalle bile olsa razı olamam ona." [Bamteli, 18.06.2012]
http://tr.fgulen.com/content/view/21839/13/
TEEMMEL

hoca chp başkan yardımıcısı kasım gulek in cenaze namazını kıldırıyor.
yahuu sana ne ?bir chpli öldüğünde aşkamı geliyorsun be adam?

Şehid üsame bin ladin rahiimehullah için en nefret ettiğiim adam" diyor.

yani dünyada nefret edilecek adam kalmadıda ,iş bir muslumana dayandı.

Darul_Beka

Profesör
bir yıl önce sorulsaydı bu soru
belki bir kaç olumlu şey söylenirdi ama şimdi
bir çuval inciri berbat etti
Müslümanların başına bela kesildi

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
(F. Gülen), Mavi Marmara hâdisesini “otoriteye başkaldırı” olarak değerlendirirken, ölenlerin şehid sayılamayacağını belirtmiş, ölenlerin ailelerine taziyede bile bulunmazken,
Gazze Yardım Şehitleri İçin Yayınladığı Taziye Mesajı
Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm.
Fethullah Gülen
<span class="bold" style="font-size: 14px; font-weight: bold; line-height: 21.599998474121094px;">[video]http://tr.fgulen.com/content/view/18465/21/[/video]

KAFKAS

Kıdemli Üye
Gazze Yardım Şehitleri İçin Yayınladığı Taziye Mesajı
Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm.
Fethullah Gülen
<span class="bold" style="font-size: 14px; font-weight: bold; line-height: 21.599998474121094px;">[video]http://tr.fgulen.com/content/view/18465/21/[/video]
YORUMSUZ!

28.09.2010

Cüneyt Özdemir

http://tr.fgulen.com/content/view/18615/12

Pensilvanya'da Fethullah Gülen ile Bir Gün

Sohbetimiz sırasında konu İsrail ve Mavi Marmara gemisine geliyor. Fethullah Gülen Mavi Marmara'da pek çok gönüllünün sürekli tekrar ettiği "şehit olmaya gidiyoruz" retoriğine şiddetle karşı çıkıyor. Böylesine bir şeyin şehitlik bile kabul edilemeyeceğini söylüyor.