Hizbullah: İsrail'le Savaşta Kaderi Direniş Belirleyecek

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,858
Tepkime puanı
1,366
Puanları
113
Konum
Muamma...!
resim.php

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, İsrail ile Lübnan arasında vuku bulacak bir savaşta kaderin belirleneceğini söyledi.

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, İsrail’i Lübnan’a yeni bir savaş başlatma hazırlığı içerisinde olmakla suçlarken, direnişin sahip olduğu sürprizlerin, muhtemel bir savaşta kader belirleyici olacağını söyledi.

Hizbullah’ın güney Lübnan temsilcisi Şeyh Nebil Kavuk, “İşgalcinin hezimeti, Temmuz savaşının üzerinden 4 yıl sonra daha da derinleşiyor. Direniş, işgal topraklarının tamamını vurabilecek güce ulaştı. İşgalcinin, direnişin oluşturduğu denkleme uymanın dışında başka bir seçeneği yok” diye konuştu.

Şeyh Kavuk “İşgal ordusu, halkı bir yana direniş karşısında kendisini koruyacak güce sahip değil. Direniş ise gücünü günden güne artırmaktadır. Düşman da direnişin gücünü artırdığını biliyor. Direniş, ilerde vukubulacak savaşın kaderini belirleyecek güce sahiptir. İslam ve Arap halklarının direnişe ve seyyidine olan güveni günden güne artmaktadır. Direnişe olan destek, geçmiştekinden çok çok büyüktür” dedi.

İsrail’in güney Lübnan’daki uluslar arası güçlere, direniş aleyhinde baskı uyguladığını savunan Şeyh Kavuk, 1701 sayılı Güvenlik Meclisi’nin kararına rağmen direnişin güney Lübnan’daki çalışmalarını sürdürdüğünü, önceden belirlenen programında bir değişikliğe gidilmediğini söyledi.

Şeyh Kavuk, Lübnan’la İsrail arasında vuku bulacak bir savaşta İsrail’in büyük bir felaketle karşı karşıya kalacağını, İsrail devletinin çözülmeye başlayacağını ifade etti. Şeyh Kavuk “İleride vuku bulacak bir savaş, kader tayin edici olacaktır. Hezimetler döneminin kapandığını zaferler döneminin başladığını gösterecektir” diye konuştu.

isra haber
 
Üst