Hizbullah İsrail'e Meydan Okudu

cahid

Kıdemli Üye
Katılım
18 Ağu 2009
Mesajlar
5,543
Tepkime puanı
1,283
Puanları
113
Konum
Muamma...!
62.jpg

Hizbullah lideri Seyyid Nasrullah, siyonist İsrail rejimini uyararak, İran'a saldırması...


İran Mücadeleci Âlimler Teşkilatı Merkez Şurası üyesi Hüccetül İslam Cafer Şebuni Lübnan'a gerçekleştirdiği sekiz günlük ziyaretin ardından Fars News'e önemli açıklamalarda bulundu. Ziyareti esnasında bir dizi görüşmede bulunan Hüccetül İslam Şebuni, Seyyid Hasan Nasrallah ile de 150 dakika süren özel bir oturum gerçekleştirdi.

Şebuni bu görüşme hakkında şunları söyledi:

“Bu buluşma esnasında Seyyid Hasan Nasrallah ile İran, Lübnan ve Filistin'in güncel meselelerini ele alma fırsatı bulduk. Seyyid Hasan Nasrallah geçen seneki seçimin sonrasında meydana gelen fitneye de değinerek 'İranlı fitneciler Irak'ta yaşayan münafıkların (Halkın Münafıkları örgütü) yardımı peşine düştüler. Bu fitneciler İran halkının ve İnkılâbın Yüce önderinin rakibi olamayacaklar' dedi.”

Şebuni şöyle devam etti:

“Nasrallah Rehberlik makamını 'cesur, adil ve günün sorunlarına vakıf bir lider' olarak tanımlayarak 'kendisini Ayetullah Hamenei'nin askeri olarak gördüğünü ve direniş yolunda İslam Devriminin Rehberine tabi olduğunu' belirtti.

Seyyid Hasan Nasrallah 'Siyonist rejimin İran'ın nükleer tesislerine saldırmaya cesaret etme ihtimalini uzak gördüğünü' belirtmekle birlikte 'Siyonist rejimin bir ülkeye saldırmaya cesaret etmesi halinde İran ve Lübnan'ı seçeceğini' söyleyerek 'Biz buradan ilan ediyoruz, Siyonist rejimin İran karşısındaki her tür saldırısı Hizbullah'ın hızlı cevabı ile karşılaşacaktır. Zira Lübnan Hizbullah'ı kendisini İmam Hamenei'nin askeri saymaktadır ve Siyonist rejim tarafından yapılacak hiçbir saygısızlığı kabul etmeyecektir' dedi ve ekledi:

'Siyonist rejimin ilk saldırısını son saldırısı haline getireceğiz, biz bu sözümüze güveniyoruz ve kesinlikle diyoruz ki İsrail'i ortadan kaldırma gücüne sahibiz!'”

velfecr
 
Üst