Himmetin Yüzde 10-15'i Gülen'in 'Kutsal Hoca Payı'

Dua Nur

Kıdemli Üye
TÜBİTAK'taki Paralel usulsüzlük soruşturmasından çarpıcı detaylar: Kurumda çalışan evlilerden de yüzde 10, bekârlardan da yüzde 20 himmet kesintisi yapıldı.

TÜBİTAK'ta "usulsüz işe alım ve terör örgütüne para toplama" gerekçesiyle 8 şüpheli hakkında mahkemeye sunulan iddianamenin perde arkasında önemli ayrıntılara ulaşıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu tarafından TÜBİTAK ve Marmara Araştırma Merkezi'ne (MAM) usulsüz işe alımlarla ve himmet adı altında toplanan paraların FETÖ kasasına aktarılmasıyla ilgili iddianame hazırlandı. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, 6'sı tutuklu 8 şüphelinin "icbar suretiyle birden fazla irtikap yapma" ile "terör örgütüne finans sağlamak" suçlarından ayrı ayrı cezalandırılması talep edildi. "İrtikap"ın gasp suçu anlamına geldiği de vurgulandı.

TÜBİTAK ve MAM'da örgütlenen Paralel üyelerin usulsüzlüklerin ortaya çıkmasını sağlayan ihbar mektuplarını gönderen İdris Aydın, Mehmet Ertaş, Sefer Yıldırım ve Recep Kanbay iddianamede "müşteki" olarak, Ali Veysel Tunç, Ersin Güçlü, Vedat Küçük, Mustafa Tatli, Vedat Babacan, Hüseyin Yavuz, Murat Gökşen ve Bekir Konya ise şüpheli olarak gösterildi. Şüphelilerin kod adlarına da iddianamede yer verildi.

PROMOSYON VURGUNU...

Mağdurların işe girmelerini sağlayan ve kod ismi kullanan kişilerin büyük bir kısmının, TÜBİTAK çalışanı olduğu, FETÖ adına toplantı yapıp zorla "himmet" adı altında örgüte para temin ettikleri kaydedildi. İddianamede, örgüte para sağlamak için kurban parası ile 2011, 2012, 2013'te mağdurların bankalara yatırılan maaşlarına karşılık promosyon olarak verilen 500'er liranın da "haram" diye örgüt kasasına aktarıldığı kaydedildi.

Himmet paralarını vermeyenler ise işten çıkarılmakla tehdit edildi. Polis soruşturmasında ABD'nin Houston Üniversitesi Öğretim Üyesi Helen Rose Ebaugh'un, Gülen örgütü hakkındaki tezine de atıfta bulunuldu. Buna göre, örgüt üyelerinin yıllık kazançlarından yüzde 5 ile 20'si, ortak havuza transfer ediliyordu. Bu para trafiğinin kontrol dışı kalması için de bankalarda çok sayıda değişik isimlerle sahte hesapların açıldığı ve para transferlerinin bu hesaplar üzerinden yapılarak meşrulaştırıldığı belirtildi. Bu tespitlerin KPSS operasyonundaki MASAK raporlarına yansıdığına da dikkat çekilirken, toplanan himmet paralarından yüzde 10 - 15'lik kısmının ise doğrudan "Kutsal Hoca Payı" adı altında Gülen'e gönderildiği ileri sürüldü.

http://www.haber10.com/haber/616864/#.VVROE47tmko

can feda

Profesör
kutsal hoca payı...güzel bir tabir olmuş...ama gerçek mi...bilinmez...bakalım zaman gösterecek...

talib

Kıdemli Üye
kutsal hoca payı...güzel bir tabir olmuş...ama gerçek mi...bilinmez...bakalım zaman gösterecek...

Himmet adı altında para aldıklarını ben bile biliyorum. Arkadaş cemaatin elemanı idi. Sohbet yapar idi Bankasya çalışanlarına. Hem derdi o bankada çalışanların başka grupların sohbetlerine katılmasına asla müsade etmeyiz. Bu arkadaş cemaatten maaş alırdı ve maaşının bir bölümü otomatik olarak kesilirdi yine cemaate...

can feda

Profesör
Himmet adı altında para aldıklarını ben bile biliyorum. Arkadaş cemaatin elemanı idi. Sohbet yapar idi Bankasya çalışanlarına. Hem derdi o bankada çalışanların başka grupların sohbetlerine katılmasına asla müsade etmeyiz. Bu arkadaş cemaatten maaş alırdı ve maaşının bir bölümü otomatik olarak kesilirdi yine cemaate...

bende biliyorum o şekilde para aldıkalrını...benim buradan kasdetmek istediğim o değildi...
yalnız burada soru işaretleri var...mesela zorla para almak kısmı...bu devirde kimse kimseden inanın zorla bir şey kolay kolay alamaz...çocukların bile mesela elinden şekeri alamazsınız...yıkar ortalığı...diyebilirsiniz ki...işe sokmuşlar...bir minnet duygusu var o yüzden zorla alabilirler...ama nereye kadar???hadi 1 ay aldılar...3 ay aldılar...5 ay 10 ay aldılar...bir yerde gönülden vermeyen insanın canına tak eder ki bu doğaldır...ama ne hikmetse bu zamanda dillendirilmeye başlandı bu durum...

''kontrol dışı kalması için'' diyor...neden?nereden kontrol dışı...devletten kontrol dışı kalsın istense idi...bankaya yatırılmazdı para...ayrıca sahte isim olup olmadığı araştırılsın ortaya çıkarılsın...yani bunun çözümü diğerine nispeten kolay...tesbit edilir sahtecilik gerekli işlemler yapılır...yapılmalıdır...

''kutsal hoca payı'' kısmı da yukarı da açıkladığım gibi...bir sürü insan var bu cemaatte...ve gönülden vermeyenlerin...yada zorla minnet yoluyla tehdit yoluyla vs ne dersek diyelim buna...bu insanların bir yerde yeter artık kardeşim demeleri gerekirdi...doğal olan bu...

siteye gittim...site de sabahı kaynak gösteriyor...hükümete yakın yandaş gazeteler...haber siteleri...kör kin besliyor gibi...her konuda cemaate çakılmak isteniyor...haliyle cemaatin iyi yönlerine de çakılmaya çalışılıyor...buda acziyet ortaya koyuyor...yüklenin işte kpss konusunda...polis okulları polis akademisi konusunda...durmadan haber yapın...bunlar cemaatin daha zayıf kaldığı yerler değil mi...ve milletin daha hassas olduğu konular...

talib

Kıdemli Üye
bende biliyorum o şekilde para aldıkalrını...benim buradan kasdetmek istediğim o değildi...
yalnız burada soru işaretleri var...mesela zorla para almak kısmı...bu devirde kimse kimseden inanın zorla bir şey kolay kolay alamaz...çocukların bile mesela elinden şekeri alamazsınız...yıkar ortalığı...diyebilirsiniz ki...işe sokmuşlar...bir minnet duygusu var o yüzden zorla alabilirler...ama nereye kadar???hadi 1 ay aldılar...3 ay aldılar...5 ay 10 ay aldılar...bir yerde gönülden vermeyen insanın canına tak eder ki bu doğaldır...ama ne hikmetse bu zamanda dillendirilmeye başlandı bu durum...

Zorla mı alamazlar? Neden terör örgütü diyorlar sizce? Ellerinde yasadışı silah olduğu, dağda yaşadıkları için değil. Cemaat bilerek, hani biz böyle değiliz ki diyor. Oysa ki terör örgütü olması, kanunları, devlet gücünü kendi çıkarlarına göre kullandıklarındandır.

Adam koç'a dava açacak, elinde belge var mesela, koç sponsor olunca türkçe olimpiyatlarına birden kapanıyor dava. belki arka planda milyonlar bağışlıyor. gülen'i çok sevdiğinden değil emin ol, bu yapıdan korkutuğundan.

bak metro nun sahibi bu yapıyı hiç sevmemesine rağmen ne kadar yardım ettim diyor. sence neden etmiş olabilir?

işte gördün mü nasıl zorlanıyor insanlar?

kasetleri çıkan partiler, nasıl pensilvanya güdümünde?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kardeşim cemaattendi . Aylık düzenli olarak para veriyordu, bir kaç zaman gazetesi alıyordu. Eşinin altınlarının çoğunu onlara verdi. Hayır işi yaptığını zannediyordu. Şimdi onlardan ayrıldı. ALLAH ŞERLERİNDEN KORUSUN diyor artık. Çok şükür ne olduklarını anladı. Hayır niyetiyle verdikleri hanesine hayır olarak yazılmıştır inşallah, o niyetle vermişti.

talib

Kıdemli Üye
Kardeşim cemaattendi . Aylık düzenli olarak para veriyordu, bir kaç zaman gazetesi alıyordu. Eşinin altınlarının çoğunu onlara verdi. Hayır işi yaptığını zannediyordu. Şimdi onlardan ayrıldı. ALLAH ŞERLERİNDEN KORUSUN diyor artık. Çok şükür ne olduklarını anladı. Hayır niyetiyle verdikleri hanesine hayır olarak yazılmıştır inşallah, o niyetle vermişti.

Mesele bunlar değil. Dini bir söylem ile kandırmış almışlar. Bu başka bir şey.

Asıl mesele, devlet gücünü kullanarak insanlardan zorla yardım almak. Hukuksuz, kayıtsız bir şekilde... Senin kasedin var, şu açığın var diyerek... Senin kardeşin verir 3 altın. Bir de zenginleri, esnafı düşün, bu cemaat neler toplamış...

ABD'nin, Avrupa'nın o şaşası altında, o medeniyet görüntüsü altında nasıl ki sömürdükleri ülkeler vardır, bu cemaatin de bu şaşası, gösterişi altında işte o hukuksuzluklar vardır.

Dua Nur

Kıdemli Üye

Asıl mesele, devlet gücünü kullanarak insanlardan zorla yardım almak. Hukuksuz, kayıtsız bir şekilde... Senin kasedin var, şu açığın var diyerek... Senin kardeşin verir 3 altın. Bir de zenginleri, esnafı düşün, bu cemaat neler toplamış...

ABD'nin, Avrupa'nın o şaşası altında, o medeniyet görüntüsü altında nasıl ki sömürdükleri ülkeler vardır, bu cemaatin de bu şaşası, gösterişi altında işte o hukuksuzluklar vardır.

Doğru, işin bu boyutuyla terör örgütü oldular.

Dua Nur

Kıdemli Üye
JY33zq.jpg

can feda

Profesör

Hocam şimdi eğri oturup doğru konuşalım...''devlet gücünü kullanarak zorla yardım almak'' sözü...toptan bir cemaati hedef almak için yeterli bir argüman değil...şöyle ki binlerce polisi sürdüler...sürdüklerini bir daha sürdüler di mi?peki bunların hepsi mi cemaatten di???hepsi mi bunlardan dı...
Ayrıca polis koleji ve polis akademisi...burada okuyan öğrencilerin suçu günahı nedir komiser olmaya 2 ay kala okullarını kapatıp...tonla mezunu olan iibf'den zorla seçim yaptırıldılar...bunların hepsi mi cemaattendi??? işte bu devletin gücünü kullanarak kişilerin hukukunu gözetmeksizin yaptığı bir savaşı gösteriyor...

''senin kasedin var, şu açığın var diyerek'' demişsin...ama bugüne kadar...''ellerinde genelkurmay başkanınında...cumhurbaşkanınında kasedi var diyen tek kişi kim...RTE...Belki tüsiad başkanının da kasedi vardır diyen kim RTE...diğerlerinde net ifade kullanıyor burada olasılık... kasetlerden bahseden en çok kullanan hep RTE oldu di mi...ayrıca ses kayıtlarına vs bakınca...fetullah gülenin de ses kayıtları çıktı...hatta RTE...her yerde kullandı bunu...ananaslar geliyor tesbihler gidiyor diye...cemaat kendi ses kayıtlarını bilerek mi ortaya attı sizce...

hirahos

Kıdemli Üye
Hocam şimdi eğri oturup doğru konuşalım...''devlet gücünü kullanarak zorla yardım almak'' sözü...toptan bir cemaati hedef almak için yeterli bir argüman değil...

Sen şuna kestirmeden, ben de cemaatçiyim de, ıstıraptan kurtul... :)

Gülen'in şirketleriyle okullarıyla şunlarla bunlarla, 150 milyar dolar civarında (belki de daha fazla) serveti olduğu tahmin ediliyor.

Emekli bir cami memuru, binlerce harabeden kovalarca, çuvallarca hazine bulmuş olmalı.

talib

Kıdemli Üye
1. Hocam şimdi eğri oturup doğru konuşalım...''devlet gücünü kullanarak zorla yardım almak'' sözü...toptan bir cemaati hedef almak için yeterli bir argüman değil...şöyle ki binlerce polisi sürdüler...sürdüklerini bir daha sürdüler di mi?peki bunların hepsi mi cemaatten di???hepsi mi bunlardan dı...

2. Ayrıca polis koleji ve polis akademisi...burada okuyan öğrencilerin suçu günahı nedir komiser olmaya 2 ay kala okullarını kapatıp...tonla mezunu olan iibf'den zorla seçim yaptırıldılar...bunların hepsi mi cemaattendi??? işte bu devletin gücünü kullanarak kişilerin hukukunu gözetmeksizin yaptığı bir savaşı gösteriyor...

3. ''senin kasedin var, şu açığın var diyerek'' demişsin...ama bugüne kadar...''ellerinde genelkurmay başkanınında...cumhurbaşkanınında kasedi var diyen tek kişi kim...RTE...Belki tüsiad başkanının da kasedi vardır diyen kim RTE...diğerlerinde net ifade kullanıyor burada olasılık... kasetlerden bahseden en çok kullanan hep RTE oldu di mi...ayrıca ses kayıtlarına vs bakınca...fetullah gülenin de ses kayıtları çıktı...hatta RTE...her yerde kullandı bunu...ananaslar geliyor tesbihler gidiyor diye...cemaat kendi ses kayıtlarını bilerek mi ortaya attı sizce...

Madde madde yazalım o zaman:

1. Toptan bir cemaat ondan dolayı suçlanmıyor. Tabanın çoğu saf ve kanmış insanlardan oluşuyor. Tabi ki bu da onları hepten mazur göstermez, hele şu zamanda devam eden varsa...

Devlet gücünü kullandı cemaatten bazıları ve bu sayede himmet adı altında milyonlarca belki daha fazla para topladılar. Küçük esnafın dahi maliyecilerle gözünü korkuttular. Bildiklerim de var. Lakin polis onlardan, savcı onlardan, hakim onlardan, benim garibim halkım kime ne dert anlatabilsin. Maalesef tek adamlık olma isteği insanda en büyük arzudur. Bunu gördük ve bu uğurda nice işler çevrildi.

Tabi ki sürülenler hepsi cemaatten değildi. Cemaat ile beraber solculardan ve başka kesimlerden de muhalif seslere yaptırım oldu. Bu eğitimde de oldu ve bunu tasvip etmedim. Hem zaten bu cemaatle mücadeleyi de sekteye uğratır.

2. Polis kolejine girenler cemaat referansı ile girdilerse ki, artık cemaat orayı toptan esir almış diyorlar, devlet ne yapabilirdi başka? Niye milletin evladı giremedi de cemaatin çocukları girdi? asıl bunu sorgulayın.

3. RTE dediğim gibi, cemaatten niceleri araları iyi iken kasetlerden bahsetmiş olabilirler. Hem ben de derim bazen. Eğer bir adam gözükapalı cemaatçilik yapıyorsa onlardan olmamasına rağmen, neyle sıkıştırıyorlar diye merak ederim. Zira normal değildir.

Gülen'i bir iki kere dinleyebilmişler, o da zaten çok yetersiz. Sonradan denemiş olabilirler. Bu işin piri cemaatte...

can feda

Profesör
Sen şuna kestirmeden, ben de cemaatçiyim de, ıstıraptan kurtul... :)

Gülen'in şirketleriyle okullarıyla şunlarla bunlarla, 150 milyar dolar civarında (belki de daha fazla) serveti olduğu tahmin ediliyor.

Emekli bir cami memuru, binlerce harabeden kovalarca, çuvallarca hazine bulmuş olmalı.

Bu sanırım cemaat çi olduğunuzu söyleyin diye yaptığınız 2. yorum yada 3. ama emin olun...benim ne sizin dediğiniz gibi paralel yapı ile ne de hiçbir cemaatle ilişkim yok...olsaydı söylerdim...yalnızca şunu söyleyebilirim...ben sizden farklı düşünüyorum...böyle kabul etseniz bir çok mesele daha kolay hale gelecek...

onu diyorlar...bunu diyorlar...söylüyorlar diyorsun...Erdoğan içinde isviçre'de 8 farklı bankada gizli hesabı var...diyorlar...malezya ya uçakla para kaçırdı haberleri vardı...bakın bende bunları gördüm medyada size söylüyorum...bunun ardı arkası kesilir mi peki...
ayrıca sizin dediğiniz 150milyar dolar...bu miktar...Türkiye'nin 1 yıllık ihracat miktarı demek...sizin söylediğiniz miktardan haberiniz var mı...

can feda

Profesör
Madde madde yazalım o zaman:

1. Toptan bir cemaat ondan dolayı suçlanmıyor. Tabanın çoğu saf ve kanmış insanlardan oluşuyor. Tabi ki bu da onları hepten mazur göstermez, hele şu zamanda devam eden varsa...

Devlet gücünü kullandı cemaatten bazıları ve bu sayede himmet adı altında milyonlarca belki daha fazla para topladılar. Küçük esnafın dahi maliyecilerle gözünü korkuttular. Bildiklerim de var. Lakin polis onlardan, savcı onlardan, hakim onlardan, benim garibim halkım kime ne dert anlatabilsin. Maalesef tek adamlık olma isteği insanda en büyük arzudur. Bunu gördük ve bu uğurda nice işler çevrildi.

Tabi ki sürülenler hepsi cemaatten değildi. Cemaat ile beraber solculardan ve başka kesimlerden de muhalif seslere yaptırım oldu. Bu eğitimde de oldu ve bunu tasvip etmedim. Hem zaten bu cemaatle mücadeleyi de sekteye uğratır.

2. Polis kolejine girenler cemaat referansı ile girdilerse ki, artık cemaat orayı toptan esir almış diyorlar, devlet ne yapabilirdi başka? Niye milletin evladı giremedi de cemaatin çocukları girdi? asıl bunu sorgulayın.

3. RTE dediğim gibi, cemaatten niceleri araları iyi iken kasetlerden bahsetmiş olabilirler. Hem ben de derim bazen. Eğer bir adam gözükapalı cemaatçilik yapıyorsa onlardan olmamasına rağmen, neyle sıkıştırıyorlar diye merak ederim. Zira normal değildir.

Gülen'i bir iki kere dinleyebilmişler, o da zaten çok yetersiz. Sonradan denemiş olabilirler. Bu işin piri cemaatte...

peki ''Taban'' kavramını açıklar mısınız? yani misal bir dershane öğretmeni taban mıdır...yada okullarından bir öğretmen tabanda mıdır...kimler girer buraya...birisi gülen'i sevse...yardım yapsa misal bu cemaate tabana girer mi hala...benim bildiğim çünkü akp de buna net bir tanım getiremedi...hatta bülent arınç...başta taban ayrı tutuldu...ama sonradan onlarda sahip çıkınca dahil edildi gibisinden bir röportaj verdi sanırım doğru hatırlıyorsam eğer...bulursam paylaşcam mutlaka inşAllah...

2.cümlenize gelirsek devlet gücünü kullandı kısmına...muhterem cemaatten öyle bir bahsediyorsunuz ki (ki gördük seçimlerde sayısal miktarlarını...afedersiniz ama bir hiçler sayısal olarak akp seçmeni yanında) sanki 13 yıldır bunlar iktidarda...istedikleri gibi ülkede istedikleri kanunu çıkaran bunlar...istedikleri gibi hareket eden ne muhalefeti takan ne stkları takan bunlar gibi bahsediyorsunuz cümlelerinizde...

sonra iki kişinin bildiği sır değildir sözünden hareket ile...siz bir örgüt olsanız...dokunduğunuz insan sayısı arttıkça...görünürlüğünüz ortaya çıkma ihtimaliniz artar...bunca esnaftan hiç mi başka partili akpli olan yoktu? bunca maliyeci arasından hiç mi akp ye yakın olan bunu farkeden haber eden yoktu...bunca polis arasından hiç mi akp li yoktu...aynı şekilde savcı...hakim arasından hiç mi yoktu...13 yıldır iktidardasınız...ve ülkenin tüm mevkilerine bir cemaatin mi gelmesine izin vereceksiniz...bu akla mantığa ters...hepimiz biliyoruz ki...malesef bal tutan parmağını yalar deyişiyle...başa geçen kendi yakınını akrabasını getiriyor...kendi partilisini getiriyor...hemde en ufak görevlere bile böyle durum...

tek adamlık olma konusunda çok haklısınız...ülkemiz maalesef yaşıyor şu an da bunu iliklerine kadar...ama sizin kasdettiğiniz ile benim ki farklı...bana göre tek adamlık arzusu...erdoğan'da var...

ardından...sürülenlerin hepsi cemaatten değil di...peki ne kesimden olursa olsun...eğer hakkı ile oraya geldi ise...karda kışta onları sürmek...paralel ayağına...onları da aradan çıkarmak Allah'tan reva mı...hangi adalete sığar bu...söylemler ile yapılanların çeliştiğini göstermez mi...

Polis koleji kısmına gelirsek...herhalde orada da herkesin cemaatten olmadığı yönünde hem fikiriz...niye milletin evladı giremedi...biliyor musunuz...çünkü Erdoğan ne dedi...NE İSTEDİLERDE VERMEDİK DEDİ...bu ne demek...sorgusuz sualsiz evet dedik her şeye demek...adamlar polis kolejini istedi evet dedik demek...akademiyi istedi evet dedik demek...sorgulayınca buna vesile olan AKP çıkıyor ortaya muhterem...yoksa çok güçlü bir iktidar istemezse bu ülkede hiçbir şey olmaz...biliyoruz bunu di mi...hem cemaatin bu şekilde ele geçirmesine vesile olduğu gibi ak parti...oralarda okuyan cemaatten olmayan öğrencilerinde hakkını gasp etmiş oldu...hatasını hata yaparak kapatmış oldu...

3. kaset mevzusuna gelirsek...siz diyorsunuz ya önceleri araları iyi iken bahsetmiş olabilirler diye...RTE gibi baskın ve güçlü bir lidere...iktidar olan bir lidere...siz geleceksiniz CB'nin ve Genelkurmayın kasedi var bizde...diyeceksiniz...RTE de bunu öyle dinleyecek mi...sıradan bir insan bile bunu basit görmez önlem alır...ben mi iktidarım onlar mı iktidar der...bir çok yola başvurur hele ki elinde böyle bir güç varken di mi...bu benim mantığıma yatmadı...

deren

semure
Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen ,fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen insandır. Bu söz hain ve nakörlere çok yakışıyır